כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 03.03.2019

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

סיור מגמת בריאות מבית הספר הריאלי בכרמל

הסיור נערך בכרמל במסגרת לימודי מגמת הבריאות של הריאלי וכללו מפגש של התלמידים עם רופאים בכירים סיורים במחלקות וצפייה בטיפולים וטכנולוגיות רפואיות מתקדמות.

רופאי כרמל עם תלמידי הריאלי במפגש – צילומים אלי דדון

כרמל הריאלי ומדעי הבריאות

עשרות תלמידי תיכון הריאלי בחיפה עם עיניים בורקות הגיעו לסיור ולמפגש מקצועי בבית החולים כרמל. הסיורים נערכו בכרמל במסגרת לימודי מגמת הבריאות של הריאלי וכללו מפגש של התלמידים עם רופאים בכירים סיורים במחלקות וצפייה בטיפולים וטכנולוגיות רפואיות מתקדמות.

במפגש האחרון שאורגן ע"י ד"ר אלון ענתבי סגן מנהל המכון לנפרולוגיה ויתר לחץ דם כרמל שמעו התלמידים את ד"ר ענתבי על חשיבות תפקיד הנפרולוג בבית החולים ועל ההתפתחות המקצועית שלו. ד"ר קרן זיסמן מהמערך הקרדיולוגי דיבר עם התלמידים על ההתפתחויות המרשימות בעולם בקרדיולוגיה בכלל, ועל יתרונות כרמל כמוביל בתחום הקרדיווסקולרי החל מהמחלקה לכלי דם, המחלקה לניתוחי לב וחזה וכמובן המערך הקרדיולוגי. מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי ד"ר אריק עדן ריתק את התלמידים על העבודה המיוחדת ביחידה לטיפול נמרץ ועל המאבק היומיומי הבלתי מתפשר של צוות היחידה בכרמל בהצלת חיי אדם המגיעים ליחידה במצבים הקריטיים והקשים ביותר. רונית פורשט מרכזת מדעי הבריאות ולימודי הביולוגיה בריאלי אומרת כי החיבור עם בית חולים כרמל הוא חיבור מצוין וכי הוא תורם באופן דרמטי למשיכת התלמידים למגמה.

רופאי כרמל עם תלמידי הריאלי במפגש בבית חולים כרמל

"בנינו תוכנית ייעודית יחד עם צוות בית החולים עבור התלמידים, אומרת רונית והיא מותאמת בדיוק לתוכנית הלימודים שלנו. התוכנית מיועדת לתלמידי התיכון מכיתה י' עד יב'  והיא כוללת מגוון רחב של מקצועות רפואה כמו קרדיולוגיה גניקולוגיה נפרולוגיה ועוד.

רעות קרישר רכזת פיתוח צוות רפואה של וועדת הוראה ואקדמיה של בית חולים כרמל בניהולה של יו"ר הוועדה ד"ר דבי זיסמן אומרת כי מטרת הסיורים היא לחשוף את התלמידים לפרקטיקה של עולם הרפואה ולשילוב הטכנולוגיות המתקדמות והחדישות הקיימות בכרמל ובכלל לטובת הטיפול בחולים.

עד היום נערכו מספר מפגשים כשבמפגש הראשון פגשו התלמידים את מנהל בית החולים ד"ר גולדברג ושמעו ממנו סקריה רחבה על בית החולים כרמל על החוזקות והיתרונות הרבים שבו ועל הדרך שעובר סטודנט בישראל משלב לימודי הרפואה ועד שהוא הופך להיות רופא. במפגשים נוספים פגשו התלמידים את מנהל המחלקה הפנימית ד"ר סמיר קאסם, מנהל הפגיה פרופ' אבי רוטשילד, מנהל יחידת האקו פרופ' אבינועם שירן, מנהל יחידת הצנתורים פרופ' רונן יפה הם צפו בצנתור בשידור חי וסיירו במחלקות ובמכונים רבים.

רכזת מדעי הבריאות בריאלי רעות מסכמת ואומרת כי "הקרבה של בית החולים לריאלי, קבלת הפנים הנעימה של הצוות הרפואי וכמובן תוכנית הסיורים והרופאים המקצועיים הופכים את החיבור של כרמל והריאלי לחיבור מוצלח במיוחד מוסיפה רונית אנחנו מקבלים מהתלמידים תגובות נהדרות הם תמיד נרגשים ומאוד אוהבים את הביקורים בכרמל להכיר את הרופאים מקרוב ולראות את החידושים האחרונים בעולם הרפואה מול העיניים זה עושה את ההבדל ואנו מאוד שמחים וגאים".

 

 

בצילומים – רופאי כרמל עם תלמידי הריאלי במפגש.
צילומים - אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית