כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 01.12.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

תרגולת אש והצלה בכרמל

צוות גדול של 20 עובדי ביה"ח אחמשי"ם מיחידת בטחון עובדי אחזקה עובדי משק ולוגיסטיקה קיימו אימון אש אינטנסיבי במרכז לבטיחות אש והיערכות למצבי חירום בקיסריה

צוות כרמל בתרגיל האש

​אימון אש

בלי קשר לשריפה הגדולה ובטיימינג מדהים קיים השבוע צוות ביה"ח כרמל תרגולת אש והצלה.

צוות גדול של  20 עובדי ביה"ח  אחמשי"ם מיחידת בטחון עובדי אחזקה עובדי משק ולוגיסטיקה

קיימו אימון אש אינטנסיבי במרכז לבטיחות אש והיערכות למצבי חירום בקיסריה.

מדובר במתקן אימונים מיוחד ומתקדם המתרגל תרחישים ברמות שונות החל מהכיבוי שריפה קטנה בחדר או ברכב באמצעות מטף אישי, ועד לתרחישים של פינוי מספר פצועים מחדרים מלאי עשן תוך שימוש במערכות נשימה סגורות, בלוני חמצן ועוד.

ניר רוגר מנהל הביטחון של כרמל מעדכן כי האימון כלל לימודיים עיונים על מרכבי האש חומרי בעירה חומרים מסוכנים פירוט שיטות כיבוי עדכניות, כיבוי באבקה כיבוי במים טיפול בשריפות חשמל ועוד.

הקבוצה חולקה ל 2 קבוצות עבודה ובמסגרת התרגיל הופעלו הזעקות והצוות יצא החוצה שם הוא נתקל בתרחיש שאינו מוכר. "היינו צריכים לזהות מהר את התרחיש ולתפעל אותו, מספר ניר.  זיהנו פתאום 2 מכוניות עולות באש והתחלנו לפעול במהירות לכבות את הרכבים ולחלץ את הפצועים.

בשלב השני תרגל הצוות הוצאת פצוע מתוך חדר מלא עשן. החדר היה חשוך לגמרי וצריך לממש ולגלות את הפצוע למשוך ולהוציא אותו בזהירות מאזור האש.

"מדובר בתרחישים הנמצאים ביום יום שלנו בבית החולים, מעדכן ניר רוגר. פריסה ציודי כיבוי  חילוץ מטופלים ממחלקות כיבוי ארונות חשמל ועוד. האימון והתרגולים הם חלק מהמחויבות שלנו לאיכות ובטיחות . אנחנו שנמצאים בשטח חייבים להגיע ולתפוס את האש בשלביה הראשוניים ולדאוג לכיבוי שלה במהירות האפשרית.

אלי קיסר ממונה הבטיחות של ביה"ח ומי שאחראי על תיאום התרגילים אומר כי ביה"ח על כל מתקני החמצן והגזים שלו הוא מקום בעל פוטנציאל נפיץ. "שריפה מהווה גורם סיכון גבוה בהשוואה לסיכונים אחרים במרכז הרפואי.  החומרה היקף הנפגעים, והסבירות להתרחשות אירוע, מהווים את מרכיבי הסיכון "אומר קיסר.

מדיניות בית החולים הינה להגן על עובדים מאושפזים ומבקרים מפני סכנות אש, למנוע שרפה ולטפל בה, אם חלילה תקרה, ביעילות ובמהירות. רק עכשיו נוכחנו בשריפה הגדולה בחשיבות הידע והיכולות שיש לאנשי בית החולים עד הגעת כיבוי אש ועזרה מבחוץ. צוותי האחזקה הלוגיסטיקה והביטחון הגנו בגופם על בית החולים בשריפה הגדולה פרסו ציוד כיבוי ועצרו את האש עד שלוחמי האש הגיעו.

 

בצילום – צוות כרמל בתרגיל האש – צילום ביה"ח כרמל

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית