כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 19.12.2021

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

בכרמל אומרים די לאלימות

תחת הכותרת "האחיות החליטו די לאלימות" עמדו בכניסת המרכז הרפואי כרמל עשרות אחים ואחיות, רופאים בכירים, נציגי ההנהלה ואנשי צוות רבים וזעקו נגד האלימות.

צוותי כרמל בעצרת המחאה

בכרמל אומרים די לאלימות

אהובה טל מנהלת הסיעוד, אירנה ברייב אחות ביחידה לטיפול נמרץ לב ויו"ר וועד העובדים וד"ר שני ברוש סגנית מנהל בית החולים הרימו קול זעקה וקריאה חד משמעית "האלימות היא אסון לאומי לכולנו, בכרמל יש אפס סובלנות לאלימות!".

לאור ריבוי מקרי האלימות בחודשים האחרונים, ותקיפתם של לא מעט אנשי צוות בין כותלי בתי החולים על ידי מטופלים או בני משפחותיהם, זעקו האחיות והצוותים בכרמל ואמרו בקול רם: לא עוד, חייבים לעצור את האלימות!

יו״ר (יושבת ראש) וועד האחיות והאחים, הנהלת בית החולים, הנהלת אגף הסיעוד, יחד עם אחים ואחיות רופאים ואנשי צוות מכל המחלקות והאגפים, התכנסו לעצרת מחאה שבה הבהירו כי על המדינה לפעול באופן מיידי לשם מיגורה המוחלט של התופעה המסכנת את כל העוסקים במלאכת הסיעוד ובמקצועות אחרים בבית החולים.

אירנה ברייב אחות ויו"ר ועד העובדים. צילום - אלי דדון

אירנה ברייב אחות ביחידה לטיפול נמרץ לב המשמשת גם כיו"ר ועד עובדי בית החולים אמרה בעצרת, "אנו לא שק אגרוף הגיע הזמן לשים לזה סוף. לא למדנו כצוותי רפואה להילחם, למדנו וחונכנו להציל חיי אדם. הגיע הזמן לצאת בצעקה ליישם ולהגן במידי על האחים והאחיות ושאר הצוותים. המטרה שלנו היא משותפת להקנות מקום בטוח לעובד שיחזור בשלום לביתו ולמשפחתו. בכרמל אנחנו אומרים אפס סובלנות לאלימותד"ר שני ברוש מדברת בעצרת המחאה, צילום - אלי דדון".

ד"ר שני ברוש סגנית מנהל מרכז רפואי כרמל מקבוצת כללית שהשתתפה בעצרת המחאה אמרה, "חייבים להבטיח סביבה מוגנת ובטוחה לכל העובדים במערכת הבריאות כולה וכמובן בבית החולים כרמל. הצוותים המטפלים, אשר עובדים במסירות אין קץ תחת עומס רב, חשופים לאחרונה לאירועים תדירים של אלימות, הן מילולית והן פיזית.

אלימות המתרחשת במערכת הבריאות הינה השתקפות של האלימות המתרחשת בחברה הישראלית כולה והיא פוגעת בכולנו. ביטחון הוא צורך בסיסי של כל אדם. ואנו נוקטים בכל הצעדים על מנת להבטיח שהעובדים שלנו יחושו בטוחים ומוגנים כדי שיוכלו להמשיך בעבודת הקודש. בבית החולים שלנו יש אפס סבלנות לאלימות ואנו עומדים כאן היום יחד וקוראים מכאן די לאלימות !".

 אהובה טל מנהלת הסיעוד בעצרת המחאה. צילום - אלי דדון

מנהלת הסיעוד של כרמל אהובה טל העומדת כחומה בצורה לעזרת האחים והאחיות במלחמה מול האלימות אמרה בעצרת:
"ישנה החמרה ועליה בהיקפי חומרת האלימות בכלל, ובמערכת הבריאות בפרט. כמנהלת הסיעוד בבית חולים אני אמונה לדאוג שהעובדים יבואו בביטחה ויחזרו לביתם בביטחה ולכן אין סלחנות לאלימות לא מילולית ולא פיזית.
כל עובד אשר חש שהופנתה כלפיו אלימות, אנחנו פה כדי לתת לו את כל התמיכה שצריך".

ניר רוגר מנהל הביטחון של כרמל מעדכן כי: בכל שנה מדווחים למחלקת הביטחון של בית החולים כ- 250 אירועי סדר ציבורי נוספים כמו צעקות על הצוות, סירוב להתפנות מבית החולים, סירוב לבידוק ביטחוני ועוד מתוכם כ- 40 אירועים של אלימות פיזית או מילולית כלפי אנשי צוות, אשר מחייבים טיפול של מחלקת הביטחון.
עיקר האירועים מתרחשים במלר"ד (מרכז לרפואה דחופה), במחלקות הפנימיות וכלפי צוות הביטחון. 

מחלקת הביטחון של כרמל מפעילה סייר ביטחון בבית החולים שתפקידו מתן מענה ראשוני באירועים אלימות / סדר ציבורי. כמו כן, במלר"ד (מיון) מוצב מאבטח 24/7 שזה כל תפקידו.
בנוסף, יש לנו מאבטח בבית החולים הישן שנותן מענה לכל אירוע של אלימות משום שמדובר במבנה מרוחק.

"האלימות כלפי צוותים רפואיים הינה תופעה פסולה ומכוערת החייבת להיפסק", אומר מנהל הביטחון רוגר "מחלקת הביטחון של כרמל יחד עם משטרת חיפה פועלים לעשות את המיטב על מנת לתת לצוותים הרפואיים ובאי בית חולים את הביטחון לו הם זכאים".

אחים ואחיות רבים שהיו בעצרת החזיקו שלטים הרימו קול מחאה ואמרו:
"אנו פונים מכאן גם למטופלים ולבני משפחותיהם - אלימות לא תוביל אתכם לקבלת טיפול רפואי טוב יותר. זאת לא הדרך, זו לא דרכינו.

אנו הבאים למשמרת רוצים להעניק טיפול מקצועי איכותי ובטוח, אנו מבקשים לנהוג בכבוד הדדי ולעצור את האלימות בבתי החולים ובכלל. אנחנו רק רוצים לחזור הביתה בשלום״. 

 

 

בתמונות:
ד"ר שני ברוש מדברת בעצרת המחאה
אהובה טל מנהלת הסיעוד בעצרת המחאה
צוותי כרמל בעצרת המחאה
אירנה ברייב אחות ויו"ר ועד העובדים
קרדיט צילום – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!