כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.02.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

עובדי רפאל העבירו תרומה לטובת רכש ציוד רפואי מתקדם לכרמל

כמי שמחוברים היטב לקהילה בה הם פועלים הגיעו נציגי רפאל בכירים בהובלתו של מנהל הרווחה האחריות החברתית ברפאל יוסי לוי לביה"ח כרמל כדי להעניק את התרומה ל 4 מחלקות נבחרות

מנהלי כרמל ורפאל עם התרומות

כיפת ברזל לכרמל

עובדי רפאל העבירו תרומה מכובדת לטובת רכש ציוד רפואי מתקדם למחלקות ביה"ח כרמל. כמי שמחוברים היטב לקהילה בה הם פועלים הגיעו נציגי רפאל בכירים בהובלתו של מנהל הרווחה האחריות החברתית ברפאל יוסי לוי לביה"ח כרמל כדי להעניק את התרומה ל 4 מחלקות נבחרות. למר לוי הצטרפו יו"ר ועד האקדמאים ברפאל שלמה בוק, יו"ר ועד מקצ"ט יורם איצקוביץ, מוועד ההנדסאים משה צידון, מוועד המחקר מיכה שקד ומוועד ההנדסאים תמיר תדהר.

המחלקות שהתכבדו השנה בתרומת חברת רפאל היו המחלקה הקרדיולוגית, המכון הגנטי, מחלקת א.א.ג, והמחלקה לניתוחי לב וחזה של כרמל.

מנהל המערך הקרדיולוגי בכרמל פרופ' משה פליגלמן ופרופ' רונן יפה מנהל יחידת הצנתורים עדכנו את הפורום לגבי התפתחות המערך הקרדיולוגי המוביל של כרמל.

במהלך השנה החולפת נערכו עשרות אלפי ביקורים של חולים במערך הקרדיולוגי של כרמל ובמרפאות הקהילה. מעל 3600 חולים טופלו במחלקה ומעל 2000 צנתורים בוצעו. המחלקה הקרדיולוגית היא חלק ממרכזי המצוינות של כרמל מובילה בשירות בטיפול בחולים ובאקדמיה. החולה המבוגרת ביותר שטופלה במחלקה בשנה החולפת הייתה בת 107 עם פגם נדיר במסתם הלב ובאמצעות צנתור מסובך במיוחד היא ניצלה וחזרה לחיים רגילים.

המחלקה פרוסה היטב בקהילה בכרמל בלין בזבולון במרפאות בעכו ובנהריה עם מרפאות מיוחדות בתחום המניעה והשיקום עדכן פרופ' פליגלמן פתחנו גם מרפאה חדשה בתחום הקרדיו גנטיקה המאפשרת זיהוי גנטי מוקדם של מחלות לב וטיפול מקדים בהם.

מנהל המכון הגנטי בכרמל ד"ר אמיר פלג אמיר פלג עדכן ואמר כי ישנה התקדמות מטאורית בתחום הגנטיקה בחקר ובאבחון. "אנו בכרמל מספקים שירותי ברפואת ילדים בחשד לתסמונות שונות ואבחון טרום לידתי לזוגות הרוצים להרחיב את המשפחה עדכן ד"ר פלג, ישנה מרפאה לבדיקות סקר לאיתור המחלה ונעשים אלפי בדיקות והערכות בשנה. תחום חדש שאנו מובילים הוא תחום רפואה מותאמת אישית וייעוץ גנטי למחלקות בימים האלה אנו עובדים על מערכת לזיהוי שינויים גנטיים מזעריים  שתהיה מהמובילות בעולם".

מנהלת מחלקת א.א.ג וניתוח ראש וצוואר בכרמל פרופ' אילנה דואק אמרה כי אחת מחוזקות המחלקה היא ניתוחי הראש והצוואר. " אנו מתמחים ומקיימים כירורגיה אונקולוגית הוליסטית ומסתכלים ומטפלים בחולה באופן כוללני. יש לנו מערך שיקום מיקרוכרורגי המתמחה בשחזורים מורכבים למרות ניתוחים גדולים אונקולוגיים קשים

אנחנו משחזרים אפים וטיפולים משמרי איברים עם טיפולים כימותרפיים החוסכים ניתוחים

המחלקה מוכרת להתמחות מלאה ומצטיינת תמידית בפקולטה לרפואה. פרופ' דואק הודתה לעובדי רפאל על התרומה וציינה כי היא מיועדת לטובת ציוד לאבחון מוקדם בסרטן מיתרי הקול.

פרופ' ארז שרוני מנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה בכרמל ציין כי המחלקה הינה ייחודית וכי אנחנו המחלקה היחידה בצפון של הכללית המנתחים לב וחזה. יש לנו יכולת לתת שירות של רפואה פרטית ברפואה הציבורית וזה לא מובן מאליו, אנחנו עובדים על השימור של השירות כל הזמן ומעניקים את ניתוחי הלב ברמה הגבוה ביותר עם איכות שירותים וטיפול מקיף מאוד גבוה. התרומה שלכם תסייע לטובת טיפול נמרץ לחולים לאחר ניתוחי הלב לרכש ציוד הנשמה, התרומה שלכם חשובה ועוזרת לנו מאוד" אמר פרופ' שרוני.

יוסי לוי מנהל הרווחה של רפאל הודה לביה"ח כרמל על האירוח ועל שיתוף הפעולה המוצלח לאורך השנים. "אנחנו מסתכלים עליכם בהערכה רבה ומודים לכם על העשייה הרפואית המוצלחת אמר מר לוי, התרומה של כלל עובדי רפאל היא חלק מהחיים שלנו ותודה לכם".

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג הודה לעובדי רפאל על תרומתם הנדיבה לאורך כל השנים ושיבח את שיתוף הפעולה הייחודי בין כרמל לרפאל ולקהילה.

 

בצילום – מנהלי כרמל ורפאל עם התרומות – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!