כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 13.07.2016

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל

מתמחי בית חולים כרמל סיימו את מבחני שלב ב' לקראת קבלת תואר מומחה ברפואה

הם לא נבהלו מהדרך הארוכה, לא מהשעות הארוכות ללא שינה, לא מהתורנויות שלא נגמרות, וגם לא מהמחיר בגידול הילדים ובניית המשפחה. הם למדו והתמחו ברפואה רק בגלל שהם אוהבים את מקצוע הרפואה ואת היכולת והאפשרות לעזור לאנשים

דר סלים חלבי מקבל את התעודה מהנהלת ביהח

בהתרגשות רבה לאחר שעברו וסיימו את הבחינות בהצלחה עלו בזה לאחר זה מתמחי בית חולים כרמל שסיימו את מבחני שלב ב' הקשים כשהם כשירים ומאושרים לקראת קבלת תואר מומחה ברפואה. הם לא נבהלו מהדרך הארוכה, לא מהשעות הארוכות ללא שינה, לא מהתורנויות שלא נגמרות, וגם לא מהמחיר בגידול הילדים ובניית המשפחה. הם למדו והתמחו ברפואה רק בגלל שהם אוהבים את מקצוע הרפואה ואת היכולת והאפשרות לעזור לאנשים.

היו שם בוגרים ומתמחים מכרמל, ממחלקת ילדים, מהמחלקה האורתופדית, מהמטולוגיה מפנימית, מניתוחי חזה וממחלקות נוספות רבות. כיבדה בנוכחותה את האירוע פרופ' (מ"ק) חן שפירא מנהלת המרחב.

אחד המסיימים שריגש את כולם היה מנהל חדר המיון של כרמל ד"ר סלים חלבי שסיים את ההתמחות ברפואה דחופה. מי שהפתיע במיוחד היה אביו של ד"ר סלים גאהד שהיה במקרה מאושפז בביה"ח באותו היום, והגיע על כיסא גלגלים מהמחלקה לאולם האירועים כדי לברך בטכס את בנו שסיים. ד"ר סלים חלבי הינו אחד הרופאים הבודדים המחזיקים בשלוש התמחויות. ב 2004 הוא סיים התמחות בפנימית. ב 2008 סיים התמחות בקרדיולוגיה ועבד כרופא מומחה במחלקה לטיפול נמרץ לב. והשנה סיים את ההתמחות השלישית שלו ברפואה דחופה.

משנת 2013 קיבל ד"ר סלים אחריות על המלר"ד של כרמל ומאז הוא הוביל את המיון יחד עם צוות הרופאים והסיעוד של המחלקה  לתוצאות מצוינות בכל סקרי דעת הקהל והובלה במדדי האיכות של משרד הבריאות. בדברים שנשא בטכס אמר ד"ר חלבי.

" סיימתי פרק בחיי בשתי התמחויות ואז הגיע לפני ההתמחות השלישית. פחדתי מעצם הרעיון שאעבור עוד בחינה ולמה אני צריך את זה בכלל. אבל הרגשתי וידעתי כי ההתמחות והרפואה הם בעצם אהבת חיי ואני הולך איתם עד הסוף.

רב מסיימי ההתמחות ושלב ב' הנמצאים כאן היום הם צעירים ממני. אבל  לא הגיל והמצב הם הקובעים  אלה הרצון, וכל עוד רוצים, הכל אפשרי. המסע בעולם הרפואה הוא מסע קשה ארוך ומרתק מלא במהמורות. לילדיי ולמי ששואל אני אומר שמסלול הרפואה וההתמחויות הוא מסלול קשה ומפרך, וכי הרפואה בעיקרה היא עבודה קשה וגם השכר לא משהו. אבל המקצוע הוא מקצוע מספק וחייבים לאהוב אותו, אם אתה אוהב אותו הכל הופך להיות טפל מול מלאכת הקודש ".

פרט לכל המברכים והקולגות הגיעו וברכו את ד"ר סלים גם אימו גוהרה, אשתו, ילדיו אחיו ואחיותיו, ומשפחתו הגאה.

על בימת הכבוד עמדו והעניקו תעודות למסיימים מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג, פרופ' אבי רוטשילד יו"ר ועדת התמחות בביה"ח. וסגן מנהל ביה"ח ד"ר רוני דיוקמן אחראי המתמחים בהנהלה.  ממחלקת ילדים סיימו את שלב ב' ועלו לבמה, ד"ר ג'מול וג'די, ד"ר חורי רזאן, ד"ר רבקה קבש, וד"ר חמד סעיד מוחמד. מהמחלקה האורתופדית סיים ד"ר סלימאן עלי. ממחלקת עיניים סיימה ד"ר ארודי גולן ענת. מהמחלקה הכירורגית ב' סיימו ד"ר תמר אברמוביץ וד"ר גיא פסקל ובשם מנהלי המחלקות בבית החולים ברך את המסיימים מנהל המחלקה הכירורגית ב' ד"ר דוד חזן. ממכון הדימות התכבדו בתעודה ד"ר פרידמן גרנות ליאת וד"ר פראנש עבוד סוזן .

מהמחלקה לכירורגית כלי דם סיים שלב ב' ד"ר אסף רבין. מהחטיבה הפנימית עלו לבמה ד"ר נג'אר רונזא, וד"ר עדי אורבך. ומהמחלקה הגריאטרית סיימה שלב ב' ד"ר ילנה פשקוב. מהמחלקה לניתוחי לב וחזה  ד"ר דרור לוינר. ומיחידת הראומטולוגיה של ביה"ח כרמל עלתה והתכבדה בתעודה  ד"ר עדי קיברי. אחרון אחרון חביב ממסיימי שלב ב' התכבד ד"ר מואסי נדאל שסיים שלב ב' בגסטרואנטרולוגיה. את האירוע הפיקה והנחתה בטוב טעם ובמקצועיות חוה גולדנברג.

 

בצילום – ד"ר סלים חלבי מקבל את התעודה מהנהלת ביה"ח – צילומים אלי דדון ויוסי כהן

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית