כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.10.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

"עגלת חסד", עגלת קפיטריה ניידת, נחנכה בכרמל לטובת המטופלים ובני משפחותיהם

עגלת החסד של עזר ומציון וכרמל מסיירת כשהיא עמוסה בכל טוב במקומות הציבוריים המרכזיים בבית החולים כמו חדרי המיון, חדרי ההמתנה לפני חדרי הניתוח. מתנדבים ומתנדבות מחלקים בחינם למאושפזים ולבני המשפחות שלהם קפה, מאפים טעימים ובעיקר חיוך גדול וחיבוק חם.

בצילום – עגלת החסד בכרמל ומסיבת בית השואבה – צילום אלי דדון

נותנים את הנשמה בכרמל

"עגלת חסד" פרויקט חדש וייחודי לטובת המטופלים ובני משפחותיהם נחנך החודש במרכז הרפואי כרמל. את הפרויקט מובילים עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי בכרמל יחד עם ארגון עזר מציון מחוז צפון בניהולו של משה בארי מנהל המחוז.
במסגרת הפרויקט עוברים מתנדבים ומתנדבות עם עגלת קפיטריה ניידת כשהיא עמוסה בכל טוב ומחלקים בחינם למאושפזים ולבני המשפחות שלהם, כוס קפה, מאפים טעימים ובעיקר חיוך גדול וחיבוק חם. עוז יאיר אומר כי מדובר בפרויקט מיוחד שהוא מיד התחבר אליו וסייע לו בשמחה. "כשראיתי את החיוכים של בני המשפחות כשעגלת הקפיטריה מגיעה אליהם, וכיצד הם נפתחים ומדברים עם המתנדבים של עזר מציון. הבנתי מיד שהצלחנו לעשות עוד מעשה טוב עבור המטופלים שלנו ובני המשפחות שלהם. זה נותן  לי ולכל הצוות שלי סיפוק אדיר והרגשה מצוינת".

עגלת החסד של עזר ומציון וכרמל מסיירת במקומות הציבוריים המרכזיים בבית החולים כמו חדרי המיון, חדרי ההמתנה לפני חדרי הניתוח, אולם בדיקות הרנטגן ובמקומות נוספים.

"חוץ מכוס הקפה אנחנו נותנים גם אוזן וכתף למצוקות של בני המשפחה והחולים" מסביר משה בארי מנהל המחוז של עזר מציון. המתנדבים שלנו מגיעים למאושפזים בלב פתוח ובאוזן קשבת הם מיומנים בטיפול בבעיות שצצות, ומיד מחברים את המשפחה להמשך עזרה באמצעות כל הדרכים והאפשרויות הרבות שלנו כארגון ארצי גדול".

בצילום – עגלת החסד בכרמל ומסיבת בית השואבה – צילום אלי דדון

הרב מאיר אינדיק רב בית החולים כרמל מציין כי הקשר עם ארגון עזר מציון הינו קשר חם ומיוחד לאורך כל השנה. "הצוות של עזר מציון מגיע בכל החגים לבקר ולשמח את החולים. השנה הם הפיקו גם את שמחת בית השואבה במחלקה הגריאטרית ביחידת הדיאליזה בליווי סגן הרב הראשי הרב צבי הרשקוביץ והחולים קרנו מאושר, מספר הרב אינדיק. "החברה של עזר מציון מגיעים ומשמחים את המאושפזים בכרמל  לאורך כל השנה במסיבות חנוכה באירועי פורים, בפסח ובעצם בכל מעגל השנה ועל כך מגיע להם ברכה ותודה גדולה מכולנו".

ארגון עזר מציון הינו ארגון התמיכה הרפואית הגדול ביותר בישראל והוא זה שמטפל ואחראי גם על מאגר מוח העצם היהודי הגדול בעולם. לארגון מחלקה לתמיכה בחולי סרטן, מגוון גדול של ציודים רפואיים להשאלה ללא תשלום כמו כסאות גלגלים, מחוללי חמצן, מזרוני לחץ, ציוד שיקומי לילדים עם בעיות התפתחות ועוד ועוד.
הארגון מתחדש כל הזמן ומפיק פרויקטים חדשים וייחודיים לטובת החולים ובני משפחותיהם.

משה בארי המנהל גאה בפרויקטים כמו שירותי אמבולנס חינם למוגבלי תנועה והליכה, רכב ונהגים מתנדבים המסיעה משפחות לביקור בני המשפחה החולים השוכבים בבית חולים. שירות ארוחות מיוחדת לטובת בני משפחה הנמצאים ליד מיטת בן המשפחה החולה ועוד פרויקטים רבים ומרגשים.
"החיבור עם בית החולים כרמל הוא מצוין וכולנו פה לטובת החולים", מסכם בארי, אנחנו כעזר מציון נמצאים ונהיה תמיד היכן שצריכים אותנו אנחנו עושים הכל באהבה גדולה ולמען החולים ובני משפחותיהם".

 

בצילום – עגלת החסד בכרמל ומסיבת בית השואבה
צילום - אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית