כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 22.12.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

מתחסנים נגד קורונה בכרמל

מבצע "נותנים כתף" יצא לדרך גם בכרמל. הבוקר החל מבצע החיסונים במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית. ראשונים להתחסן היו מנהל בית החולים, ד"ר אבי גולדברג ומנהלת הסיעוד אהובה טל.

ד"ר גולדברג מנהל כרמל מתחסן. צילום - אלי דדון

החל מבצע החיסונים במרכז הרפואי בכרמל  

אחריהם עמד תור גדול של ממתינים לחיסון בהם מנהלי מחלקות רופאים אחיות ואנשי צוות נוספים, שהתרגשו להיות בין הראשונים להתחסן בבית החולים. 

מנהלת הסיעוד ומנהלת פרויקט החיסונים בכרמל אהובה טל אמרה : "אני שמחה וגאה לקבל את החיסון החדש לקורונה. כולנו עברנו כאן בחודשים האחרונים תקופה מאוד קשה של התמודדות עם הנגיף. גם היום כשאני מקבלת את החיסון, עדיין מאושפזים אצלנו וממשיכים להגיע אלינו לכרמל עשרות חולים למחלקות הקורונה והמחלה עדיין לא הסתיימה לצערנו. חובה על כולנו להמשיך לשמור על ריחוק חברתי ועל עטיית מסכה עד שנצליח להדביר סופית את המחלה. החיסון הוא בהחלט נקודת אור ותחילת סוף המחלה אני מאמינה. בהזדמנות זו אני מבקשת להודות לכל הצוותים המסורים שלנו בכרמל שהצליחו להעמיד פרויקט כזה מורכז ורגיש בזמן כל כך קצר בהתראה קצרה ובמקצועיות ואיכות ראויים לציון".

אהובה טל מנהלת הסיעוד מתחסנת. צילום - אלי דדון

במהלך השבוע צפויים להתחסן בחבילת החיסונים הראשונה של חברת פייזר כאלף עובדים ואנשי צוות מכל הסקטורים בכרמל. מתחסנים רופאים ומנתחים בכירים ועד אחרון עובדי המשק ואחרון המתנדבים בבית החולים, וההיענות לקבלת החיסונים מאוד גדולה. 

ד"ר אבי גולדברג  מנהל המרכז הרפואי כרמל אמר עם תחילת החיסונים. "זהו בהחלט יום היסטורי משמח ומרגש, אני קורא לכולם להגיע ולהתחסן, אין ממה לחשוש. אנו גאים להיות בין המתחסנים הראשונים ולתת דוגמא, זוהי זכות גדולה. המטרה שלנו היא לחסן כמה שיותר אנשי צוות, רק באמצעות החיסון נוכל למגר את המחלה ולחזור לשגרת החיים שכולנו מחכים אליה".

לפני שלב קבלת החיסון התנהל בכרמל מבצע מקדים בו התבצע רישום מוקדם ומדוקק של כל עובד. העובד מקבל זימון אישי בסמס עם מועד מדויק מתי החיסון שלו והוא מתבקש להגיע לאתר החיסונים בדיוק בזמן.  את מבצע הרישום וזימון מאות העובדים מנהלת בהצלחה וביד רמה ליאן ליפשיץ סגנית המנהלת האדמיניסטרטיבית.

כדי לענות על השאלות הרבות המתעוררות בעקבות החיסון קיים בית החולים סדרת הרצאות העשרה וידע לטובת העובדים עם צוות יחידת הזיהומים של בית החולים בניהולו של ד"ר גבי ובר. בהרצאות שהתקיימו בזום עקב מגבלות הקורונה שמעו מאות העובדים סקירה רחבה על החיסון החדש החשיבות שלו וכמובן החששות, וניתן מקום לשאלות עליהם ענו ד"ר גבי ובר וד"ר רונז'ה נאג'ר מיחידת הזיהומים. 

ד״ר סמיר קאסם, מנהל מחלקת קורונה ומנהל המחלקה הפנימית א1 ו א'2 שהיה מראשוני המתחסנים אמר:
״זהו מעמד מרגש עבורי, ליוויתי את המחלימים במחלקה וגם חולים קשים שנפטרו. אני מקווה שזה האור שבקצה המנהרה ושאנו בקיצה של התקופה הזאת. אני חושב שהחיסון יעיל ובטוח ושבתוך מספר חודשים נראה את התמורה של החיסון. אני שמח ומתרגש״.

 

בתמונות:
ד"ר גולדברג מנהל כרמל מתחסן
אהובה טל מנהלת הסיעוד מתחסנת
צוות הסיעוד המחסן
עמדות החיסון בכרמל
קרדיט צילום – אלי דדון 
*התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​