כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 02.04.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

בכרמל - מוכנים לפסח

סדרים מיוחדים למטופלים, חרוסת יין ומנות חגיגיות לכל המאושפזים. עירוב מהודר לבית החולים, דירת אירוח למלווי חולים. בופה מפנק במחלקת יולדות גם בחג הפסח

שלט פסח בבית החולים - רב כרמל הרב מאיר אינדיק,יעקב שוורץ וחביב בנאי בבית הכנסת המשודרג של כרמל

במרכז הרפואי "כרמל" מוכנים לפסח

סדרים מיוחדים למטופלים, חרוסת יין ומנות חגיגיות לכל המאושפזים. עירוב מהודר לבית החולים, דירת אירוח למלווי חולים. בופה מפנק במחלקת יולדות גם בחג הפסח. ועוד חידושים רבים לקראת הפסח בבית החולים כרמל.  " אנחנו עושים הכל כדי שכולם יוכלו להרגיש ולהנות מאווירת החג  " אומר רב בית החולים כרמל הרב מאיר אינדיק.

" השנה חג הפסח יוצא ביום שני  וכדי להיות מוכנים אנו מכשירים את בית החולים כבר מיום מוצ"ש שבת הגדול במבצע לוגיסטי מורכב ביותר. ההכשרה שמתחילה מיד בצאת השבת ומסתימת בשעות הבוקר המוקדמות ומיד מטבח בית החולים מסתער על המשימה של בישול החג והבישולים השוטפים של בית החולים , אומר רב ביה"ח הרב אינדיק. אנו מבקשים מכל מבקרי בית החולים שלא להביא חמץ החל מה – 8.4 ועד למוצאי שבת ה -  17 .8 כולל.

החל מסוף השבוע הקרוב ועד לאחר הפסח יוצבו שלטי הסבר בכניסות בית החולים ב 3 שפות המבקשים מציבור המבקרים לא להכניס אוכל וחמץ למתחם בית החולים כדי לשמור על בית החולים כשר לפסח. בשערי הכניסה לבית החולים כרמל מקבוצת הכללית, יוצבו ארונות מיוחדים בהם יוכלו המבקרים להשאיר את החמץ ולאסוף אותו ביציאה אומר מנהל הבטחון של כרמל ניר רוגר. פרט לחמץ ולאוכל מבושל תותר הכנסה של ירקות פירות ובקבוקי שתיה בלבד. במערך הרפואה של בית החולים כרמל ישחררו הביתה את כל החולים שיוכלו לחגוג את ליל הסדר בביתם, אולם גם עבור אלה שיאלצו להישאר בבית החולים לאישפוז מכינים בכרמל את הכל כדי לאפשר למאושפזים להרגיש את טעם ואוירת החג.

השנה באי בית החולים יופתעו גם מהמנות המיוחדות שמנהל המטבח חביב בנאי והשף איציק בן שושן מכינים עבורם לליל הסדר   .

 " כדי להימנע מכל נושא הכשרת הכלים רכש מטבח בית החולים סטים כפולים וחדשים של צלחות סכו"מים מגשים וכוסות, וכל הכלים הינם מיוחדים ומיועדים לפסח בלבד " מעדכן מנהל המטבח השף בנאי.

לקראת חג הפסח ערך הרב ישראל רוזנטל אב"ד בבית הדין הרבני בחיפה סיור מקיף בבית החולים, הרב התרשם עמוקות ממכלול שירותי הדת המוצעים למאושפזים ולבני משפחותיהם. במסגרת הסיור הרב רוזנטל עמד מקרוב על הכשרת מטבח בית החולים לפסח והביע סיפוק רב מרמת הכשרות במהלך השנה ובמיוחד לחג הפסח.

הרב מנחם לפקיבקר הרב הראשי של הכללית אומר כי רמת ואיכות הכשרות ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­הם המגורמים החשובים המביאים את היולדות מהמגזר הדתי חרדי ושומרות המסורת להעדיף ולבוא ללדת בכרמל ולא רק בגלל השירות הרפואי האיכותי, אלא גם בגלל שבית החולים כרמל מוביל בכל תחום שרותי הדת והכשרות לאדם הדתי בעת אישפוזו בכרמל.
כדי להכשיר את המטבח המרכזי ואת כל עשרות מטבחי המחלקות, יפשטו מיד עם צאת השבת  צוותים מתוגברים של משגיחי כשרות מטעם הרבנות הראשית של חיפה ויכשירו בקיטור ועל פי דרישות ההלכה את כל המטבחים. "גם  עגלות החימום החדשות המספקות אוכל למחלקות עברו תהליך הכשרה מיוחד והם יהיו כשרות לפסח" מעדכן יעקב שוורץ סגן המנהלת האדמיסטרטיבית של בית החולים. כמו כן מאושפזים שיבקשו כשרות מהודרת יוכלו להינות ממנות גלאט ומנות בד"ץ מיוחדות שיגיעו אליהם למחלקות.

בימים אלו בית הכנסת של בית החולים חנך ספריה מהודרת  בימה ועמוד לשליח ציבור
גבאי בית הכנסת יונתן בן שמעון והמתפללים בשיתוף רב הכללית הרב מנחם לפקיבקר נרתמו לרכוש ארון ספרים מיוחד ותיבה לספר תורה מדגם מפואר. גם ספר התורה של בית החולים עבר בימים אלו שיפוץ והגהה ממוחשבת והוספו לו הידורים רבים, הספר המחודש יוכנס בקרוב, ברוב עם לביהכ"נ  בחג הפסח הקרוב.

 " בהזדמנות זו ברצוננו להודות ולהוקיר את פעילותו המסורה של הגבאי בן שמעון, אומר הרב אינדיק שבכל השנה משקיע מאמץ רב באחזקת המניין ובטיפול ודאגה במלווים ובמאושפזים שבאים לקבל עזרה במהלך השבת בבית הכנסת.

בימים אלו הוקם בשיתוף  רבני הקהילה החרדית בחיפה ובשיתוף המחלקה לדת וכשרות עירוב מהודר לטובת באי בית החולים. בסוף החודש יתקיים טקס חנוכת העירוב המהודר לבית החולים בטקס ישתתפו מנהל בית החולים ד"ר אבי  גולדברג, רב הכללית הרב מנחם לפקיבקר ורבי קהילות מהקהילה הדתית חיפה: הרב זולדן והרב במברגר  הרב הדיין ישראל רוזנטל ועוד רבנים חשובים. בשנה האחרונה נחנכה גם דירת אירוח חדשה "אוהל מנחם" על ידי ארגון אור הכרמל בראשות הרב יוסף ברדוגו. הדירה מיוחדת במינה והיא משמשת כמלונית המיועדת למלווי חולים בשבתות ובחגים. ולטובת הורי פגים ומקרים מיוחדים במהלך כל ימי השבוע .

 כדי לענות לשאלות מאושפזים והמתעניינים בכלל בנושא תרופות כדורים ותרופות חמץ, הוציא בית החולים כרמל בשיתוף רב הכללית הרב מנחם לפקיבקר  מדריך מודפס ומסודר של התרופות הכשרות לפסח. בנוסף יעמוד מוקד טלפוני מיוחד שיענה לשאלות ויתן הבהרות בנושא תרופות כשרות לפסח. המוקד יהיה זמין 24 שעות למעט שבתות וחגים בטלפון  037471818 או *2701.

 בבית החולים יערכו 2 סדרים גדולים ומרכזיים. אחד בבית החולים כרמל בבנין המרכזי והשני במחלקה הגריאטרית הממוקמת ברחוב חורב אותו יערוך הרב יוסף ברדוגו יושב ראש ארגון אור הכרמל יחד עם מתנדביו המסורים. הסדרים יערכו לפי כל כללי ומסורות ליל הסדר, את הסדר המרכזי  יערוך החזן הנודע הרב חיים הויזר  ובמטבח בית החולים מכינים צוות השפים מאכלים מיוחדים ולפי כל המנהגים כדי לתת למאושפזים ובני המשפחות שלהם טעם מתוק של חג. מאושפזים שיבקשו יוכלו להזמין דרך האחות האחראית  יין ל 4 כוסות חרוסת ומצות אליהם למחלקה. גם הגדות צבעוניות ויפות הופקו במיוחד והם יחולקו לכל מאושפז ואורח בבית החולים.

לפני כניסת החג תתבצע מכירת חמץ כללית של כל חמץ בית החולים. מאושפזים ואנשי צוות שירצו, יוכלו למכור גם את החמץ האישי שלהם בצורה פרטנית אצל רב בית החולים הרב מאיר אינדיק. הרב יעביר את כל חתימות מכירת החמץ לרבנות הראשית בחיפה שמוכרת אותו כבכל שנה לגוי.

 " פסח הוא חג של שמחה וחירות  ואנחנו בבית החולים כרמל עושים ונעשה הכל, כדי לאפשר למאושפזים שלנו להרגיש ולהנות מטעם החג ככל שניתן, אומרים יעקב שוורץ ורב בית החולים הרב אינדיק. אנו קשובים ופתוחים לכל שאלה או בקשה בנושא הפסח. וציבור המבקרים והמאושפזים שלנו מוזמן לפנות אלינו, אנחנו כאן בשבילכם. אנו מאחלים  לכל הבאים בשערי בית החולים ולכל בית ישראל חג פסח מלא בריאות ואושר מכל הלב ".

 

בצילום: שלט פסח בבית החולים

רב כרמל הרב מאיר אינדיק,יעקב שוורץ וחביב בנאי בבית הכנסת המשודרג של כרמל

קרדיט – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית