כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 13.06.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

רבקה אייזנר, מתנדבת מצטיינת של בית החולים כרמל

"אני לא באה להתנדבות על הנייר אומרת רבקה, אני באה לעזור ואני עוזרת מכל הלב". רבקה מתנדבת כבר יותר מ-4 שנים במחלקה להפריה חוץ גופית אצל פרופ' מרתה דירנפלד ובמיון נשים במסירות ואהבה רבה.

רבקה אייזנר מתנדבת מצטיינת

מתנדבת מצטיינת

רבקה אייזנר היא המתנדבת המצטיינת של בית החולים כרמל.

אין מי שעוברת במיון נשים ולא נתקלת בחיוך המתוק של רבקה. רבקה מתנדבת כבר יותר מ-4 שנים במחלקה הפריה חוץ גופית אצל פרופ' מרתה דירנפלד ובמיון נשים במסירות ואהבה רבה. רבקה נבחרה כמתנדבת המצטיינת של בית החולים כרמל לשנת 2017 מתוך עשרות מתנדבים ומתנדבות פעילים של כרמל.

רבקה נולדה ב 1938 בפתח תקווה להורים חלוצים ששרתו בהגנה. במלחמת השחרור אביה נהרג והיא הפכה להיות משפחה שכולה בפעם הראשונה כשרבקה רק בת 10 בלבד. לפני 37 שנה נהרג אחיה שהיה רב סרן בצה"ל ורבקה הפכה להיות שכולה בפעם השנייה, וכבת הבכורה כל עול הבית היה על כתפיה הקטנות.

המשפחה עברה להתגורר בקרית אתא ובשנת 1958 התחתנה רבקה עם בעלה טומי שעבד כמהנדס בנמל חיפה ויחד הם הביאו לעולם 3 ילדים מוכשרים ומוצלחים.

ההתנדבות היא דרך חיים עבור רבקה, כבר שנים רבות שהיא מתנדבת ועד לאחרונה היא התנדבה במעון לנשים תשושים בחיפה ועזרה בהתנדבות לטפל ולהאכיל אותם באהבה וחום רב.

"אני לא באה להתנדבות על הנייר אומרת רבקה, אני באה לעזור ואני עוזרת מכל הלב".

כבר ב-6 וחצי בבוקר רבקה מקבלת את המטופלות בדרכם לחדר הניתוח ולאחר הניתוח היא מרגיע ומלטפת אותן מגישה להם כוס תה חם וחיבוק גדול. ובהתאוששות במחלקת נשים היא עוזרת בעבודות המשרדיות ומושיטה יד לכל מי שזקוק.

ענת מוזר מנהלת סיעוד מיון נשים אומרת כי רבקה מסורה מאד, איכפתית, שירותית. נותנת יחס נהדר לנשים, יוצאת לבני המשפחה שממתינים בחוץ כדי ליידע אותם לגבי המטופלת, אינה מחסירה אפילו יום מההתנדבות בקומה. מאירת פנים ונעימה לצוות העובד איתה ומחפשת כל דרך לעזור ולסייע לעובדים ולמטופלות. הלוואי שנזכה להמשך עבודה במחיצתה עוד שנים רבות" אומרת מנהלת הסיעוד מוזר. לרבקה 3 ילדים 9 נכדים ו-3 נינים מתוקים.

"התמורה שאני מקבלת זה החיוך של האנשים אומרת רבקה. את הנתינה קיבלתי מההורים שלי שלימדו והחדירו אותי בי את אהבת הנתינה. ההתנדבות היא החמצן שלי והיא אצלי במקום הראשון, מפה בכרמל אני אצא רק עם אלונקה הביתה, הצוות מאוד מאושר ומודה לי ואני מודה לו ולכל המטופלים והמטופלות שאני זוכה לעזור להם".

 

 

בצילום המתנדבת רבקה עם קבלת תעודת ההצטיינות – צילום ביה"ח כרמל

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית