כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 16.06.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

כנס רב תחומי לטיפול בפרקינסון התקיים בבית חולים כרמל

בכנס שנערך באודיטוריום בית החולים כרמל, השתתפו עשרות רבות של מטופלים ובני משפחותיהם מכל רחבי חיפה והצפון, ומטרתו היתה לאפשר לחולים להכיר טוב יותר את המחלה ולהתמודד עם מורכבותה ואתגריה. הכנס נערך בשיתוף "עמותת פרקינסון ישראל".

ד"ר באדרנה צוות בית החולים ויור עמותת הפרקינסון – צילומים אלי דדון

נותנים תקווה לפרקינסון בכרמל

"יש היום טיפולים מצוינים שמעניקים תקווה לחולים המתקדמים, שמחלתם אינה מאוזנת, ומאפשרים להם לתפקד באיכות חיים טובה, למרות מורכבות המחלה" כך אמר ד"ר סמיח בדארנה, מנהל שירות פרקינסון והפרעות תנועה בבית חולים כרמל, בכנס רב תחומי לטיפול בפרקינסון, שהתקיים לאחרונה בבית החולים כרמל.

בכנס שנערך באודיטוריום בית החולים כרמל, השתתפו עשרות רבות של מטופלים ובני משפחותיהם מכל רחבי חיפה והצפון, ומטרתו היתה לאפשר לחולים להכיר טוב יותר את המחלה ולהתמודד עם מורכבותה ואתגריה. הכנס נערך בשיתוף "עמותת פרקינסון ישראל".

בתחילת הכנס, סקר ד"ר סמיח בדארנה את התפתחות המחלה ואת הטכנולוגיות הרפואיות, החידושים והטיפולים העומדים כיום לרשות החולים, הן בתחילת המחלה והן עבור החולים המתקדמים יותר. בנוסף, הסביר מי הם החולים שזקוקים לטיפולים המתקדמים וכיצד בוחרים את החולים המתאימים לטיפולים אלו.

דניאל הורוביץ ממכון הפיזיותרפיה של בית החולים כרמל הסבירה על חשיבות התרגול הגופני לחולי פרקינסון ומדוע מומלץ לחולים לשמור על כושר גופני, כדי למנוע נפילות ולשמר את היכולת הפיזיולוגית שלהם לאורך זמן.

עוד הרצתה בכנס, דנה הלוי, קלינאית תקשורת בבית החולים, המתמחה בפרקינסון, אשר הסבירה כי המחלה פוגעת בכל מערכות הגוף, כולל במיתרי הקול ובמנגנון הבליעה, ולכן חולים רבים מדברים חלש ולא ברור ומתקשים בבליעה של סוגי אוכל שונים. היא הציגה בכנס שיטות חדשניות לטיפול בקול ובבעיית קשיי הבליעה, בעיה חמורה שעלולה אף לסכן את חיי החולים.

שתיהן הדגישו את חשיבות השילוב של הטיפולים הפרה רפואיים התומכים, לצד הטיפול התרופתי, כך שהחולה יקבל את כל מעטפת הטיפול הרב תחומי לו הוא נזקק בהתמודדות עם המחלה, הכולל: טיפול פסיכולוגי, פיזיותרפיה, קלינאית תקשורת, תזונאית ועובד סוציאלי.

עמיר כרמין, יו"ר עמותת הפרקינסון, אשר היה נציג העמותה בכנס, הוסיף: "כנס החולים בבית חולים כרמל הוא חלק ממאמצי העמותה לפעול למען חולי הפרקינסון בצפון, באמצעות מתן ידע, הכוונה ומענה למצוקותיהם. כנסים כגון אלו נערכים על ידי העמותה גם בדרום הארץ בחסות המרפאה להפרעות בתנועה בבית חולים סורוקה".

מנהלת המחלקה הנוירולוגית ד"ר סיון בלוך ציינה כי מרפאת ההפרעות בתנועה המצוינת של כרמל היא עוד נדבך חשוב ומרכזי מתוך המגוון הרחב של שירותים ומרפאות שמעניקה המחלקה לחולים. "אנו עושים ונעשה הכל כדי להגדיל את מגוון השירותים שלנו ולאפשר לכל חולה לקבל את הייעוץ והטיפול המקצועי ביותר עבורו", סיכמה ד"ר בלוך.

 

בצילום – ד"ר באדרנה צוות בית החולים ויו"ר עמותת הפרקינסון 
צילומים אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית