כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 11.05.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל, חיפה

רני אופיר נבחר לתפקיד המהנדס הראשי של בית חולים כרמל

רני מחליף בתפקידו את משה ברגר מהנדס ביה"ח ב 22 שנים האחרונות, הפורש החודש לגמלאות.

בונים עליו - רני אופיר

בונים עליו 

אם תחפשו את רני אופיר מבית החולים כרמל בשעות הפנאי סביר שתמצאו אותו בחדר כושר דוחף ומרים את המשקולות לעוד רף חדש של משקל, אבל את ההרמה והדחיפה והמשמעותית יותר הוא משקיע עכשיו באתגר החדש בו הוא זכה. רני אופיר נבחר ונכנס החודש לתפקיד המהנדס הראשי של בית החולים כרמל. רני מחליף בתפקידו את משה ברגר מהנדס ביה"ח ב 22 שנים האחרונות, הפורש החודש לגמלאות .

בתפקדו האחרון שימש רני כמנהל האחזקה וניהול פרויקטים בביה"ח מאיר בכפר סבא. תפקיד בו ניהל כ- 45 עובדים הפיק ניהל והרים עשרות ומאות תוכניות ופרויקטים מוצלחים.

רני נולד בצפת ומכאן אהבתו לאזור הצפון. הוא רק בן 34 אבל מאחוריו כבר ניסיון רב ומצטבר של פיקוד אחריות וניהול פרויקטים רבים. הוא התחנך בביה"ס לקציני ים בעכו וכבר מגיל צעיר בלט בכושר הניהול שלו כשהיה מפקד ביה"ס לקציני ים ואחראי על כל קבוצת גילאי הכיתות בהם למד. מביה"ס לקציני ים הוא המשיך לעתודה האקדמית וסיים בהצלחה תואר מהנדס מכונות באורט בראודה בכרמיאל.

מהאקדמיה עבר רני לצה"ל לחיל הים, שם בתחילת השירות עבד בעיקר בתחום הלוחמה הזעירה ועבודה צמודה עם שייטת 13. בהמשך השירות עבר רני תפקידי ניהול ופיקוד בחיל הים, סיים קורס קצינים בהצלחה, ובתפקידו האחרון בצה"ל היה מפקד בית המלאכה המרכזי של מספנות חיל הים. שם במספנה היה אחראי  על טיפול בכלים הגדולים והמורכבים של חיל הים ביניהם הצוללות החדשות של החיל הנחשבות לכלי השייט המשוכללים והמורכבים ביותר בעולם הלוחמה הימית.

בשנת 2013 השתחרר רני מצה"ל בדרגת רס"ן והתקבל לעבודה כמנהל האחזקה בביה"ח מאיר שם עבד עד לאחרונה במשך 3 שנים. במסגרת עבודתו ניהל רני את כל תחום מעבר האקרדיטציה בביה"ח מאיר בפעם השלישית בהצלחה, יזם והרים פרויקטים של התייעלות אנרגטית רבים, ניהל צוות עובדים וקבלנים גדול, והוביל פרויקטי בינוי ותשתיות גדולים ועוד.

"השילוב של רפואה בריאות ותשתיות מאוד מושך אותי, אומר רני. החיבור של כל הדברים יחד עם האפשרות להביא עזרה לאנשים והצלת חיים קוסם לי ומאוד מחבר אותי לנושא.

אני מאמין שצריך להוביל, וכשיש קבוצה שדוהרת קדימה זה סוחף מייצר הד ותהודה. יש כאן בכרמל צוות מדהים ויוצא מהכלל, יש כאן צניעות ואנשים מאושרים שיודעים לפרגן ויש כבוד הדדי שאני מגלה בכל פינה. אני מרגיש כאן  גל חזק של אמביציה ורצון להצלחה ואני רוצה להמשיך להוביל אותו קדימה" אומר רני.

רני גר בכפר יונה נשוי להדר ואבא אוהב לאריאל בן ה 4, הוא אוהב טיולים משפחתיים בטבע ומבלה רבות בחדר הכושר שם עם המשקולות שהוא מרים הוא מנקה את הראש ושומר על הבריאות.

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל ברכה את רני עם כניסתו לתפקיד החדש ואמרה,

"מהנדס בית חולים, הוא תפקיד מפתח מרכזי, בפיתוחו של ביה"ח ולקידום הבנוי והתשתיות לרווחת המטופלים והצוות, אני מאחלת לרני הצלחה רבה".

בצילום – רני אופיר וסיגל זומר מכרמל – צילום אלי דדון.

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית