כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 30.06.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

העישון אסור בבית חולים כרמל

בבית החולים כרמל מקבוצת הכללית עלו מדרגה ברמת הענישה והאכיפה כנגד העישון והחל מהחודש יגיעו בכל יום פקחים של עיריית חיפה ויקנסו בדוחות בסך 1,000 ₪ כל אדם שייתפס מעשן.

צוות הביטחון של כרמל ופקחי העיריה למניעת עישון

כרמל ללא עישון

1,000 ₪ זה הקנס אותו יחלקו מעתה פקחי עיריית חיפה לכל מעשן שייתפס בין כותלי בית החולים כרמל. "בית החולים הוא מקום של בריאות ואנו עושים ונעשה הכל כדי להילחם ולמגר את נגע העישון" אומר מנהל הביטחון של כרמל ניר רוגר.

בבית החולים כרמל מקבוצת הכללית עלו מדרגה ברמת הענישה והאכיפה כנגד העישון והחל מהחודש יגיעו בכל יום פקחים של עיריית חיפה ויקנסו בדוחות בסך  1,000 ₪ כל אדם שייתפס מעשן.

"על פי החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים 1983 קיים איסור מוחלט לעשן בבניין בית החולים, מסביר מנהל הביטחון רוגר. אולם לפני כשנה נכנס תיקון לחוק המחמיר עם הדרישות והאכיפה וכעת הרשות העירונית תפעיל פקחים עירוניים מורשים לאכיפה ומתן קנסות כספיים על פי חוק.

במסגרת ההחמרה חל איסור מוחלט בדבר עישון בבנייני בתי חולים ובמרפאות, לרבות עד לטווח של 10 מטר מפתחי הכניסה והיציאה, והוא הורחב גם לחצרות המוסדות, בהן ניתן יהיה לעשן אך ורק במקום מוגדר בלבד. חל איסור לעשן בחניון מקורה או תת קרקעי פתוח לציבור, וכן עד לטווח של 10 מטר מהכניסה ומהיציאה מהחניון. איסור זה תקף בכל מבנה בו פועלת הכללית, לרבות בנייני משרדים, מעבדות ועוד.

האזורים המותרים והמוגדרים לעישון בבית חולים כרמל משולטים בהתאם והם: פינת עישון מקורה באזור חדר המיון, פינת עישון בחצר הפתוחה של הקפיטריה בקומה הנמוכה. פינות עישון ברחבת הכניסה הראשית לבית החולים ופינת עישון באזור האחורי תפעולי של בית החולים. עוד מעדכן מנהל הביטחון רוגר כי כלל הכניסות היציאות והאזורים המרכזיים בכרמל משולטים בשלטי איסור עישון והמקומות שאינם מסומנים - אף הם אסורים לעישון.

פקחי עיריית חיפה דרובי ענאן ושאמי תאופיק שהגיעו לכרמל ציינו כי מאמצי האכיפה נותנים את אותותיהם.

"אני שמח לראות כי בכל מקום בו אנו מגיעים ופועלים ישנה מיד ירידה בכמות עברות העישון במקום, אומר שאמי. כולם יודעים שאסור לעשן ולשמחתי המודעות היום גדולה יותר וכולם מרוויחים מפחות נזקי עישון".

בבית חולים כרמל בכרמל פועלת ועדה סדורה למניעת עישון הפועלת לאורך כל השנה במטרה להגביר את המודעות למניעת עישון בבית החולים. בוועדה חברים ופועלים רופאים אחיות נציגי ועדי העובדים ועדי הרופאים ונציגי ההנהלה.

במסגרת עבודת הועדה מתקיימות סדנאות מקצועיות לגמילה מעישון לצוותים, מתקיימת אכיפה של מניעת עישון על ידי צוותי הביטחון של בית החולים, מפורסמים תכנים וידיעות ברחבי בית החולים אודות נזקי העישון ומעתה תיכנס גם האכיפה והקנסות על ידי פקחי העיריה.

מנהל בית החולים כרמל ד"ר אבי גולדברג פנה במייל לעובדים וביקש, "אני קורא לכל צוות בית החולים ולאור מעמדה המיוחד של הכללית כארגון בריאות ובית החולים הדוגלים באורח חיים בריא ועל מנת להימנע מאי נעימות להקפיד בהנחיות החוק ולהימנע מעישון מקנסות מיותרים ובעיקר שמרו על בריאותכם היא החשובה ביותר לכולנו".

 

בצילום – צוות הביטחון של כרמל ופקחי העיריה למניעת עישון
צילום – אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית