כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.02.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

מרפאה חדשה וייחודית בכרמל - המרפאה האורו-אונקולוגית

מדובר בשירות חדש ובלעדי בצפון למטופלים עם חשד לממאירויות במערכת השתן

ד"ר דקל ורופאי המרפאה החדשה

אורולוגיה חדשה

אורולוגיה פורצת דרך. המחלקה האורולוגית של ביה"ח כרמל חונכת מרפאה חדשה וייחודית, המרפאה האורו-אונקולוגית. "מדובר בשירות חדש ובלעדי בצפון למטופלים עם חשד לממאירויות במערכת השתן", מסביר מנהל המחלקה האורולוגית בביה"ח כרמל ד"ר יורם דקל.

המחלקה האורולוגית בביה"ח כרמל לא מפסיקה להתחדש ולספק שירותים חדשים ומתקדמים לטובת המטופלים.

המחלקה חונכת בימים אלו מרפאה חדשה וייחודית המרפאה האורו-אונקולוגית.

המרפאה החדשה תרכז תחת קורת גג אחת את כל השירות והטיפול בחולים אונקולוגים במערכת השתן, ותספק להם שירות מהרמה הראשונה באיכות ובטיפול", אומר ד"ר דקל.

את המרפאה יפעילו אורולוגים בכירים מצוות המחלקה האורולוגית של כרמל בשילוב עם רופא אונקולוג מומחה צמוד שישבו באותה מרפאה יראו יחד את אותם חולים ויעניקו להם שירות מלא ומושלם.

המרפאה האורו-אונקולוגית החדשה תוקם ותופעל  במרכז רפואי לין של הכללית בחיפה ובהמשך תוקם מרפאה נוספת מקבילה לטובת תושבי הקריות גם במרכז הרפואי זבולון שבקרית ביאליק.

השירות במרפאה יכלול אבחון וטיפול בממאירויות סרטניות של מערכת השתן כמו סרטן הערמונית, סרטן האשכים, סרטן בכיס השתן. טיפול בגידולים בכליות ובבלוטת האדרנל ועוד.

סרטן הערמונית לדוגמא בו חלה ונותח לאחרונה הרמטכ"ל גדי אייזנקוט הוא הסרטן הנפוץ ביותר אצל גברים בישראל. סרטן בלוטת הערמונית (פרוסטטה) שונה בהתנהגותו מסוגי סרטן אחרים כמו סרטן השד או סרטן המעי הגס, כיוון שלרוב קצב ההתחלקות של התאים הסרטניים בערמונית הוא איטי. לכן במקרים רבים מי שלקה בסרטן הזה אינו מת בגללו אלא מסיבות אחרות לחלוטין. אף על פי כן אסור לזלזל במחלה שכן במערב זהו הסרטן השני בשכיחותו לאחר סרטן הריאות, והוא קוטל שם מדי שנה עשרות אלפי אנשים.

את המרפאה החדשה יפעילו פרופ' אבי שטיין, ד"ר יובל פרייפלד וד"ר איתי שגיא שלושתם אורולוגים מהשורה הראשונה של המחלקה בביה"ח כרמל, יחד עם האונקולוג ד"ר אדוארד גריקשטס .

"אחד היתרונות הבולטים בטיפול במרפאה החדשה הוא במהירות האבחון והטיפול, מעדכן ד"ר דקל. אם עד היום החולה היה מחכה מספר שבועות עד שהיה רואה אורולוג במרפאה בקהילה. והאורולוג שחשד בגידול סרטני הפנה אותו לאבחון אצל האונקולוג שגם אליו חיכה המטופל מספר ימים. כעת האבחון נעשה תחת אותה מרפאה ובעזרת צוות מקצועי רב מערכתי משולב הרואה את החולה פעם אחת ומעניק לו את האבחון והטיפול בצורה אחודה מהירה ומושלמת" אומר ד"ר דקל.

המרפאה האורו-אונקולוגית החדשה תעניק את קשת האבחונים והטיפולים הרחבה ביותר לטובת המטופל.

המרפאה תפנה לביצוע ציסטוסקופיות, בדיקות אולטרא-סאונד ובדיקות אבחנתיות הניתנות במסגרת השירותים האמבולטוריים במרכזים הרפואיים של לין או זבולון. ניתוחים ופעולות מורכבות יעשו במסגרת אישפוז בביה"ח כרמל, כמו ניתוחים רדיקליים של  כריתת הערמונית טיפולי לייזר בגידולים בכיס השתן, כריתת פוליפים, המשך בטיפולים אונקולוגיים מתן כימותרפיה ועוד.

במרפאה יפעל צוות רב תחומי הכולל את האורולוגים המומחים אונקולוג רופא דימות ופתולוג.

כדי להגיע למרפאה החדשה צריך החולה הפניה מרופא המשפחה המטפל וכן ניתן לשלוח את הבקשה גם לפקס בכללית שמספרו 04-8568357

"אני מאמין השירות והמרפאה החדשה יקצרו משמעותית את זמן האבחון וההפניה לטיפול, אומר ד"ר דקל. נושא הזמן והאבחון המהיר במיוחד בתחום הגידולים הסרטניים הינם קריטיים ומשמעותיים ביותר לחולה, ואנחנו כאן כדי להעניק את השירות הרפואי המהיר ביותר והאיכותי ביותר למטופלים שלנו. המרפאה החדשה תהווה כתובת אחת מקצועית של   ONE STOP SHOP לכלל הרופאים והמטופלים לכל מגוון הגידולים של מערכת השתן. השירות החדש הינו נדבך נוסף בתפיסת הכללית המביאה ללקוחות הכללית את יתרונות המרחב של חיפה וגליל מערבי המשלב ומעניק רצף טיפולי למטופל בין בית החולים כרמל לקהילה

 

בצילום ד"ר דקל ורופאי המרפאה החדשה - צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!