כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 19.11.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

פעם רביעית ברציפות - פגיית כרמל מצטיינת

פגיית בית החולים כרמל היא הפגייה היחידה שהוכרזה ונבחרה כמצטיינת בדרוג הפגיות הארצי של משרד הבריאות, זו השנה הרביעית ברציפות.

במרכז פרופ' אבי רוטשילד מנהל המחלקה וצוות הפגייה בכרמל

הפגייה  הטובה בישראל

"זאת בהחלט משימה מורכבת להצטיין ולשמור על הישג כזה לאורך שנים וברציפות", אומר פרופ' אבי רוטשילד מנהל הפגייה של כרמל, "אבל הודות לצוות המיוחד שלנו זאת בהחלט משימה אפשרית וגאווה גדולה".

פגיית כרמל עברה שדרוג משמעותי לפני כשנה כשעברה למשכנה החדש המודרני והמשוכלל בקומה 7. הפגייה היא חלק מקומת האימהות החדשה שנחנכה לאחרונה בביה"ח כרמל בהשקעה של 30 מיליון ₪. בקומת האימהות החדשה של ביה"ח כרמל חדרי לידה חדשים ומודרניים חדר ניתוח ייעודי ומתקדם עבור נשים ויולדות, אפשרות לביות מלא ומתחם הפגייה החדש.

בפגיה החדשה 18 עמדות מתקדמות ואיכותיות לטיפול נמרץ בפגים והיא מטפלת ב- 400 ילודים ופגים בשנה.

"יתרון הפגייה שלנו בכרמל" מסביר פרופ' רוטשילד "הוא בהרכב האנשים האיכותי, הכולל אנשי סיעוד, רופאות ורופאים ואנשי עזר מכל המקצועות הפרה רפואיים. ובמערכת היחסים החברית בין כל המרכיבים. היכולת לשתף פעולה כצוות, בד בבד עם יכולות הצטיינות אישית של כל אחד בתפקידו, מגבירים את היכולת לספק לקטנטנים שירות מקצועי ומסור. היקפה הצנוע של הפגייה מאפשר לנו לתת שירות בוטיק לכל תינוק והוריו. שילוב ההורים בעבודת ובהווי הפגייה יוצרים שילוב איכותי ונדיר של משפחתיות ומקצועיות".

לקראת יום הפג הבינלאומי החל השבוע אמר שר הבריאות הרב יעקב ליצמן כי נושא הטיפול בפגים וקידומן של היחידות לטיפול בילוד נמצא על סדר יומו של משרד הבריאות אשר עוסק רבות בתחום זה וקידומו. מתוך ראיה זו נושא הפגיות והפגים הוגדר כאחת מתכניות הדגל של המשרד, השנה מציינים במשרד הבריאות את השנה הרביעית לתוכנית הכוכבים שמסכמת את שלב ההבשלה המלאה לתוכנית זו, במיליוני ש"ח שחולקו בין כלל הפגיות במדינת ישראל (בהתאם לחלוקת כספי ביטוח לאומי לפגים). על פי הדו"ח, מדרג המודל של משרד הבריאות את הפגיות על פי רשימת פרמטרים, הכוללים מניעת זיהומים נרכשים, איכות אנשי המקצוע המועסקים בפגיות והכשרות מקצועיות לצוותים כגון קורס החייאה, הזנה בחלב אם, תשתיות, מכשור וציוד רפואי ועוד.

בנוסף ציין שר הבריאות כי יש שיפור בממוצע ציון הבקרות בפגיות בין 2014 ל- 2017, מ- 33% ב- 2014 ל -85% ב-2017. וכי הציון מורכב מעשרות פרמטרים (כמו: כוח אדם, מרחק בין עריסות, זמינות תרופות, שיעור זיהומים) ומשנה לשנה הקשיח המשרד את הסטנדרט ציוני הפגיות בפריפריה הם מעל הממוצע הארצי.

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג אמר כי, "כל עובדי ביה"ח כרמל יחד עם צוות הפגייה נרגשים מהתוצאות שמעידות על מסירות ללא גבול והשקעה יומיומית של כל העושים במלאכה. זו השנה הרביעית ברציפות שהפגייה שלנו מדורגת במקום הראשון וזו גאווה גדולה לכולנו", אמר ד"ר גולדברג.
מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ' עופר לביא ציין בסיפוק רב את זכיית פגיית כרמל כפגייה מצטיינת. "אין ספק כי השילוב המצוין של מחלקת יולדות מעולה עם פגייה איכותית ומצטיינת מהווים שקט נפשי לכל יולדות שיודעת שהיא מגיעה לכרמל היא נמצאת בידיים הכי טובות שיש".

 

 

בצילום – במרכז פרופ' אבי רוטשילד מנהל המחלקה וצוות הפגייה בכרמל – צילום אלי דדון
*התמונות חופשיות לשימוש מזכויות

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית