כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 26.10.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

מקסימום ביטחון למטופלים ולמבקרים בכרמל

מקצועיות וערנות של צוות הביטחון במרכז הרפואי כרמל יחד עם שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים הצליחו להפחית את אירועי הגניבות בבית החולים ב- 25 אחוז.

מימין ליאב חיים סגן המנבט וניר רוגר מנהל הביטחון. צילום - אלי דדון

ביטחון חזק בכרמל

השבוע שוב נתפס חשוד בגניבת טלפון סלולרי מאחת המחלקות, צוות הביטחון זיהה את הגניבה והחשוד נעצר מיד והובל לחקירה על ידי משטרת חיפה.

ניר רוגר מנהל הביטחון של כרמל – "יש לנו אפס סבלנות כלפי הגנבים, צוות הביטחון שלנו ערוך ומוכן ואנו עושים ונעשה הכל כדי להעניק את מקסימום ביטחון למטופלים ולמבקרים בכרמל". 

מימין ליאב חיים סגן המנבט וניר רוגר מנהל הביטחון. צילום - אלי דדון

ירידה של 25% במקרי גנבה מדווחים ממטופלים, של מבקרים וצוות בשנת 2020 במרכז הרפואי כרמל לעומת השנה הקודמת, כך מעדכן מנהל הביטחון של כרמל ניר רוגר. זאת למרות שהגנבים מנצלים את חובת עטיית המסכות על הפנים עקב הקורונה ובכך הם חושבים שהם מסתרים את עצמם מפני מצלמות האבטחה.  

"אין ספק כי השימוש במסכות מקשה על זיהוי הפנים של החשודים אך ישנם סימני זיהוי נוספים ואמצעים טכנולוגיים בהם אנו עושים שימוש". מסביר רוגר. 

השבוע תפס סגן המנב"ט (המנהל ביטחון) ליאב חיים חשוד נוסף בגניבת פלאפון, הגנב נעצר ונלקח לחקירה על ידי שוטרי משטרת חיפה.

מספר סגן מנהל הביטחון בכרמל ליאב חיים "בשעה 08:10 התקבל דווח ממחלקת אורתופדיה על גנבת פלאפון מסוג אייפון 8 ממאושפז במחלקה. הגעתי מיד למקום ולאחר בדיקה במצלמות האבטחה ובאמצעים טכנולוגיים נוספים איתרתי אדם חשוד שנכנס למחלקה בדיוק בזמן המדווח.

בנוסף ראיתי כי ביציאתו מבית החולים נראה אותו החשוד עם שני טלפונים בידיו (ראו תמונה מצורפת). תיאור החשוד ותמונתו הועברו לצוות הביטחון והאירוע דווח למשטרה.

צילום החשוד בגניבה עם 2 טלפונים

לאחר כשעה החשוד שב לבית החולים, עוכב על ידי המאבטחים בכניסה ותוחקר על ידנו יחד עם צוות השוטרים. במהלך התחקור עלה כי החשוד נכנס לביה"ח (בית החולים) על מנת ללוות את אחיו לטיפול רפואי אך לא הציג סיבה סבירה להמציאו במחלקת אורתופדיה.

בהמשך החקירה ביצעה המשטרה חיפוש ברכבו של האח ושם אותר הטלפון הגנוב מהמחלקה בתוך בתא המטען.

החשוד נעצר במקום ונלקח להמשך חקירה בתחנת המשטרה. משטרת חיפה מעדכנת כי לחשוד אירוע גנבה נוסף משנת 2013 במחוז חיפה". 

מנהל הביטחון ניר רוגר אומר כי במרבית האירועים נגנבים טלפונים, כסף מזומן, כרטיסי אשראי ותכשיטים. על מנת למנוע אירועי גנבה אנו פועלים בשלושה מישורים מעדכן רוגר:

  • ביצוע הדרכות ביטחון לצוות בית החולים בדגש על איתור חשודים. זהו הרובד החשוב ביותר מבחינתי, הם בשטח, חיים את המחלקה וערים לכל שינוי.
  • הדרכות למטופלים הנעשות על ידי צוות הסיעוד בקליטתו במחלקה בדגש על שמירת רכוש וחפצים אישיים.
  • תרגול מערך האבטחה תוך שיפור מתמיד של אמצעי ביטחון בדגש על מצלמות אבטחה.

לסיכום ממליץ רוגר למטופלים להמעיט בהבאת בחפצי ערך וכסף מזומן. כמו כן אין להשאיר ציוד אישי ללא השגה ולדווח לביטחון על כל אדם חשוד הנמצא בבית החולים.

בהזדמנות זאת אני מבקש להודות לשוטרי וקציני תחנת חיפה על שיתוף הפעולה  הפורה שאנו זוכים לו הן בטיפול באלימות והן באירועי סדר ציבורי וגנבות.

 

בתמונות:
מימין ליאב חיים סגן המנבט וניר רוגר מנהל הביטחון
צילום החשוד בגניבה עם 2 טלפונים
צוות הביטחון בשער בית החולים
קרדיט צילום – אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית