כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 22.10.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

פרופ' רון אוסלנדר מנהל מערך נשים ויולדות של בית החולים פרש לגמלאות

תחת ניהולו של פרופ' אוסלנדר נבחר מערך נשים ויולדות על ידי שירותי בריאות כללית כמרכז מצוינות מוביל לשנים 2016-2017. מערך נשים ויולדות מככב כמרכז מצטיין בהוראה בפקולטה לרפואה של הטכניון עם אחוז גדול של רופאים מצטיינים בהוראת סטודנטים.

פרופ' רון אוסלנדר מכרמל

רופא אדם ומנהל

כמעט 40 שנה שהוא חלק בלתי נפרד מעמודי התווך של המרכז הרפואי "כרמל", פרופ' רון אוסלנדר מנהל מערך נשים ויולדות של בית החולים פרש לגמלאות. פרופ' אוסלנדר נולד וגדל בחיפה ולפני כ- 40 שנה נכנס לראשונה בשערי המרכז הרפואי "כרמל" כמתמחה צעיר במחלקת נשים ויולדות. כבר בתחילת התמחותו כבש את לב המנהלים והצוות ביכולותיו המקצועיות והאנושיות שהביאו לקידומו המהיר.

ב- 1979 הגיע מכשיר האולטרסאונד הראשון למחלקת נשים ויולדות וד"ר אוסלנדר הצעיר היה זה שהקים ויסד את יחידת האולטרסאונד המצוינת במחלקה. בשנת 1991 מונה לסגנו של פרופ' אברמוביץ', מנהל המחלקה דאז, ולאחר כ- 10 שנים, אחרי פרישתו של פרופ' אברמוביץ' מונה פרופ' אוסלנדר למנהל מחלקת נשים ויולדות אותה הוא ניהל במרץ וכישרון רב במשך 15 שנה.

תחת ניהולו של פרופ' אוסלנדר נבחר מערך נשים ויולדות של המרכז הרפואי "כרמל" על ידי שירותי בריאות כללית כמרכז מצוינות מוביל לשנים 2016 - 2017. כמו כן מככב מערך נשים ויולדות כמרכז מצטיין בהוראה בפקולטה לרפואה של הטכניון עם אחוז גדול של רופאים מצטיינים בהוראת סטודנטים, שהם דור העתיד של הרפואה בישראל.

"תפיסת העולם שלי, אומר פרופ' אוסלנדר, היא שהמחלקה צריכה להישען על איכות רפואית, בטיחות בטיפול, שירות מעולה והכשרת הדור הבא של מתמחים וסטודנטים לרפואה ולסיעוד. בכל הפרמטרים הללו התקדמנו מאד והתנהלות המחלקה מותאמת היטב לרוח התקופה. כאשר התמניתי לניהול המחלקה היה לנו מינוי אקדמי אחד בלבד, והיום עם פרישתי יש למחלקה 10 מינויים אקדמיים  מתוכם 4 פרופסורים מה שמצביע על פעילות אקדמית ענפה של המחלקה. כמו כן, משתי יחידות מקצועיות שהיו עם כניסתי לתפקיד, היום ישנן במחלקה 7 יחידות מובילות מהטובות בארץ. היחידות הללו חולשות על כל תחומי המקצוע ומנוהלות על ידי רופאים מוכרים בארץ ובעולם: יחידת האולטרסאונד, יחידה לשיקום רצפת האגן, יחידה גינקו אונקולוגית, יחידת פוריות ו- IVF, יחידת מיילדות, יחידה לאנדוסקופיה אונקולוגית והמכון הגנטי של בית החולים. בנוסף, מופעל במחלקה שירות להריון בסיכון ושירות למחלות צוואר הרחם. אלו מופעלים בהצלחה במשולב עם מחוז חיפה והגליל המערבי וגם הם מנוהלים על ידי רופאים בעלי שם בשטחם".

בין אבני הדרך של פרופ' אוסלנדר ניתן למנות את פתיחת מחלקת יולדות החדשה בשנת 2003 וחנוכת אגף האימהות המפוארת לפני כשנה עם חדרי הלידה והפגייה החדשים. "לבית החולים יש פגיה מצטיינת בניהולו של פרופ' אבי רוטשילד מנהל מחלקת ילודים ופגים, אומר פרופ' אוסלנדר, ולמחלקת נשים ויולדות יש שותפות אמיצה וחברות אמיתית עם צוות הפגייה. שותפות זו באה לידי ביטוי בישיבות על בסיס שבועי, החלפת ידע ולקיחת החלטות משותפות במקרים המסובכים. שותפות זו תורמת רבות לטיפול באם ובילוד.

"כדי להוביל את מערך נשים ויולדות שהוא מערך מורכב וגדול, מהגדולים בבית החולים, התמיכה ושיתוף הפעולה של הנהלת בית החולים חשובה ביותר. במהלך כהונתי כמנהל המחלקה עברתי 3 מנהלי בית חולים ושני מנהלים אדמיניסטרטיביים ואני יכול להעיד על הבנתם את הצרכים המחלקתיים ומתן סיוע אמיתי בקידום המערך".

"התמיכה מהנהלת בית החולים חשובה ביותר אולם כדי להפעיל את המערך חשוב לא פחות שיתוף הפעולה של כל צוות המחלקה, החל מהסגן, מנהלי היחידות, צוות רופאים, אחיות, מיילדות ומזכירות כאשר כל אחת מהחוליות הללו חשובות ביותר להצלחה", אומר פרופ אוסלנדר.

"אני פורש בתחושה טובה שהישגנו, המחלקה ואני את המטרות שהצבנו לעצמנו. אני מבקש להודות לסגנים שלי ולכל אחת ואחד מאנשי הצוות הנהדרים והמקצועיים של המחלקה בלעדיהם כמובן לא היינו יכולים להגיע לתוצאות המצוינות בהן אנחנו גאים היום".

פרופ' אוסלנדר ימשיך לתרום מניסיונו הרב בתחום האולטרסאונד הגינקולוגי והמיילדותי במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי "כרמל" והמרכז הרפואי לין. כמו כן הסכים פרופ' אוסלנדר להיות חלק מצוות ניהול סיכונים של בית החולים. את פרופ' אוסלנדר החליף בניהול המערך פרופ' עופר לביא.

 

בצילום – פרופ' רון אוסלנדר מכרמל – צילום אלי דדון
*כל התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית