כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 23.05.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

מחזקים את הדו קיום בכרמל

במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית עובדים יחד וחיים יחד למען הצלת חיים. מאות עובדים יהודים וערבים מכל המחלקות ומכל המגזרים בבית החולים כרמל אומרים לא לאלימות, וכן לשלום ביננו.

צוותים רפואיים יהודים וערבים מהמערך הקרדיולוגי. צילום - אלי דדון

מחזקים את הדו קיום בכרמל

אירועי הימים האחרונים המלחמה בגבול עזה בשילוב האירועים האלימים בישובים המעורבים בישראל הדליקו נורות אזהרה רבות לכל מי שרקמת החיים המשותפים בישראל חשובה לו. ביוזמה והתארגנות עצמית של עובדים רבים במגוון מחלקות בבית החולים הצטלמו והפגינו עובדים רבים בעד הדו קיום והעבודה המשותפת ונשאו שלטים עם הסיסמאות "נעצור את זה יחד"  "וכולנו אחים ואחיות".

"אנו עובדים יחד כבר עשרות שנים בצוותים משותפים מכלל המגזרים שנותנים כתף במאמץ למען מטרה משותפת אחת והיא הצלת חיים" אמרו עובדי כרמל.

"אנו פועלים ללא הבדלי דת גזע ומין ולבסוף כולנו בני אדם ובני אותו האל. הלוואי שנדע ליישם את העבודה המשותפת של הצוותים הרפואיים שלנו ביתר חלקי הארץ לנצח את הפחד ולהכיר ולהבין שכולנו חלק מעם אחד".

האח זיאד עם צוות המחלקה הפנימית ב'. צילום - אלי דדון

זיאד אבו סאלח מנהל הסיעוד במחלקה הפנימית ב' בבית החולים יליד היישוב סחנין שבגליל ומזה 15 שנה הוא תושב העיר חיפה. האח זיאד עובד כבר 32 שנה במסירות רבה במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית ו- 13 שנה הוא מנהל הסיעוד במחלקה הפנימית ב'. האח זיאד שפעיל  לאורך כל השנה בקיום ושמירה על הדו קיום אמר "בימים טרופים אלה, ישנה חשיבות עליונה להשמיע את הקול השפוי בחברה הישראלית על כל גווניה. אנו אנשי מקצועות הבריאות בפנימית ב' במרכז הרפואי כרמל אשר מייצגים את הרוב המוחלט של תושבי המדינה, וחיים את הדו קיום ביום יום, ומממשים הלכה למעשה את אהבת הזולת, כיבוד האחר, התייחסות וטיפול בכל אדם אשר הוא אדם ללא הבדלי גזע, צבע, מגדר, גיל או לאום.

אנו האנשים שחיים יחדיו ועובדים יחדיו לאורך שנים וחלקנו עשרות שנים, ולמרות השוני ביננו בהרבה תחומים ידענו כולנו לכבד את האחר ואת השקפותיו, ולמדנו להתעלות על השונה והמפריד שבנינו ולהדגיש ולהתמקד במשותף ובמאחד, ולחזק את המחבר ולהתעלם מהמחרב".

"אין לי ספק", אומר זיאד, "שגל ארור זה של שנאה והסתה יעבור והחיים יחזרו למסלולם, אך נדרש מכולנו להתגייס ולהשקיע מאמצים רבים על מנת להחזיר את האמון בין חלקי החברה הישראלית  ו"להדביק"  את החברה שלנו על כל גווניה בדרך ארץ שמיושמת ביום יום בין כותלי בית החולים שלנו".

מנהל המערך הקרדיולוגי בכרמל פרופ' אבינעם שירן אסף את עשרות עובדי המערך יהודים וערבים ואמר להם.

"אנו יהודים וערבים עובדים כבר שנים כתף אל כתף באחווה וידידות ולא ניתן לאף אחד להרוס לנו את מרקם החיים שבנינו כאן בעמל רב. כולנו כאן רקמה אנושית אחת שהמטרה שלה היא הצלת חיי אדם ושמירה על בריאותם של כל המטופלים שלנו.

צוותים משותפים במחלקה האורולוגית. צילום - אלי דדון

גם מנהל בית חולים כרמל ד"ר אבי גולדברג פנה לכל העובדים במסר של אחדות איפוק ורגיעה וכתב לעובדים.

"עובדים יקרים, אנחנו בימים נוראיים של קיטוב שנאה ואלימות המאיימים על החברה הישראלית. בימים אלה, חובה על כולנו לעזור בהרגעת הרוחות.
אנחנו - שעובדים יחד כבר עשרות בשנים, נוצרים מוסלמים דרוזים ויהודים, אנחנו - שעוסקים יחד במלאכת הקודש של הצלת חיים ומבינים לעומק את ערך החיים וקדושתם. אנחנו - שבקהילותינו נושאים אלינו עיניים כבעלי מקצועות מכובדים ומובילי דעה.

חובה עלינו לנהוג באיפוק ולקרוא לרגיעה, להדגיש את המשותף ולצנן הרוחות בערים ובכפרים. אסור לנו להפקיר את השטח ולהסתכן בהידרדרות נוספת.

מי ייתן ויבואו עלינו ימים טובים של אחווה, שמחה שלום ורעות".

 

בתמונות:
צוותים רפואיים יהודים וערבים מהמערך הקרדיולוגי
האח זיאד עם צוות המחלקה הפנימית ב'
צוותים משותפים במחלקה האורולוגית
קרדיט –צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!