כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 27.09.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

שנה חדשה בכרמל

"זאת היתה שנה מרתקת ומלאת עשייה", אומר ד"ר אבי גולדברג מנהל כרמל שסוגר שנה ראשונה ומוצלחת בניהול בית החולים.

כרמל

​שנה מוצלחת היתה השנה בביה"ח כרמל. הובלה ובולטות במדדי האיכות של משרד הבריאות, חנוכת פגיה וחדרי לידה חדישים בהשקעה של 30 מליון ₪, יותר ביקורים בחדרי המיון, יותר יולדות, ושידרוגים משמעותיים בתשתיות ובציוד רפואי מתקדם. וגם, כרמל הוא ביה"ח היחידי בחיפה ובצפון המתכונן למבדק האיכות והבטיחות הבינלאומי השלישי של ה JCI.
"זאת היתה שנה מרתקת ומלאת עשייה", אומר ד"ר אבי גולדברג מנהל כרמל שסוגר שנה ראשונה ומוצלחת בניהול בית החולים.   

אבי-גולדברג-מנהל.jpg 

" השנה בכרמל היתה שנה מלאת אתגרים והישגים, אומר ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח כרמל. זאת היתה שנה של הובלה כמעט בכל המדדים בהם נבחן ביה"ח, שנה של השקעות בחדשנות ובציוד מתקדם. ושנה בה הטמענו לעומק ובהצלחה את חווית השירות שאנו מעניקים למטופלים שלנו בכרמל.

המשכנו לשמור על מקומנו בכרמל כמובילים הן באיכות רפואית, והן בחווית המטופל, הישג מכובד אשר דורש עבודה מקצועית ואיכותית לאורך זמן  ובעיקר מחויבות גדולה מאוד של כל הצוותים.
ביה"ח כרמל ימשיך ויהיה מרכז רפואי איכותי ומוביל בטיפול רפואי מתקדם עבור מטופלי הכללית ועבור כלל תושבי חיפה והצפון", אומר ד"ר גולדברג.

ביה"ח כרמל בלט בשנה הקודמת בפרסום הראשו של מדדי האיכות הלאומיים של משרד הבריאות. גם השנה עמד ביה"ח בהצלחה ב-9  מתוך 10 המדדים החדשים והוא מדורג בין 3 בתי החולים המובילים במדדי האיכות בכללית.

 חדר-ניתוח-יולדות.JPG

השנה נחנכו בכרמל מכון לבדיקות ממוגרפיה מתקדם בניהולה של ד"ר יהודית גולדמן המאפשר לנשים לבצע בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד במקצועיות ובאיכות גבוה. כמו כן נחנך מתחם מכון ריאות חדש ואיכותי בניהולו של פרופ' יוחאי אדיר  המאפשר בדיקות מתקדמות להערכת תפקודי ריאה ובשילוב עם היחידה לרפואת ריאות פולשנית מציב את מכון הריאות באחד מהמובילים בארץ.

 

השנה התחדש כרמל במכשירMRI  מתקדם המוצב בחצר ביה"ח. המכשיר החדש מאפשר הנגשה מהירה ואיכותית של  אבחונים ובדיקות MRI למטופלים מחדר המיון ולמאושפזים במחלקות בכרמל. "חולה שהיינו צריכים בעבר לשלוח באמבולנס לביצוע בדיקת MRI  דחופה בבית חולים אחר, מבצע היום את הבדיקה מייד אצלנו בכרמל"  מסביר ד"ר גולדברג.

 חוץ-ביח-כרמל-מלמעלה.jpg

ביה"ח כרמל המשיך גם השנה להוביל עם מרכזי המצויינות שלו בתחום הלב וכלי הדם. המרכז הקרדיו וסקולרי המספק רפואה קרדיולוגית מהטובות בעולם בשילוב המחלקה לניתוחי לב ומחלקת כלי הדם מעמידים את כרמל בשורה הראשונה עם המרכזים הרפואיים המתקדמים בישראל ובעולם.

המיון בכרמל ממשיך להיות מיון מרכזי ואטרקטיבי המושך אליו חולים מכל הצפון, לאחר שזכה כמיון המוביל בין כל בתי החולים בארץ לשביעות הרצון של המטופלים, בדגש על היחס האישי והאנושי הניתן בו. מעל 80,000 מטופלים עברו בחדרי המיון של כרמל. עליה בכמות המבקרים מול ראש השנה הקודם.

גם מספר הלידות ממשיך לעלות ולטפס בכרמל השנה, כמו גם מספר הפגים שטופלו בפגיה, שעברה למשכנה החדש והמשודרג.  כ - 3,200 לידות מוצלחות נרשמו השנה במחלקת יולדות "הבוטיק" של כרמל.

פעילות מרשימה נרשמה גם בחדרי הניתוח עם ניתוחים מורכבים במספרים גדולים מאוד באורתופדיה, כירורגיה כללית, אורולוגיה, נשים, א.א.ג ועינים - עליה  של מאות ניתוחים מתקדמים בשנה. עליה גם במספר צנתורי הלב כולל צנתורים מורכבים החלפות מסתמים בצנתור  ( TAVI ) וטיפולים בהפרעות קצב כ 2300 צנתורים ופעולות התבצעו השנה, ונרשמה עליה גם בניתוחי הלב והריאות. מכון ההמטולוגיה כמעט הכפיל את הטיפולים בו, וגם במכון הדימות של כרמל נצפתה עליה במספר בדיקות הסיטי והאולטרא סאונד עם כ 135,000 בדיקות דימות השנה, תוך מתן מענה לכלל בית החולים ולחולים אמבולטורים מכל הצפון.

 

השנה נחנכה כאמור קומת אימהות חדשה בקומה השביעית של ביה"ח לטובת שדרוג חווית הלידה בהשקעה של כ 30 מליון ₪. בקומה נחנכה פגייה חדשה ומודרנית בניהולו של פרופ' אבי רוטשילד המסוגלת לקלוט עד 18 עמדות פגים עם יכולת לבצע ניתוחים בפגים בתוך מתחם הפגיה ועם שירותי אבחון ליויי והדרכה יעודיים להורי הפגים. הפגייה של כרמל נבחרה זו כבר פעמיים ברציפות כאחת מחמש הפגיות הטובות בישראל. חדר ניתוח חדש ומתקדם נפתח באמצע קומת המיילדות והוא מאפשר ניתוחים מהירים ללידות וסיבוכים בזמינות של 24/7. בקומה נחכנו גם חדרי הלידה החדשים שנבנו בתפיסה של היולדת במרכז כשהכל נבנה ברמה מלונאית גבוה ובסטנדרט עיצובי נעים ונוח במיוחד. "תוסיפו לכל את מזנון היולדות המפנק ומחלקת היולדות האישית וקיבלתם מחלקת בוטיק אישית ומיוחדת לטובת האימהות החדשות" אומר פרופ' רון אוסלנדר מנהל מערך הנשים והיולדות בכרמל.

 

האקרדיטציה – מבדק האיכות והבטיחות הבינלאומי מתוכנן להתבצע בכרמל בתחילת השנה הבאה. "המבדק השנה יהיה מבדק מעמיק יותר, תובעני יותר, ועם העמקה נוספת של הירידה לפרטים מעדכנת ד"ר שרון אלרועי מנהלת האיכות של בית החולים. זהו מבדק האקרדיטציה השלישי אותו יעבור ביה"ח כרמל מטעם ארגון ה JCI  העולמי. מה שיעמיד את כרמל כביה"ח היחידי בכל חיפה והצפון שנבדק 3 פעמים ועמד ברמות האיכות והבטיחות הגבוהות ביותר בעולם.

 

בכרמל חוגגים שנה שניה לפרויקט הדגל של בית החולים, מרכז שירות ומידע לניתוחים. מרכז השירות מעניק תחת קורת גג אחת שירות מלא לחולים  בדרכם לחדר הניתוח. המרכז מעניק שירות למרבית המחלקות המנתחות בבית החולים ובתוכנית להכניס בקרוב את שאר המחלקות למרכז השירות. התגובות מהמטופלים, ממרפאות הקהילה ומהמחלקות המעורבות הן מצוינות ובסקרים האחרונים התקבלו תוצאות גבוהות ביותר של שביעות רצון ממרכז השירות.

בית החולים כרמל המשיך להוביל השנה בהוראת הסטודנטים, ומחלקות ורופאים רבים זכו גם השנה בפרסי המרצים והמחלקות המצטיינות בהוראה, גם באקדמיה המשיך ביה"ח  בכרמל לפרוח ולהתקדם, והשנה נוספו עוד מינויים בכירים רבים לצוות הרופאים של בית החולים.

בסיעוד, הצטרפה מנהלת סיעוד חדשה דלית פינטל וללא ספק תמשיך להוביל את הסיעוד להיות שדה ההוראה המועדף והמוביל של ההסטודנטים לסיעוד בצפון. גם מנהל משאבי אנוש החדש אהוד פקלר הצטרף להנהלת כרמל והוא מזרים דם חדש וצעיר במערכת הניהול של ביה"ח.

בכרמל השנה צפויים מספר  פרויקטים גדולים  של בינוי ושיפוץ, אשר יתרחשו בו זמנית ויהיו אתגר אדיר ליכולת ביה"ח להמשיך לקיים שרות רפואי טוב בתוך בינוי פעיל.  קומפלקס " בית חולים יום " על 3 חדרי הניתוח שבו מתוכנן להיבנות מחדש עם חדרי ניתוח משודרגים וממוגנים שיאפשרו ביצוע ניתוחים גדולים יותר במתחם ממוגן. מדובר במתחם חדיש ומודרני אשר ישרת את המטופלים והצוות בימי השגרה, ובעיתות חירום.

ציוד רפואי חדש מתקדם הוכנס השנה לכרמל במתחם ההדמיה ובמחלקות הכירורגיות השונות. ולשנה הבאה מתוכננת  גם הצטיידות במכשיר מיפוי  CT SPECT  חדש, ציוד מתקדם למכון הגנטי, ואולי סוף סוף גם מכשירPET CT  שיתן תגבור חשוב ביותר למכשיר היחידי הקיים היום בכל חיפה והצפון.

 

"מרכז רפואי כרמל ממשיך להיות מרכז רפואי מוביל ומצטיין באיכות ובטיחות בטיפול בחולה, בהישגים אקדמים ומחקריים רבים, וממשיך להטמיע טכנולוגיות חדשניות למען הטיפול המתקדם ביותר בחולים, אומר ד"ר גולדברג. צוות בית החולים כולו משלב ידיים ופועל יחד לקידום האיכות והשירות לחולה ולמשפחתו.


ומסכם ד"ר גולדברג: "קיבלתי בתחילת השנה לידיי בית חולים מצויין ומוביל ואני מתכוון להמשיך לשמור ולטפח בו את המצויינות והאיכות בכל מקום אפשרי. בית חולים כרמל והמחוז של הכללית הם הבית של כולנו. אנחנו מופקדים על בריאות תושבי חיפה והצפון ונמשיך לעשות את שליחותנו באיכות ומתוך מצוינות. הייחוד שלנו בכרמל הוא בצוות המקצועי והאנושי, אשר נותן טיפול מסור מכל הלב בדיוק כפי שמתווה חזון בית החולים".

 

בצילום –  ד"ר אבי גולדברג מנהל כרמל, חדר ניתוח החדש בקומת היולדות, צילום חוץ של כרמל.

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית