כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 17.01.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

ד"ר ניר חייא מונה לסגן מנהל מערך נשים ויולדות

את שולחן הכתיבה היפה והצבעוני שלו בבית בנה ד"ר חייא במו ידיו. יש לו ידי זהב בעבודות עץ ומתכת ואפילו בתיקון רכבי אספנות, אבל המקום הכי טוב שבו עובדות ידיו של ד"ר חייא הוא בחדר ניתוח.

 ד"ר ניר חייא מכרמל

​ניר ידי זהב

ד"ר חייא נחשב למנתח בעל ידי זהב ולפי הקולגות שלו העבודה בחדר הניתוח היא אחד המקומות האהובים עליו ביותר. הכישרון שלו בחדרי הניתוח והידע הרב ברפואת נשים בשילוב יכולות ניהול וארגון הם חלק מהגורמים לבחירתו של ד"ר חייא כסגן המנהל החדש.

ד"ר ניר חייא מונה החודש כסגן מנהל מערך נשים ויולדות אחד המערכים הגדולים והמורכבים ביותר בבית החולים כרמל. ד"ר ניר חייא בן 45 יליד רמת גן, שירת בצה"ל כקצין בעורב נח"ל, סיים את לימודי הרפואה בטכניון, עשה סטאז' בעמק והתמחות ברפואת בנשים בביה"ח כרמל.
ב- 2013 יצא ד"ר חייא "להתמחות על" באוסטרליה בתחום ניתוחים לפרוסקופים ורצפת האגן שבסיומה חזר לכרמל כרופא בכיר וחבר בהנהלת המחלקה. עם פרישתו של פרופ' אוסלנדר מניהול המחלקה מונה ד"ר חייא כסגנו של פרופ' עופר לביא מנהלה החדש של המחלקה.

כסגן יהיה אחראי ד"ר ניר על הכשרת מתמחים והכשרת רופאים צעירים, אחריות על תחום השירות הגניקולוגי ובעצם יהיה אחראי על כל התפעול וניהול האופרציה של המערך הכולל את העבודה היומיות ויסות עומסים פעילות אלקטיבית ואשפוזית ועוד. במערך נשים ויולדות בכרמל שהינו המערך הגדול ביותר בבית החולים למעלה מ- 20 רופאים בכירים וכ- 24 מתמחים לצידם עשרות אחיות וצוות סיעודי. המערך נותן דגש משמעותי על איכות השירות והמקצועיות, רבים מהרופאים בכרמל התמחו בחו"ל והביאו ידע רב ויקר מה שאפשר הקמת מרכזי מצוינות בגניקולוגיה. "אני מאמין בקידום הרפואה הציבורית אומר ד"ר חייא. הרפואה הציבורית היא המקום שבו אפשר לתת את הרפואה הטובה ביותר ואנו בכרמל עוסקים כל הזמן בטיוב השירות במסגרת המשאבים העומדים לשירותנו.

בתחום רצפת האגן בשיתוף פעולה עם פרופ' אברהמוב אנחנו מביאים מיומנות מאוד גבוהות בכל סוגי הטיפול השמרני והניתוחי הקיימים כיום בעולם, תוך שימור המשכיות הטיפול במרפאות והמעקב בלין, מעדכן ד"ר חייא. הרצף הטיפולי שאנו מיישמים בכרמל ובקהילה הינו ייחודי ופועל לטובת המטופלות בכל הצדדים".

ד"ר חייא נשוי למיקה מהנדסת מערכות מידע ואבא אוהב ל- 3 בנות מקסימות שירה, נעם, וליהיא. בשעות הפנאי הוא רוכב על אופניים, בונה יצירות יפות בעץ ובמתכת. כבר כאשר היה נער היה ברור לו שהוא הולך להיות רופא. "גדלתי בשכנות לבית החולים תל השומר ובכיתה ח' הגיע לכיתה יעקב, אח ממחלקת הכוויות של בית החולים, והציע לנו להכיר נער בן גילנו מקיבוץ בעמק בית שאן שנכווה קשות בכל גופו, ידו נקטעה והיה צפוי לו אשפוז ממושך. בית החולים הפך לביתי השני למשך יותר משנה ולמדתי איזו השפעה עצומה יש לאנשי הצוות על המטופלים, הרבה מעבר לטיפול עצמו. אז גם התקבלה אצלי ההחלטה להפוך לרופא.

אני אוהב את מקצוע הרפואה ואני לא רואה את עצמי בשום מקום אחר אומר ד"ר חייא. הנגיעה באנשים במקומות הכי קשים להם ותחושת הסיפוק ברגעי האושר תוך האפשרות להיות שותף בחוויות הכי משמעותיות בחייהם, לזה אין תחליף. אני מודה לפרופ' לביא על הבחירה בי ולפרופ' אוסלנדר על ההכשרה והתמיכה לאורך כל הדרך, למדתי ממנו רבות".

 


בצילום – ד"ר ניר חייא מכרמל –צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית