כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 14.09.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

אלמה בת ה-8 הקימה יריד מכירות שהכנסותיו נתרמו למחלקה הכירורגית בכרמל

אלמה גל היא רק בת 8 וחצי אבל היא כבר מודעת להכרת הטוב ויחד עם שני אחיה יהלי ומורי היא חשבה כיצד ניתן להודות לבית החולים כרמל על הטיפול בסבא שלה שסבל ממחלה קשה לאורך חודשים ושנים וטופל במסירות במחלקה הכירורגית א' בבית החולים.

ילדים לדוגמא

סבא של אלמה הקטנה ג'רי סבל ממחלה קשה לאורך חודשים ושנים. ולכל אורך התקופה הוא טופל במסירות בבית החולים כרמל במחלקה הכירורגית א' בניהולו של ד"ר אריה ביטרמן.

כדי להעביר חלק מרגשותיה ותודתה של אלמה ומשפחתה לבית החולים כרמל, החליטה אלמה על קיום יריד מכירות מיוחד שכל הכנסותיו ימסרו בתרומה למחלקה הכירורגית של כרמל שטיפלה בסבא שלה.

באמצע המדרחוב הצבעוני של זיכרון יעקב, הקימה אלמה בעזרת אחיה דוכן יפה ומרשים והציגה עליו אוסף של מתנות ודברים טובים שהיא קיבלה כמתנה. על הדוכן עמדו ספרי ילדים צעצועים מתנות ועוד הפתעות שנרכשו במחיר מלא ע"י תושבי האזור ועוברי אורח במדרחוב כשכל הכסף מיועד לתרומה למחלקה.

השבוע הגיעה אלמה בליווי אחיה ואביה אלון גל למחלקה הכירורגית א' בביה"ח כרמל כדי למסור את כל כספי המכירות שאספו כתרומה למחלקה.

"אני תרומת לכם את כל מה שאספתי, אמרה אלמה לד"ר ביטרמן מנהל המחלקה, כי טיפלתם בסבא שלי כל כך הרבה שנים וכל כך יפה שרציתי להגיד לכם תודה. אני רוצה לעזור לכם ולמחלקה כדי שעוד אנשים יוכלו להיות בריאים יותר וליהנות מבתי חולים טובים יותר" אמרה אלמה הקטנה. אלון גל אביה של אלמה הודה גם הוא במילים חמות לד"ר ביטרמן למנהלת הסיעוד המחלקתית האחות אירה קולומיסקי לד"ר אריאל שמי ולכל צוות המחלקה על הטיפול המסור והמיוחד באביו ובאמו.

"גם אבי וגם אימי טופלו כאן במחלקה לאורך חודשים ארוכים, אמר אלון גל. מבלי שהצוות המטפל ידע שהם הוריי ומבלי שמישהו אמר להם משהו, הצוות העניק להורי טיפול מסור ויוצא דופן שלא ראיתי כמותו הרבה שנים.

אני מסתובב בבתי חולים והייתי בהרבה בתי חולים בכל הארץ ולא נתקלתי בטיפול כל כך מסור ואוהב כמו שהוריי קיבלו כאן במחלקה הכירורגית בכרמל. המחלקה נתנה לנו תיקווה ועידוד גם בזמנים הכי קשים. הטיפול כאן היה מעל ומעבר ואני שמח שילדיי הרגישו ובחרו להודות לכם בצורה של תרומה".

אלון גל לקח את הסכום שאספה ביתו וילדיו הכפיל אותו והעניק את כל הסכום כתרומה למחלקה.

מנהל המחלקה ד"ר ביטרמן הודה לאלון גל ולילדיו על התרומה החמה והמיוחדת.

"המחלקה שלנו חרטה על דיגלה להעניק טיפול מסור ודואג לכל חולה באשר הוא אדם, אמר ד"ר ביטרמן. אנחנו לא מסתכלים על גילו של המטופל אנחנו מסתכלים על האדם שבו ועל משפחתו. התרומה שלכם מרגשת אותנו במיוחד. בשמי ובשם כל צוות המחלקה תודה לכם, הודה ד"ר ביטרמן לאלון גל ולילדיו על התרומה המיוחדת.

 

 

בצילום – ד"ר ביטרמן מכרמל אלון גל וילדיו עם התרומה – צילום אלי דדון
* כל התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!