כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 13.06.2022

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

שיתוף פעולה למען הילדים

כ- 150 רופאים בכירים השתתפו לאחרונה בכנס רפואת ילדים משותף לרופאי ילדים של בית חולים כרמל ולשירותי בריאות כללית מחוז חיפה וגליל מערבי.

פרופ' גיורא פילר עם משתתפים מהכנס. צילום - אלי דדון וירון חזן

שיתוף פעולה מוצלח בית חולים כרמל והקהילה

שיתוף הפעולה בין בית החולים כרמל ושירותי בריאות כללית בקהילה ממשיך להציג שיתופים חדשים והצלחות נוספות.

מנהל ומארגן הכנס פרופ' גיורא פילר - מנהל מחלקת ילדים של כרמל אומר כי שיתוף הפעולה החזק בין שני המקומות בית חולים והקהילה הינו חיוני ולטובת המטופלים וכי ההשתתפות בכנס הייתה ערה. בכנס הוצגו עבודות והרצאות מעניינות על ידי רופאי בית החולים והקהילה. 

בכנס נדונו סוגיות בוערות ופיתוחים חדשניים בתחומי רפואת הילדים השונות.
כמו גם הוצגו בו שיטות טיפול חדשניות ונערכו דיונים משותפים.

ד"ר אבי גולדברג בכנס. צילום אלי דדון וירון חזן

בתחילת הכנס בירכו מנהל בית חולים כרמל ד"ר אבי גולדברג וד"ר מוסא זובידאת סגן המנהלת הרפואית של המחוז, ושניהם בירכו על הקשר ההדוק והחשוב בין רופאי הילדים בבית החולים ובמחוז. 

פרופ' פילר מציין כי רבים מרופאי הקהילה עושים השתלמויות בבית חולים כרמל, וכל רופאי הילדים מבית חולים כרמל עובדים גם בקהילה.

"בעידן בו יותר ויותר רפואה יוצאת לקהילה, ואפילו ילדים הזקוקים לאשפוז בחלק מהמקרים מאושפזים באשפוז בית, קשר זה משפר את הטיפול בחולים", אמר פרופ' פילר. 

ד"ר יגאל אלנברג מכרמל אחד המרצים ממשתפי הכנס. צילום אלי דדון וירון חזן

ד"ר יגאל אלנברג מומחה ברפואת ילדים וגסטרואנטרולוגיה במחלקת הילדים בכרמל המשמש גם כמנהל המרכז לבריאות הילד בטירת הכרמל במחוז חיפה של הכללית השתתף בכנס כנציג אוטנטי של רופא בית חולים וקהילה והעביר את אחת ההרצאות המרתקות במפגש. 

"במסגרת יום העיון העברתי הרצאה על מחלת האנטר לרופאי הילדים במחוז", אמר ד"ר אלנברג. "מדובר במחלה נדירה, עם סימפטומים שכיחים שאנו כרופאי ילדים נתקלים בהם באופן יומיומי, המקבץ של סימפטומים שכיחים הנמצאים בכפיפה אצל אותו ילד אמורים להעלות בנו את החשד.

בכנס שוחחנו על מחלת האנטר, מתי לחשוד וכיצד לפעול בעת שעולה חשד. כמו כן שוחחנו על חשיבות האיתור, הגילוי המוקדם, הטיפול והליווי של חולה האנטר במסגרת קופת חולים.

היה שיח פורה וער עם רופאי הילדים ואני מאמין שהעלאת המודעות תביא לאבחון מוקדם ומדויק יותר עבור המטופלים", אמר ד"ר אלנברג.נרשמים לכנס. צילום אלי דדון וירון חזן

מנהל הכנס מנהל מחלקת הילדים בכרמל פרופ' פילר סיכם ואמר: "הרצף הטיפולי בין הקהילה לבית החולים הינו אחד מהיתרונות הרבים של מערך הרפואה של שירותי בריאות כללית. קיים עדכון רציף ומעמיק בין הרופא המטפל לרופאי בית החולים, ולעיתים מדובר אף באותם רופאים שרואים את הילד בקהילה ובבית החולים. מנגנון זה מאפשר הכרה טובה יותר של הילדים ומחלותיהם, משפר את הרצף הטיפולי, ומפחית הסתברות לטעויות או פספוסים".  

 

 

בתמונות:
פרופ גיורא פילר עם משתתפים מהכנס
ד"ר יגאל אלנברג מכרמל אחד המרצים ממשתפי הכנס
נרשמים לכנס
קרדיט צילום – צילום אלי דדון וירון חזן 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!