כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 09.02.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

כנס עדכון ידע וחידושים באורולוגיה מתקדמת

עשרות רופאי משפחה מכל חיפה והצפון הגיעו לכנס עדכון ידע והעשרה שהתקיים במלון "גרדן" בנושאי חידושים באורולוגיה מתקדמת אותו הובילו רופאי המחלקה האורולוגית של כרמל.

רופאי המחלקה האורולוגית של כרמל. צילום - אלי דדון

אורולוגית כרמל מחוברת לקהילה

״החיבור שלנו לקהילה הוא אחד הכלים החשובים ביותר שלנו בהענקת רפואה טובה ומדויקת יותר״, כך אמר ד״ר גאזי פארס סגן מנהל המחלקה האורולוגית במפגש של מומחי האורולוגיה של בית החולים כרמל עם רופאי הקהילה. עשרות רופאי משפחה מכל חיפה והצפון הגיעו לכנס עדכון ידע והעשרה שהתקיים במלון "גרדן" בנושאי חידושים באורולוגיה מתקדמת אותו הובילו רופאי המחלקה האורולוגית של כרמל.

״כיום הרפואה האורולוגית מאוד מתפתחת ומתקדמת ורופאי בית החולים כרמל שולטים בה כשהמטרה העיקרית שלנו היא העברת והנחלת הידע החדש והעדכני ביותר גם לרופאי המשפחה בקהילה אמר ד״ר פארס. יותר מחצי מהנשים יסבלו מדלקת בדרכי השתן במהלך חייהם והשימוש באנטיביוטיקה גדל כל הזמן וצריך השגחה ופיקוח הדוק יותר על כל תחום דלקות בדרכי השתן האבחון ודרכי הטיפול הסביר לרופאי המשפחה ד״ר בוריס פרידמן רופא בכיר במחלקה האורולוגית שגם היה ממארגני ומפיקי המפגש. זיהומים בדרכי השתן הם אחד הסיבות הנפוצות ביותר לפניה לרופא משפחה ולכן הנושא מאוד נפוץ וחשוב לטיפול.

ד״ר מהרן כבהה הסביר והרחיב על תחום האין אונות וחוסר טסטוסטרון, בגילאי 40-70 יש מעל 15 אחוז גברים בעולם עם הפרעות בתפקוד המיני. פעמים רבות בעיות בתפקוד המיני יכולות להעיד על מחלות מוקדמות בכלי הדם בלב וחשוב מאוד שרופא המשפחה יבדוק את הנושא.

רופאי כרמל בהרצאה  - קרדיט – צילומים אלי דדון

ד״ר יובל פרייפלד עדכן את הרופאים על אבחון וטיפול בסרטני מערכת השתן וד״ר אילן קליין הרחיב על תחום החידושים באפשרויות טיפול זעיר פולשניות באבנים וגידולי כליות ומערכת השתן מחלות אבנים מאוד נפוצות, יקרות לטיפול וגם כאובות הסביר. כיום אפשר בזמן אמת לראות באמצעות אולטרסאונד את האבנים ולטפל בהם בדרך אלגנטית מהירה בכרמל מרפאת אבנים ייחודית הפועלת בשילוב אורולוג נפרולוג ותזונאית שסוגרת את הטיפול ההוליסטי.

מנהל המחלקה האורולוגית בבית החולים כרמל ד"ר יורם דקל סיכם ואמר כי המחלקה מעניקה למטופליה קשת רחבה ביותר של אבחונים טיפולים וניתוחים מתקדמים בכל תחומי האורולוגיה.

רופאי כרמל פזורים ומחוברים היטב לקהילה במרפאות הכללית באזור חיפה והצפון במרכז רפואי זבולון ובמרכז רפואי לין. שם הם רואים את המטופלים ובמקרה הצורך המטופלים מוזמנים להמשך טיפול ניתוח או מעקב בבית החולים כרמל. ככל שרופאי המשפחה ישלטו טוב יותר בעדכונים ובחידושים בתחום האורולוגיה כך הם יפנו את המטופלים הנכונים והמתאימים יותר לייעוץ וטיפול אורולוגי על ידי מומחים בבית החולים הסביר ד״ר דקל כך אנחנו מקצרים את התורים מונעים בדיקות מיותרות ומאפשרים לחולים שצריכים באמת לקבל את הטיפול הנכון והמתאים ביותר עבורם״.

 

 

בתמונות – רופאי המחלקה האורולוגית של כרמל
רופאי כרמל בהרצאה  - קרדיט – צילומים אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית