כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 04.08.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

ד"ר סיון בלוך מונתה למנהלת של המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי כרמל

במסגרת תפקידה תהיה אחראית ד"ר בלוך על המחלקה המקיימת כ- 1300 אשפוזים בשנה ועל מערך המרפאות והשירותים המקצועיים אותם מעניקה המחלקה הנוירולוגית של כרמל.

 ד"ר סיון בלוך המנהלת החדשה של המחלקה הנוירולוגית. צילום - אלי דדון

נוירולוגיה חדשה בכרמל

השירותים המקצועיים אותם נותנת המחלקה הנוירולוגית של כרמל כוללים מרפאה לטיפול בהפרעות תנועה, מרפאת עצב שריר, מרפאה לטיפול באפילפסיה, מומחים לכאב נוירולוגי, ויחידה נוירו אימונולוגית לטיפול בטרשת נפוצה, יחידה שנבחרה כמרכז מצוינות ארצי מוביל של הכללית.

מאז נולדה סיון בקיבוץ כנרת לפני 46 שנה היא מחוברת לאהבת הארץ ואהבת האדם.

בצה"ל היא שרתה במשרד הביטחון לאחר מכן למדה רוקחות בהדסה ירושלים ועבדה כרוקחת תוך כדי לימודי הרפואה. היא סיימה את לימודי הרפואה בטכניון ב- 2002 והתמחתה בנוירולוגיה בבית חולים כרמל אצל פרופ' סילביה הוניגמן האגדתית ממנה למדה את חשיבות ההקשבה והחמלה לכל מטופל.

"אני מאמינה מאוד בעבודת צוות וחושבת שצריך להאיר בכל אחד את הצדדים החזקים שלו, אומרת ד"ר בלוך. בני אדם הם שונים וזה היופי כשכל אחד יכול לתרום את הדברים שהוא חזק בהם, כשהמטרה של כולנו היא לתת את הטיפול הטוב ביותר לחולה ולמשפחתו".

לאחר "התמחות על" בשבץ מוחי בבית חולים איכילוב בתל אביב חזרה ד"ר בלוך כרופאה בכירה לכרמל ובשנת 2013 הקימה את מרפאת הסטרוק (שבץ מוחי) במרכז רפואי לין של הכללית.

מדובר במרפאה מקצועית וייחודית בצפון הרואה ומטפלת בכ- 80 חולים בכל חודש מכל רחבי חיפה והצפון.

במרפאה בניהולה המקצועי של ד"ר בלוך יושבים כל המומחים תחת קורת גג אחת ומעניקים טיפול ומעטפת מקצועית מלאה לחולים. במרפאה נמצאים מרפאה בעיסוק העושה אבחון קוגניטיבי ובדיקה תפקודית למטופלים, קלינאית תקשורת, דיאטנית, עובדים סוציאליים ומומחי פיזיותרפיה המקיפים את כל צרכי המטופל. "החיבור בית חולים קהילה עובד מצוין, מסבירה ד"ר בלוך. מיד עם שחרור חולה שעבר אירוע מוחי ממחלקת האשפוז שלנו בכרמל, הוא מקבל תכנית מסודרת הכוללת כבר תורים ומפגשים עם כל אנשי המקצוע במרפאה בלין כך שהוא לא צריך לדאוג בירוקרטית לכלום, את זה אנחנו מסדרים לו, והוא יכול להתעסק אך ורק בטיפול הרפואי ובהחלמה המהירה שלו. פרט למרפאה בלין פרוסה המחלקה הנוירולוגית של כרמל ומעניקה את שירותיה המקצועיים במרפאות ייעודיות גם במרכז רפואי זבולון שבקריות, במרפאות בעכו בנהריה וגם בטבריה. "היתרון שלנו הוא בקשר הרציף המקצועי בין כל המומחים שלנו אומרת ד"ר בלוך אנחנו משמשים ככתובת המקצועית לכל השאלות במרחב בתחום הנוירולוגיה".

 ד"ר סיון בלוך המנהלת החדשה של המחלקה הנוירולוגית

עוד מעדכנת ד"ר בלוך כי בכל ישיבת בוקר במחלקה שותפים לישיבה כל הצוותים הפארה רפואיים וכמובן צוותי הסיעוד בניהולה המצוין של האחות הראשית אילנה אליהו. יחד כולנו דנים בכל מטופל ומאושפז מעלים רעיונות ודואגים להעברת כל המידע הרפואי בצורה מסודרת בין כל הגורמים".

את הבוקר שלה מתחילה ד"ר בלוך בכמה ברכות שחיה מרעננות בברכת הטכניון ולאחר שעות העבודה תמצאו אותה משחקת כדורגל עם הבנים שלה או באיזה טיול בטבע הירוק.

"כרמל בשבילי זה בית בו גדלתי, מסכמת ד"ר בלוך, היתה לי הזכות לגדול אצל פרופ' הוניגמן שהיתה לי מנטורית ודמות מרכזית בעיצוב האישיות שלי כרופאה כשהמוטו הוא קודם כל לכבד אדם כאדם תוך חמלה. זה מה שהיא השרישה בכולנו ואני מודה לה על כך".

ד"ר סיון בלוך בת 46 נשואה לבועז פסיכיאטר בבית חולים העמק ואימא גאה ל- 4 ילדים יעל, יואב, יהונתן ויאיר הקטן שעולה השנה לכיתה א'.

 

 

בצילומים – ד"ר סיון בלוך המנהלת החדשה של המחלקה הנוירולוגית
צילום – אלי דדון
*התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית