כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 03.11.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

ד"ר נורית מטלון מונתה למנהלת שירות הרשתית בבית החולים כרמל

בטכס מרגש בהנהלת ביה"ח בנוכחות מנהלת המחלקה פרופ' אורנה גייר ומנהל ביה"ח ד"ר אבי גולדברג קיבלה ד"ר מטלון את כתב המינוי החדש.

דר מטלון ופרופ גייר בטקס קבלת המינוי בהנהלת כרמל

​רואים רחוק בכרמל

ד"ר נורית מטלון רופאה בכירה במחלקת עיניים בביה"ח כרמל התכבדה החודש במינוי המכובד כמנהלת שירות הרשתית בבית החולים. בטכס מרגש בהנהלת ביה"ח בנוכחות מנהלת המחלקה פרופ' אורנה גייר ומנהל ביה"ח ד"ר אבי גולדברג קיבלה ד"ר מטלון את כתב המינוי החדש.

פרופ' גייר ציינה כי ד"ר מטלון היתה המתמחה הראשונה שהיא קיבלה לפני כ 15 שנה למחלקת העיניים בכרמל ומאז ד"ר מטלון ממשיכה לבלוט ולהצטיין.

במסגרת מחלקת העיניים בכרמל, פועלת מרפאת רשתית פעילה ועמוסה הרואה כ 500 מטופלים בחודש. במרפאה מתבצעות הזרקות תוך עיניות, טיפולי לייזר באמצעות מכשיר חדשני ומתקדם ומבוצעות מאות סריקות OCT  הסורקות ובודקות את הרשתית ומאבחנים את מרכז ועצב הראיה בציוד דיגיטלי החדיש ביותר הקיים כיום. בנוסף, מתבצעים בכרמל מספר רב של ניתוחי רשתית וזגוגית בשנה,  וכוללים את הניתוחים המתקדמים והמורכבים ביותר הקיימים כיום בתחום. מרפאת הרשתית מספקת ייעוץ רפואי מקצועי גם בקהילה במרכז רפואי לין לטובת המרחב בכללית ומקבלת חולים לטיפול וניתוח מכל אזור הצפון.

בצוות הרשתית בכרמל אותו מנהלת ד"ר מטלון שותפים  ד"ר מרדכי שלם וד"ר אלוירה לאוטמן.

יו"ר ועד הרופאים בכרמל ד"ר זאב גולדיק ברך את ד"ר מטלון בשם רופאי כרמל ואמר כי מחלקת עיניים בה עובדת ד"ר מטלון הינה מחלקה פעילה מאוד הבולטת בניתוחים האיכותיים שלה. ד"ר גולדיק הדגיש את ההתקדמות המצוינת של ד"ר מטלון ואיחל לה בהצלחה רבה.

מנהל ביה"ח ד"ר גולדברג אמר כי מחלקת העיניים בכרמל היא מהמחלקות היותר פעילות ואהודות, מחלקה שמובילה במחקר ובשירות, ונכונה להתגייס תמיד לכל משימה. ד"ר גולדברג ברך את ד"ר מטלון ואיחל לה בהצלחה רבה. אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש העניק לד"ר מטלון תג עובד חדש הנושא תואר המינוי החדש, אותו היא תוכל לשאת מהיום בגאון על חלוק הרופאים שלה.

ד"ר נורית מטלון נשואה+ 2  תושבת חיפה למדה רפואה בטכניון בחיפה וסיימה התמחות בת 5 שנים בביה"ח כרמל. היא עברה "התמחות על" בתחום מחלות וניתוחי זגוגית ורשתית בביה"ח סנט מייקלס בטורונטו קנדה במשך שנתיים וב 2006 חזרה לכרמל כמומחית בצוות הבכיר של המחלקה.

עד היום פרסמה ד"ר מטלון מספר רב של פרסומים מדעיים שפורסמו בעיתונות המקצועית וזכו לאהדה רבה.

פרופ' גייר אמרה כי ד"ר מטלון היא מעמודי התווך של מחלקת העיניים בכרמל והיא נכס גדול לכל המחלקה "שמה של ד"ר מטלון הולך לפניה ואני מברכת אותה מעומק הלב למינוי החשוב הזה" אמרה פרופ' גייר.

ד"ר מטלון הודתה לכל המברכים ואמרה " אני מאמינה כי באמצעות שירות הרשתית נוכל לספק רפואת עיניים מקצועית וחדשנית יותר. אני מאמינה כי בעבודת צוות ובסיוע כל רופאי המחלקה נצליח לספק שירות איכותי יותר, וטוב יותר לטובת מטופלים שלנו.

עוד ציינה ד"ר מטלון  כי שירות הרשתית בכרמל משתתף במספר מחקרים בינלאומיים בתחום ועוסק במחקר גם בתוך המחלקה שתוצאותיו מוצגות בכנסים בארץ ובחו"ל.

 

בצילום – ד"ר מטלון ופרופ' גייר בטקס קבלת המינוי בהנהלת כרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!