כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 16.02.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל

שנת האחות בכרמל

באירוע מרשים בהפקת הנהלת הסיעוד ובהשתתפות נציגי הנהלת בית החולים וכל צוות מנהלי הסיעוד של בית חולים כרמל נפתחה שנת האחות הבינלאומית בכרמל.

מנהלת הסיעוד אהובה טל וסגניתה ברוריה מושיץ. צילום - אלי דדון

נפתחה שנת האחות בכרמל

"הכח הסיעודי והאיכותי שלנו בכרמל, מאפשר לנו להעניק למטופלים שלנו את הסיעוד הטוב ביותר ומכל הלב", אמרה מנהלת הסיעוד של כרמל אהובה טל. 

בהפקה מרשימה ונוצצת בחדר הישיבות החדש "כרמל" פתחה מנהלת הסיעוד של כרמל אהובה טל יחד עם צוותה את שנת האחות הבינלאומית בכרמל. אל מול שולחנות ערוכים וממותגים בסמלי שנת האחות, הוזמנו כל מנהלי הסיעוד המחלקתיים ובעלי תפקידי רוחב בסיעוד של כרמל כדי לשמוע ולהציג את תוכניות העבודה שלהם לשנה הקרובה.

את האירוע המכובד כיבדו בנוכחותם סגני מנהל בית החולים ד"ר שרון אלרעי וד"ר בנידור רביב יחד עם מנהלת האדמינסטרטיבית של כרמל סיגל זומר.

ד"ר אלרעי וד"ר רביב ברכו את צוות הסיעוד המורחב של כרמל ואמרו "בורכנו בכח סיעודי מצויין ויוצא דופן, אתם המנוע והלב של בית החולים. אתם אלו שדוחפים ומניעים את התהליכים המרכזיים של בית החולים ומגיעה לכם כל התודה והברכה על עבודתכם לאורך כל השנה". המנהלת האדמניסטרטיבית הגב' זומר העניקה ורד אדום ואישי לכל מנהל ומנהלת סיעוד, והודתה להם על העבודה המאומצת שלהם, "זה תמיד מחמם את הלב לראות את הדבקות שלכם בעשייה ובעבודה עם המטופלים הכי קשים, יישר כוח לכולכם על העבודה המסורה והנתינה המדהימה שלכם, אתם מקור גאווה והערכה לכולנו".

מנהלי סיעוד כרמל במפגשץ צילום - אלי דדון

מנהלת הסיעוד של כרמל הגב' אהובה טל פתחה את היום ואמרה כי "מאחורי האחים והאחיות של "כרמל" עומדות שנים של הכשרה מקצועית, מאות שעות מעייפות של נתינה ומסירות שאין שני להן. שלא לדבר על ימים ולילות של תורנויות מעייפות ומתישות. אחווה מקצועית שמחייבת נתינה ועזרה וריפוי וסיעוד ומילה טובה והכלת כעסים בכל רגע נתון, בכל זמן השהייה בבית החולים.

מרגע שנכנסתם לתוך המקצוע הזה, כולכם, כולנו – שאובים לתוך אינספור מטלות ומעשים. רק אחים ואחיות למקצוע הסיעוד, יודעים מהי החייאה מוצלחת אחרי שכמעט היתה חסרת סיכוי, רק אתם ואתן יודעים להחזיק עיניים פקוחות מול מוניטור מצפצף שדועך באיטיות ולדעת מהו חוסר אונים אמיתי. רק אתם אמונים להחזיק יד רועדת מפחד של ילד ולהבטיח לו שהזריקה לא כואבת ולהאמין שהוא מאמין בכם. ומעל לכל, אתם אחים ואחיות למקצוע מרתק, מלמד, מעניין, שמגלה עצמו מחדש בכל יום, תוך מילוי תפקיד אחראי, מדייק, חוקר, מברר ושמנסה להיות עדכני ופורץ דרך".

במהלך היום עדכנה מנהלת הסיעוד הגב' טל את מנהלי הסיעוד המחלקתיים כי בעזרתם בית חולים כרמל נבחר גם השנה במקום הראשון בסקר שביעות רצון מטופלים והוא מוביל בתחושת המטופל כי הוא נמצא בידיים טובות, מבין כל בתי החולים של הכללית בארץ.

עוד מוביל בית חולים כרמל בסקר שביעות רצון מטופלים במקום הראשון בסקר מיונים ובמקום הראשון במערך האמבולטורי.

אחת מגולות הכותרת בעבודת הסיעוד בשנת 2019 היתה הירידה הדרמטית בכמות הזיהומים בבית החולים. בעזרת עבודה מאומצת של צוות הסיעוד בכל מחלקות בית החולים ירדה כמות הזיהומים הנרכשים בכרמל ביותר מ- 50% לעומת השנה הקודמת. "מדובר בהישג חסר תקדים בבתי החולים בישראל אנו גאים בהישג ונמשיך גם השנה לעבוד על שמירה עליו ועל המשך הורדת הזיהומים בבית החולים", אמרה הגב' טל.

בשנת 2020 מתכננים בסיעוד בכרמל בשיתוף היחידה למלחמה בזיהומים של  בית החולים להשיק את פרוייקט "מגן חיים" למלחמה בזיהומים תוך הטמעת שינוי התנהגותי בקרב הצוותים המטפלים, מיקוד בסביבת המטופל וגיוס מתנדבים מסבירים.

חזון הסיעוד שלנו בכרמל אמרה מנהלת הסיעוד הגב' טל הוא להוביל במתן טיפול מקצועי, איכותי ושרותי, תוך דאגה למכלול צרכיו של המטופל ובני משפחתו בכבוד, בחמלה וברגישות. בסביבת עבודה חדשנית, מעודדת שיתוף, התפתחות, למידה ומצוינות - אישית וארגונית. כי אצלנו בכרמל המטופל בידיים טובות.

במהלך היום הציגו גם מנהלי הסיעוד השונים את תוכניות העבודה המחלקתיות שלהם משנת  2019 כשחלק מהתוכניות הוצגו על ידי מנהלי הסיעוד בצורה הומוריסטית ויצירתית.

חלוקת פרחים לצוותי הסיעוד. צילום - אלי דדון

בתחום המקצוענות בסיעוד הציגה הגב' טל פרוייקטים יחודיים מהמערכים השונים כמו את מערך המיילדות עם פרוייקט מיצוי פוטנציאל האחות בפגיה, ולידה שקטה בחטיבה המיילדותית. במערך הכירורגי הוצגו פרוייקטי מקצוענות רבים בינהם  פרוייקט ביקור מטופל כולל שחרור רופא אחות – במחלקה כירורגית א', ופרוייקט איתור התדרדרות מטופלים במחלקה האורתופדית. בתחום המקצוענות במערך הפנימי הוצג פרוייקט יחודי הכולל מתן הדרכה למטפלים ועובדים זרים בתחום מניעת נפילות, האכלה בטוחה, פצעי לחץ. במערך הטיפולים הנמרצים הוצג פרוייקט מיומנות החייאה בקרדיולוגיה ופרוייקטים נוספים רבים.

כחלק מאבני דרך מרכזיות לתוכנית העבודה ב 2020 הציגה הגב' טל את  נושא הכשרת הצוותים לחשיבה קלינית, ועדת חדשנות בסיעוד, הטיפול במטפל בנוסף לטיפול במטופל, ביצוע האקתון צוותי דור הביניים, תוכניות עבודה בשילוב השטח ועוד.

באתגרים לשנת 2020 הדגישה הגב' טל את הטיפול בנושא שחיקת העובדים במערכת הבריאות, הרצון הנרחב של הצוותים ללמידה אקדמאית והכשרות שונות, שיפור ממשקי העבודה בין צוותי הסיעוד לצוותי הרפואה והצוותים השונים, הטיפול בהזדקנות האוכלוסייה בישראל בכלל ובאיזור חיפה בפרט ונושאים מרכזיים נוספים.

את היום המיוחד סיכמה מנהלת הסיעוד אהובה טל בציטוט מדבריה של פלורנס נייטינגייל מייסדת מקצוע הסיעוד המודרני, "הבה נלמד להעריך את לימודינו לא מפני שהם הופכים אותנו לחכמים או נעלים על אחרים, אלה משום שהם מאפשרים לנו להגיש עזרה ולהיות מועילים יותר לכלל בני האדם"

בהפקת יום האחות בכרמל סייעו והשתתפו סגנית מנהלת הסיעוד ברוריה מושיץ האחות ימית מוסאי מניהול סיכונים של כרמל, שושי קליין, אירה קולומסקי, ומיתי אשכנזי ומזכירת מערך הסיעוד אילנה מצרי.

 

בתמונות – מנהלת הסיעוד אהובה טל וסגניתה ברוריה מושיץ
מנהלי סיעוד כרמל במפגש
חלוקת פרחים לצוותי הסיעוד
קרדיט – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית