כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 19.10.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

שבוע הפיזיותרפיה נחגג בכרמל

השבוע מציינים בישראל את שבוע הפיזיותרפיה וגם במרכז הרפואי כרמל ציינו הצוותים את השבוע המיוחד במגוון פעילויות מרתקות במטרה להעלות את המודעות ולהכיר לכולם את המגוון הרחב של פעילויות המחלקה.

צוות הפיזיותרפיה עם הנהלת בית החולים. צילום - אלי דדון

שבוע הפיזיותרפיה  בכרמל

"הפיזיותרפיסטים של כרמל עומדים בחזית הטיפול במטופל ונותנים ביטחון, רוגע ושקט נפשי לכל המטופלים". אומרת מנהלת הפיזיותרפיה של כרמל ורד מועלם.

צוות הפיזיותרפיה המוכשר של בית החולים מונה 20 אנשי צוות ונותן מענה בכל מחלקות בית החולים החל מהפגייה, החטיבה הכירורגית, החטיבה הפנימית, טיפול נמרץ, מערך אם-עובר ועד למחלקה הגריאטרית.

ורד מועלם  - מנהל שירות הפיזיותרפיה בכרמל. צילום - אלי דדון

ורד מועלם, מי שמנהלת את שירות הפיזיותרפיה בכרמל בהצלחה רבה מזה ארבע שנים ועובדת בבית החולים מעל עשר שנים, מאמינה גדולה בעבודת צוות, עזרה הדדית, שאיפה למצוינות, חתירה מתמדת לשיפור השירות כאשר טובת המטופל במרכז.

"במיוחד בתקופת הקורונה וגם ברגיעה הפיזיותרפיסטים שלנו עומדים בחזית הטיפול במטופל ונותנים ביטחון, רוגע ושקט נפשי לכל המטופלים". אומרת מנהלת הפיזיותרפיה של כרמל ורד מועלם.

לפתיחת שבוע הפיזיותרפיה הפתיעה הנהלת בית החולים יחד עם מנהל בית החולים ד"ר אבי גולדברג את צוות הפיזיותרפיה והגיעה עם מתנות וברכות לצוות.

מנהל בית החולים ד"ר גולדברג הודה לכל הצוות על המאמץ המיוחד בתקופת הקורונה ובכלל ואמר "אתם שותפים לכל הישגי בית החולים ואני מבקש בשם כולם להודות לכם על העבודה הקשה לאורך כל השנה, אתם קבוצה איכותית ומקצועית ביותר  ומגיעה לכם כל ההערכה".

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית ברכה גם היא את הפיזיותרפיסטים  ואמרה להם, "אתם נקודת האור והתקווה הגדולה למטופלים ולמטפלים. אתם עושים את הצעדים הראשונים עם המטופלים כשהם יורדים לראשונה מן המיטה והאינטראקציה שלכם איתם היא התקווה של כולנו. אני מברכת אתכם ליום חגכם ואומרת לכם בשם כולנו תודה". 

כחלק מחגיגות השבוע הפיזיותרפיה, בכל מחלקה ומחלקה בבית החולים התגייס צוות המחלקה בצורה עצמאית והוקיר במתנות ובתשורות את צוות הפיזיותרפיסטים שלו לרגל השבוע שלהם.

מחלקה כירורגית ב' אומרת תודה לפיזיותרפיסטים שלה - בית חולים כרמל. צילום - אלי דדון

צוות הפגיה אומר תודה לפיזיותרפיסטים שלו בבית חולים כרמל. צילום - אלי דדון

חשיבות הטיפול הפזיותרפי מתבטאת בקרב רוב מטופלי המרכז הרפואי לאחר ניתוחים, שבץ מוחי, קשיים התפתחותיים, טראומה, סיבוכי תחלואה כרונית ועוד. מטרת הטיפול הינה הערכה והתערבות מוקדמת ככל שניתן באשפוז לצורך מניעת ירידה תפקודית ,שיקום אקוטי, מניעת סיבוכים נשימתיים ושמירה על רצף טיפולי בין בית החולים לקהילה. העבודה במחלקות האשפוז נעשית כחלק מטיפול רב-צוותי במטופל, תוך התייחסות למצבו טרם האשפוז ומערך התמיכה שמקיף אותו.

מנהלת השירות ורד מועלם מציינת כי "בשנתיים האחרונות צוות הפיזיותרפיסטים נרתם והתגייס לטיפול יום יומי במחלקות הקורונה, במחלקות אלו המטופלים מורכבים וסובלים מליקויים שונים באשפוזם ולאחר החלמתם כגון קשיי נשימה, ירידה בסיבולת, ירידה תפקודית וקשיים רגשיים.
הפיזיותרפיסטים בכרמל ממשיכים ללמוד, לגדול, לצמוח ולהתפתח. הם אכפתיים ומסורים למטופלים ולמקום עבודתם. המערך והצוות וזוכים להערכה רבה מהעובדים, המטופלים וההנהלה".

במסגרת שבוע הפיזיותרפיה, פונק צוות המחלקה בארוחת בוקר באדיבות עופר פישמן מנהל המטבח יחד עם וצוות המטבח, ובמתנות מטעם הנהלת בית החולים. במהלך השבוע מתוכננות בכרמל פעילויות הפוגתיות במחלקות לצוותים, הליכת בוקר וקבוצות התעמלות במכון הפיזיותרפיה.

 

בתמונות:
ורד מועלם  - מנהל שירות הפיזיותרפיה בכרמל
צוות הפיזיותרפיה עם הנהלת בית החולים
צוות הפגיה אומר תודה לפיזיותרפיסטים שלו
מחלקה כירורגית ב' אומרת תודה לפיזיותרפיסטים שלה
קרדיט צילום – צילום אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!