כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 12.05.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

כנס פתוח לציבור הרחב בנושא מחלת הפרקינסון

הכנס יתקיים בתאריך 20.5.19 באודיטוריום בית החולים כרמל ומיועד למטופלי פרקינסון מתקדם ובני זוגם כשהמטרה היא להכיר ולהתמודד עם מורכבות המחלה.

ד"ר סמיח באדרנה מבית החולים כרמל  - צילום אלי דדון

בכרמל כנס רב תחומי על הטיפול בפרקינסון

כנס פתוח לציבור הרחב בנושא מחלת הפרקינסון המיועד למטופלים ובני משפחותיהם ייערך בבית החולים כרמל ביום שני ה- 20.5.19.

את הכנס ירכז ומנהל ד"ר סמיח באדרנה מנהל שירות פרקינסון והפרעות תנועה במחלקה הנוירולוגית בכרמל והוא ייערך בשיתוף עמותת פרקינסון ישראל. הכנס מיועד למטופלי פרקינסון מתקדם ובני זוגם כשהמטרה היא להכיר ולהתמודד עם מורכבות המחלה.

בכנס ירצה ד"ר באדרנה על החידושים תסמינים וטיפולים בשלבים המתקדמים של מחלת הפרקינסון. דנה הלוי קלינאית תקשורת בבית החולים כרמל תסביר ותדגים על שיטות חדשניות בטיפול בקול וקשיי בליעה בפרקינסון, ודניאל הורוביץ ממכון הפיזיותרפיה של בית החולים תדגים ותסביר על תרגול גופני מומלץ ועל מניעת נפילות בחולי פרקינסון. את הכנס תפתח יו"ר עמותת פרקינסון ישראל הגב' עמיר כרמין שתרחיב על זכויות החולים בישראל ועל כל הנעשה בעמותה ובישראל בכלל לקידום החולים בפרקינסון.

בבית חולים כרמל פועלת במסגרת המחלקה הנוירולוגית מרפאת פרקינסון והפרעות בתנועה המנוהלת על ידי מנהל השירות ד"ר סמיח באדרנה ולצדו פועלים ד"ר אילה שוורץ והאחות האחראית ציפי אלקיס.
מרפאת פרקינסון והפרעות בתנועה מטפלת בחולי פרקינסון ומחלות שונות הגורמות הפרעות בתנועה, כגון: דיסטוניות של שרירי הפנים, צוואר, עיניים, גפיים תחתונות ועליונות, דיסטוניות כתיבה. כמו כן, רעד, "טיקים" מיוקלונוס, כוריאה, הפרעות ביציבה וקשיי הליכה. במרפאה בכרמל ניתן טיפול ייחודי על ידי הרעלן הבוטוליניום (Botulinum Toxin), לסוגים שונים של מחלות נוירולוגיות דיסטוניות, צוואריות,Hemifacial Spasm, Blepharospasm, Meige Syndrome וגם Facial Synkinesis, ומצב לאחר שיתוק פציאלי הקפי. המרפאה של כרמל פעילה במחקרים קליניים ובסיסיים בשיתוף פעולה עם הפקולטה לרפואה בטכניון ועם גורמים נוספים בארץ.

הזמנה לכנס מטופלי פרקינסון מתקדם

כנס הפרקינסון ייערך ביום שני ה 20.5 באודיטוריום בית החולים כרמל החל מהשעה 17:00.
הכנס פתוח לציבור הרחב וההשתתפות בו היא ללא תשלום לכל חברי קופות החולים על בסיס רישום מוקדם באתר בית החולים כרמל באינטרנט.

 

בצילום – ד"ר סמיח באדרנה מבית החולים כרמל
צילום אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

 

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית