כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 06.03.2022

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

סיפורה המרגש של האחות רגינה מכרמל ליום האישה

האחות רגינה דרליוק מנהלת הסיעוד במכון ההמטולוגי של בית חולים כרמל היא דוגמא חיה לנחישות מסירות אהבת המקצוע ואהבת החולים. לצד הקריירה המוצלחת שהיא מנהל בכרמל, היא אימא במשרה מלאה ובמקביל היא עובדת גם על הדוקטורט שלה.

האחות רגינה דרליוק מנהלת הסיעוד של המכון ההמטולוגי בכרמל. צילום - אלי דדון

האחות של כרמל

היא התייתמה מאימא בגיל 3 עלתה כמעט לבד לישראל והיום היא מנהלת קריירה מוצלחת בכרמל, לצד היותה אימא במשרה מלאה ובמקביל היא עובדת גם על הדוקטורט שלה.

"כשאני רואה חולה סרטן שאני מלווה אותו שנים בטיפולים קשים מחייך אליי ומצליח לצאת מהמחלה, זה האושר והסיפוק הכי גדול שיש לי בחיים". אומרת האחות רגינה מכרמל.

בגיל 3 בביילורוסיה התייתמה רגינה מאימא היקרה, והיא הצטרפה כילדה לסבתא שלה שהיתה מנהלת סיעוד בבית חולים במינסק. "כבר כילדה קטנה ראיתי איך סבתא שלי מטפלת במסירות ובחמלה בחולים הקשים וכבר אז ידעתי שאני רוצה להיות כמוה אחות".

בגיל 12 עלתה רגינה לישראל וראתה כיצד סבתה החזקה הופכת לסיעודית והיא החלה לטפל בה. "אחרי הטיפול בסבתי היה ברור לי שהשלב הבא שלי הוא לימוד אחיות".

רגינה למדה תואר ראשון בסיעוד ולאחר מכן גם תואר שני. היא השלימה קורס "על בסיסי" באונקולוגיה, קורס הדרכה קלינית, וקורס CRA (ניהול מחקרים קליניים).

את דרכה המקצועית החלה רגינה במחלקה הפנימית ג' בבית חולים כרמל, ובמקביל היא עבדה גם במכון ההמטולוגי של בית החולים. לפני 6 שנים קיבלה רגינה את תפקיד מנהלת הסיעוד במכון המטולוגי בכרמל ובמרכז רפואי לין של הכללית.

"מבחינתי המחלקה ההמטו-אונקולוגית על חולי הסרטן שבה, היא המחלקה שנותנת לי הכי הרבה תחושה של נתינה מכל הלב", אומרת רגינה. "לקבל חולה סרטן נפול מותש ובלי כוחות, ולראות אותו אחרי סדרה של טיפולים אצלנו משתקם חוזר לחיים ומחייך זה הסיפוק הכי גדול שלי בחיים".

רגינה עם המשפחה

רגינה נשואה לארתור אחראי בקרת איכות בחברת "תרו" והיא אימא מסורה לשלושה ילדים ליאל איתי וליה. השילוב של קריירה עמוסה בעבודה ולימודים יחד עם ניהול משפחה ודאגה לילדים הקטנים כלל אינו פשוט וקל. התמיכה של הבעל ארתור היא המשענת של רגינה.

"לעתים קרובות אני עוצרת ושואלת את עצמי האם אני נמצאת שם מספיק בשבילם. אני משתדלת מאוד למצוא את הזמן ולבלות עם כל אחד מהם בנפרד ולהיות נוכחת בחייהם. חשוב לי מאוד הלימודים שלהם ואני משתדלת תמיד למצוא את הזמן לעבור על שעורי הבית ועבודות הכיתה. כאימא אני מאוד גאה בהם ובמה שהם השיגו", מספרת רגינה.


רגינה עם דר פרייס וצוות המכון. צילום - אלי דדוןהמכון ההמטו-אונקולוגי של כרמל בו רגינה ממשמשת כמנהלת הסיעוד מפעיל 2 זרועות טיפוליות במרכז הרפואי כרמל ובמרכז לין, ובשני המכונים מטופלים עשרות ומאות מטופלים בכל שבוע . המכון בניהולו של ד"ר מאיר פרייס נחשב לאחד המכונים המתקדמים בישראל והוא מעניק למטופליו את המילה האחרונה בתחום הטיפולים הביולוגים והכימותרפיים.

המכון בכרמל נמצא בחזית המחקר וכיום מתקיימים בו במקביל לא פחות מ- 40 מחקרים שונים. המכון מגייס מטופלים רבים למחקר ומעניק את הטיפולים החדשניים ביותר למטופליו. 

"כמנהלת סיעוד של המכון ההמטולוגי, רגינה מהווה דוגמא ומופת". אומר מנהל המכון ד"ר מאיר פרייס. "אין משימה שהיא גדולה על מידותיה וכל דבר אותו היא בוחרת לעשות, נעשה בצורה המקצועית ביותר. לרגינה יש חמלה לכל מטופל ומחויבות אינסופית לעבודתה, היא תגיע ביום שישי או בחג, בבוקר או באמצע הלילה כדי לתת טיפול למטופל הזקוק לטיפול חירום. מצד שני היא שומרת על הצוות הסיעודי ודואגת לכל אחד מהם, מקדמת אותם ודואגת שהם יתפתחו מקצועית. ראיתי את ההתפתחות האישית והמקצועית שלה בשנים האחרונות ואני חושב שבהחלט בשבילה השמים הם הגבול". 

רגינה מטפלת במטופל במכון ההמטולוגי. צילום - אלי דדון

לאחרונה סיימה רגינה את כתיבת עבודת התזה שלה בנושא: "השפעת מתן חיסון 13PCV על תחלואה ותמותה מזיהומיים מסכני חיים במטופלים עם ממאירות המטו-אונקולוגית לפני התחלת טיפול כימותרפי ו/או ביולוגי. העבודה פורסמה גם בעיתון החשוב BMJ open.

כעת מסיימת רגינה את כתיבת ההצעה לעבודת הדוקטורט שלה שתעסוק בהשפעת וביעילות החיסונים בחולים המטו-אונקולוגיים במניעת מחלות דרכי הנשימה.  

גם אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל מפרגנת לרגינה ואומרת כי "רגינה הינה מסוג האחיות שצריך לשכפל. היא מנהלת את המכון בצורה מיטבית מקצועית ושירותית.

רגינה מהווה מקור ידע בכל דבר הקשור בטיפול בחולה ההמטולוגי, היא בלמידה מתמדת, מתוך רצון להעמיק ולהרחיב את ידיעותיה ועשייתה ולשאוף גבוה בתחום הטיפול בחולה ההמטולוגי. בהובלתה המשותפת עם מנהל המכון ד"ר פרייס, ציוני המכון באיכות השירות גבוהים מאוד, וראויים לשבח. רגינה חדשנית בחשיבתה והיא ומובילה פרויקטים פורצי דרך כמו, טיפול אישי בחולה מיאלומה
(PROMS) מתן חיסונים למניעת דלקות ריאה למטופלים. חריצותה  והמחויבות שלה לעבודה ולמטופלים בשלוב עם היותה אם ואישה מעוררי השראה", אומרת  מנהלת הסיעוד אהובה. 

"כאישה אני חושב שמקצוע הסיעוד מתאים לנו כנשים", מסכמת רגינה. "לנו כנשים יש את החמלה והנתינה ובסיעוד אנחנו יכולות למצות את הערכים שלנו. הסיעוד הוא מקצוע עם הכי הרבה סיפוק, מספיק להקשיב ולתת אוזן קשבת למטופל וכבר הרמנו את המטופלים למקום טוב יותר. כרמל בשבילי הוא בית אמיתי יש לנו מטופלים שאנחנו ממשיכים את הקשר איתם גם הרבה אחרי שהטיפולים נגמרים והחיוך והתודה שלהם מלווים אותי לכל החיים".

 

בתמונות:
האחות רגינה דרליוק מנהלת הסיעוד של המכון ההמטולוגי בכרמל
רגינה עם המשפחה
רגינה מטפלת במטופל במכון ההמטולוגי
רגינה עם דר פרייס וצוות המכון
קרדיט צילום – צילום אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!