כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 10.07.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

מחלקת יולדות חדשה המשנה את חווית הלידה והאשפוז עבור נשות חיפה והצפון

הביקושים הגוברים של יולדות מחיפה והצפון ללדת במרכז הרפואי כרמל, הביאו את ביה"ח לבנייה ושדרוג אגף אמהות חדש ומפואר בהשקעה של עשרות מליוני שקלים

קומת יולדות חדשה בכרמל

היולדות בצפון עולות קומה - קומת אימהות חדשה ומפוארת במרכז הרפואי כרמל

הביקושים הגוברים של יולדות מחיפה והצפון ללדת במרכז הרפואי כרמל, הביאו את ביה"ח לבנייה ושדרוג אגף אמהות חדש ומפואר בהשקעה של עשרות מליוני ₪.

מערך חדרי לידה חדיש, מיון יולדות 24/7 ופגייה מעודכנת ומודרנית, הם רק חלק מהמראה החדש של קומת האימהות. "נמשיך לשמור על יחס אישי, כראוי למחלקת "בוטיק" מצויינת, ונמשיך לספק טיפול רפואי איכותי ליולדת ולתינוק ברמה הגבוהה ביותר" אומר פרופ' רון אוסלנדר, מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל.

 

לובי חדרי לידה כרמל 

 

בהשקעה של כ 30 מיליון ₪ ובנוכחות מנכ"ל הכללית אלי דפס נחנכה השבוע קומת אימהות חדשה ומפוארת במרכז הרפואי כרמל. הקומה החדשה אמורה לשנות את חווית הלידה והאשפוז עבור נשות חיפה והצפון.

בקומה 7 של בניין האשפוז המרכזי מול הנוף הכחול והמרגיע של הים התיכון, תוך שהם צופים למורדותיו הירוקים של הר הכרמל נחנכו השבוע חדרי הלידה והפגייה החדשה של ביה"ח כרמל.

על פי בדיקה ומדדי האיכות של משרד הבריאות נבחרה הפגייה של ביה"ח כרמל כפגייה הטובה ביותר בישראל בשנים 2014-2015. גם מערך נשים ויולדות של כרמל מוביל ובולט כמרכז מצוינות וגם הוא נבחר השנה כמערך המצטיין והמוביל של ביה"ח כרמל. כדי לתת שירות איכותי בתנאים מפנקים יותר, לצד איכות רפואית גבוהה ביותר השקיע הנהלת כרמל  כ 30 מיליון ₪  על פני שטח של 1600 מ"ר לשדרוג מערך האימהות כולו. מדובר בבנייה מחדש של מערך חדרי הלידה כולל בניית חדר ניתוח חדש ומודרני באותו מתחם, ובצמוד פגייה מרווחת וממותקנת על פי הסטנדרטים מהמתקדמים ביותר בעולם המערבי.

 

חדש הניתוח החדש ביולדות 

 

" המטרה שלנו היא לרכז בקומה אחת, ותחת קורת גג אחת את מכלול השירותים לטיפול מושלם ביולדת ובתינוק". מסביר מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ' רון אויסלנדר.

עד היום נולדו בכרמל כ 3200 תינוקות בשנה, כשלאחר הבינוי והשדרוג המתוכנן הכוונה לאפשר ליותר נשים  לבוא ללדת וליהנות מהתנאים והשירותים החדשים.

בתוך קומת האימהות החדשה נבנה גם חדר ניתוח חדשני  ומתקדם שיאפשר  ניתוחים קיסריים ופעולות דחופות באפס זמן כשכל הצוות המקצועי נמצא קרוב וזמין לכל התייעצות .

במתחם החדש 8 חדרי לידה מודרניים וחדשניים מתוכם 5 חדרי לידה ו 3 חדרי צירים כשבכל חדר לידה שירותים ומקלחת צמודים. חדרי הלידה נבנו ברמה מלונאית גבוה ואיכותית במיוחד, כשהם מדמים חדר בבית מלון כשכל הצנרת הרפואית חבויה ואינה נראית בקירות. החדרים הרחבים מעוצבים במיטב האלמנטים העכשוויים להרגשת נינוחות ורוגע ליולדות. חדרי הלידה החדשים צוידו בתקרת אור מעוצבת, פינת מלווה עם כורסת נוחות מפנקת, מיטות לידה חדשניות, טלוויזיה בכל חדר וגם מחממים צמודים בכל חדר לתינוקות החדשים. 

חדרי הלידה החדשים בכרמל 

בצמוד לחדרי הלידה הוקם מיון היולדות ונבנתה הפגייה החדשה. " יש לנו מערך שלם של רופאי פגים וצוות סיעודי מיומן ומקצועי המשגיח ומטפל בפגים הקטנים 24 שעות ביממה" אומר פרופ' אבי רוטשילד מנהל מחלקת ילודים ופגים בכרמל.

בפגיה החדשה נבנו  18  עמדות טיפול חדשות מתוכן 5 עמדות טיפול נמרץ בפגים,ו 13 עמדות טיפול מיוחד, בהן  2 חדרי בידוד, כשכל העמדות מצוידות במערכת משאבות ומוניטורים מהמתקדמות בעולם. " הפגייה שלנו תוכל מעכשיו לקלוט יותר פגים וילודים ובכך לתרום להקלה משמעותית בעומס הקיים בפגיות בצפון ", אומר ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח כרמל.  בצמוד לפגייה נבנה חדר הכנה רוקחי עם רוקח פגים צמוד וייעודי,  וחדר הכנת מזון נפרד לפגים בהם מכינים ורוקחים את התרופות והמזון המיוחד לפגים. עוד נבנו לטובת הפגייה ובצמוד אליה, מרפאה מיוחדת למעקב פגים, חדר הנקה, חדר שירות מותאם לטובת המשפחות וחדרי עבודה משודרגים לצוות הרפואי." הפגייה החדשה משתרעת על פני 650 מ"ר והיא נבנתה בסטנדרטי איכות בינלאומיים תוך שימוש בחלל  ובגישה פתוחה המאפשרים הגעה וטיפול מהיר בכל רגע בכל פג ע"י הצוות הרפואי" מסבירה המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל סיגל זומר.

לצדו  של פרופ' אוסלנדר המנהל, עומד מערך הנשים והיולדות עם כ 40 רופאים מתוכם כ 20 רופאים מומחים עם תתי התמחויות בכל תחומי הנשים והמיילדות. " יש לנו מומחים בכל התחומים, אומר פרופ' אוסלנדר, מומחים למיילדות והריון בסיכון גבוה, מומחים בתחום האבחון באולטרא-סאונד, מומחים בטיפולי פוריות, מומחים לאונקולוגיה בנשים, מומחים לאנדוסקופיה וניתוחים זעיר פולשניים, מערך סימולטורים להכשרת הרופאים המנתחים מהמתקדמים בעולם, יחידה למחלות צוואר הרחם, יחידה מיוחדת לטיפול בבעיות רצפת האגן ועוד ועוד.

"כמעט בכל נושא בעולם המיילדות והנשים יש לנו בכרמל מומחה ספציפי שנותן לנשים וליולדות את התשובה הטובה ביותר ", אומר פרופ' אוסלנדר.

במתחם החדש הושקעו כ 25 מיליון ₪ בבינוי ועוד כ 5 מיליון ₪ בהצטיידות רפואית במיטב הטכנולוגיה העולמית. על העיצוב האדריכלי של המערך החדש הופקד משרד האדריכלים "מושלי אלדר " בשיתוף כללית הנדסה רפואית.

" תכננו את חדרי היולדות תוך חשיבה על נוחות מרבית ליולדת ולמלווים מסבירה סיגל זומר. ציידנו את חדר הניתוח במילה האחרונה של ציוד טכנולוגי מתקדם מתוך מטרה לתת מענה מקצועי ומושלם לניתוחים דחופים לנשים, ניתוחים קיסריים וכל התערבות כירורגית שתידרש "

" אנחנו מקפידים מאוד על בטיחות החולה שלנו, מסביר פרופ' רון אוסלנדר, בכל יום ולאורך כל תקופת האשפוז מתבצע תחקיר על בסיס יומי על כל מקרה וכל טיפול. " חשוב לנו לשמור על הייחודיות שלנו, מסביר ד"ר ראובן קידר סגן מנהל המחלקה, אנו מבטיחים לאימהות החדשות בכרמל מחלקה עם יחס אישי וחם לכל יולדת ועם שירות ואיכות רפואית בסטנדרט הכי גבוה. ועכשיו עם  שדרוג התנאים הפיזיים נשדרג עוד יותר גם את השירות וגם את החיוך", מוסיף ד"ר קידר.

מנכ"ל הכללית מר אלי דפס שהתכבד בחנוכת קומת האימהות ובגזירת הסרט אמר  כי " כבית חולים הניצב בחזית הטכנולוגיה הרפואית ודואג לספק לנשים וליולדות הבאות אליו את הטיפול האיכותי והטוב ביותר, מוביל כיום בית החולים כרמל את תחום השירות והיחס האישי לאימהות שבדרך".

בטכס חנוכת הקומה החגיגי השתתפו פרופ' חן שפירא מנהלת המרחב ונציגים בכירים מהנהלת המחוז, חברי הנהלה ראשית של הכללית הרופא הראשי של הכללית פרופ' יאיר בירנבוים. רב הכללית הרב מנחם לפקיבקר קבע את המזוזה בכניסה וברך את המחלקה בהרבה לידות חדשות ומוצלחות .   

ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח כרמל  סיכם ואמר "אגף הנשים והיולדות והפגיה של בית החולים כרמל מוכרות כמרכזים של מצוינות עם רמה רפואית גבוהה ביותר וגישה שירותית עם מתן יחס אישי לכל יולדת ולמשפחות הפגים. כל זה נעשה בשנים האחרונות בתנאים פיזיים לא קלים. כעת עם המעבר לאגף החדש יקבלו היולדות והפגים תנאים מצוינים שישפרו עוד יותר את חוויית האשפוז שלהם בכרמל".

 

בתמונות:

גזירת סרט המחלקה ע"י מנכ"ל הכללית ומנהלי כרמל, לובי חדרי הלידה, חדר הניתוח החדש וחדר הלידה החדש.

קרדיט - צילום אלי דדון.

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית