כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 31.03.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

ד"ר שני ברוש מונתה לסגנית מנהל מרכז רפואי כרמל

ד"ר ברוש פורשת מצה"ל בדרגת סא"ל והיתה עד לאחרונה ראש צוות רפואה בנציבות קבילות החיילים. בעברה מלאה תפקידי פיקוד וניהול בכירים בחיל הרפואה. ד"ר ברוש מחליפה בתפקיד את ד"ר גיל לביא שקודם לתפקיד ראש אגף תכנון ואסטרטגיה בהנהלת הכללית.

ד"ר שני ברוש הסגנית החדשה בביה"ח כרמל

על ראש הברוש שבכרמל

ד"ר שני ברוש, נכנסה לתפקידה כסגנית מנהל בית החולים. ד"ר ברוש פורשת מצה"ל בדרגת סא"ל והיתה עד לאחרונה ראש צוות רפואה בנציבות קבילות החיילים. בעברה מלאה עוד שורה ארוכה של תפקידי פיקוד וניהול בכירים בחיל הרפואה. ד"ר ברוש מחליפה בתפקיד את ד"ר גיל לביא שקודם לתפקיד ראש אגף תכנון ואסטרטגיה בהנהלת הכללית.

"החיבור שבין בית החולים "כרמל" לקהילה הוא ייחודי והאתגר העומד לנגד עיני הוא למקסם את המומחיות של כל אחד מהגורמים המטפלים ולחזק את הקשר והאמון ההדדי שבין גורמי הרפואה בבית החולים לבין הגורמים בקהילה" אומרת ד"ר ברוש, "המטרה היא שתהייה שפה משותפת ושכולם יעבדו בתיאום על מנת שנוכל להעניק לכל המטופלים טיפול מיטבי ובטוח". 

שני, בת 42, נולדה בתל אביב והחלה את לימודי הרפואה בטכניון בשנת 1994. מאז התאהבה בעיר חיפה ובצפון. "אני לוקל פטריוטית" אומרת שני, "וחשוב לי מאוד לתת ולתרום ככל יכולתי לרווחתם ולקידום בריאותם של תושבי חיפה והצפון". היא נשואה לנדב ואימא מסורה לשירה (17) ולרותם (14) שניהם תלמידים בבית הספר הריאלי בעיר.

"אני מאמינה שהכל מתחיל ונגמר באנשים. אנשים הם לב ליבו ופרצופו של כל ארגון מצליח" היא אומרת, "בשבילי האנשים במרכז – גם המטופלים וגם המטפלים".

שני חובבת צילום מוכשרת ומרבה להתבונן על העולם ועל אנשים דרך עדשות שונות ומזווית רבות.
ליד מיטתה תמצאו ספרי שירה וגיטרה בה היא מנגנת שירי ארץ ישראל שהיא מאוד אוהבת. 

ד"ר ברוש עם מנהל כרמל ד"ר גולדברג וד"ר לביא – צילום אלי דדון

ד"ר ברוש הינה מומחית ברפואת משפחה. במסגרת התמחותה במחלקה של שירותי בריאות כללית במחוז, ביצעה חלק מהסבבים הנדרשים בבית החולים כרמל. כמו-כן, ד"ר שני ברוש תסיים השנה את לימודיה לתואר MBA בפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב.

ד"ר ברוש בוגרת תכנית "נחשון" לפיתוח מצוינות בחיל הרפואה ובוגרת הקורס לפיקוד ולמטה במכללה הבין-זרועית בצה"ל. כיום היא עמיתה בתוכנית "ענבר" - עתודה ניהולית במערכת הבריאות בישראל. "אני שואפת לשקם ככל הניתן את אמון הציבור במערכת הרפואה הציבורית" אומרת ד"ר ברוש. "יש לנו אנשים מצוינים בכל תחום, אבל הם מתמודדים עם פערים אדירים בתשתיות ובמשאבים. לפעמים צריך לעשות ׳זום אאוט׳, לראות את התמונה מזוויות אחרות ולנסות למצוא פתרונות יצירתיים".

בין כל שאר עיסוקיה, ד"ר ברוש פעילה גם בעמותת יוצאי לובלין לדורותיה ומרכזת את פעילות בני הדור השלישי והרביעי לניצולי השואה. "סבתי ז"ל הייתה ממקימי הארגון והפעילות בעמותה היא בגדר המשך דרכה ומימוש צוואתה לשימור ועיצוב זיכרון השואה".

במסגרת תפקידה כסגנית מהנהלת בית החולים "כרמל" תהיה ד"ר ברוש אחראית על הטיפול בחטיבה הפנימית, במחלקת הילדים, במערך הקרדיולוגי ובמחלקה לרפואה דחופה, המהווה את שער הכניסה לבית החולים. בנוסף תהיה אחראית על תחום התרופות ועל בית המרקחת ועל תחום מניעת זיהומים.

"אם לא הייתי רופאה כנראה שהייתי עוסקת בחינוך" אומרת ד"ר ברוש. "אני מאמינה שבכל אדם גלום יהלום, שרק צריך שיחשפו וילטשו אותו. אני מתחילה את תפקידי החדש בסקרנות ובהתלהבות רבה. מהרגע הראשון בו נכנסתי לבית החולים הרגשתי שיש כאן אווירה של פתיחות, אכפתיות אמיתית והתגייסות של כולם לטובת המטרה המשותפת לכולנו – מתן טיפול איכותי למטופלים. לכל אחד יש צליל ייחודי וביחד יוצרים מנגינה, ממש כמו תזמורת... אני מרגישה שהצטרפתי לצוות מנצח ובטוחה שיחד נמשיך להוביל את בית החולים לשיאים חדשים".

 

 

בצילומים – ד"ר שני ברוש הסגנית החדשה בביה"ח כרמל
ד"ר ברוש עם מנהל כרמל ד"ר גולדברג וד"ר לביא 
צילום - אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!