כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 19.07.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

כרמל זכו בגביע השחמט הארצי

בתחרות השתתפו 17 קבוצות מהמובילות בארץ בהם קבוצת חברת חשמל, צה"ל, חברת מקורות התעשייה האווירית, שירותי בריאות כללית ועוד. בקבוצת הכללית שותפים שחקנים מבתי חולים נוספים ממרפאות הקהילה, רופאים, טכנאים ועוד.

צוות השחמטאים המוביל של כרמל – צילום אלי דדון

האלופים של כרמל

הגביע שוב של בית החולים כרמל. ד"ר אלכסנדר פוקס מומחה מהמחלקה הקרדיולוגית, רומן פילשטינסקי אח ביחידת הצנתורים של כרמל ושבודש בוריס מתכנת ברפואת הקהילה ואפידמיולוגיה, הם הזוכים בגביע השחמט הארצי. הצוות של כרמל זכה במקום הראשון בתחרות קבוצתית ראשית ומקום ראשון בתחרות בזק קבוצתית במסגרת משחקי הליגה למקומות עבודה שהתקיימה בתל אביב.

בתחרות השתתפו 17 קבוצות מהמובילות בארץ בהם קבוצת חברת חשמל, צה"ל, חברת מקורות התעשייה האווירית, שירותי בריאות כללית ועוד.

צוות כרמל מוביל את קבוצת הכללית להישגים גבוהים ומוצלחים ובקבוצת הכללית שותפים עוד שחקנים מבתי חולים נוספים ממרפאות הקהילה, רופאים, טכנאים ועוד.

בתחרות הקבוצתית עלה צוות כרמל במוקדמות ולאחר מכן בקרב הם התחרו מול הקבוצות החזקות של בנק דיסקונט חברת חשמל והתעשייה האווירית גברו על כולם ולקחו את הגביע ואת  המקום הראשון.

ד"ר פוקס ובוריס הם כבר שחקנים ותיקים ועם ארון גביעים מלא וגדוש שניהם משחקים כבר מעל 10 שנים בתחרויות שונות של הכללית ותחרויות ברחבי הארץ ומביאים כבוד רב לכרמל ולכללית.

האח רומן פילשטינסקי הרכש החדש של קבוצת השחמט של כרמל משחק שח כבר מגיל 5 אז עלה לארץ מקישינב שבמולדובה. רומן שיחק שח מקצועי עד גיל 18 והשיא שלו הוא אליפות הארץ בשח שם לקח מקום שלישי. רומן בכרמל כבר 11 שנה והוא עובד כאח ביחידת הצנתורים.

"שח בשבילי זה התחביב העיקרי שלי, אומר רומן, זה משחק אסטרטגיה שמפתח את המוח והזיכרון וזה משחק האסטרטגיה הכי טוב שאני מכיר".

בוריס שבודש בן 53 כבר 21 שנה בכרמל וכבר מגיל 7 באוקראינה בה נולד הוא מחובר לשחמט. בוריס עלה לישראל בגיל 28 והוא משחק בליגה הארצית בשחמט במועדון קרית חיים. עד היום הוא משחק עם אומנים ורבי אומנים וקוטף גביעים ותיק. "השחמט בשבילי הוא כבר חלק מהחיים ואני שמח להביא כמה שיותר את גביעים ומדליות לכרמל וזה כבוד גדול בשבילי", אומר בוריס.

ד"ר פוקס בן 40 משחק שחמט כבר מגיל 6 ועלה מאוקראינה לישראל ב- 2001. ב- 2006 הגיע לכרמל כמתמחה בקרדיולוגיה ומשנת 2014 הוא כבר מומחה ושייך לצוות הבכיר של המחלקה.

עד היום הוא זכה בהישגים קבוצתיים ואישים גבוהים מאוד ובוא מביא כבוד גדול למחלקה ולבית החולים.

"השחמט בשבילי הוא תחביב ילדות, מספר ד"ר פוקס. השח מפתח את הזיכרון והוא הכי מעניין מכל משחקי המחשב שקיימים. מחלקה שלי תומכים בי מכל הלב ואנחנו מקיימים משחקים גם בתוך המחלקה וזה מחדד את היכולות והכישרונות של כולם". ד"ר פוקס נשוי + 2 ילדים והילדה הגדולה שלו מילאנה בת ה- 7 כבר מומחית רצינית בשחמט כשיש לה מאמן צמוד בבית.

השלב הבא של שחמטאי כרמל הוא הספורטידאדה שתתקיים באילת באוקטובר הקרוב, בשנים הקודמות לקחו בוריס וד"ר אלכנסדר מקום ראשון בתחרות הבזק ועוד 3 גביעים אישיים במסגרת הספורטיאדה. בהצלחה.

 

 

בצילום – צוות השחמטאים המוביל של כרמל – צילום אלי דדון
*התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית