כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.01.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

מיון ילדים בבית החולים כרמל התחדש במערכת אולטרסאונד חדשה ומתקדמת

מערכת האולטרסאונד החדשה מדגם CX 50 של פיליפס היא מהחדישות והמתקדמות בעולם. המערכת החדשה ניידת ועוזרת בהערכה ראשונית ובסיסית של כל חשד או צורך לדימות ומונעת מהורי הילדים והנבדקים לבצע את בדיקות האולטרסאונד במחלקת הרנטגן.

ד"ר מיוריאל מנהלת מיון ילדים בכרמל עם המכשיר החדש

מנהלת מיון ילדים בכרמל ד"ר מיוריאל קונופניקי מעדכנת כי מהיום לא יצטרכו יותר הורי הילדים והנבדקים לגשת לביצוע בדיקות אולטרסאונד למחלקת הרנטגן, וכי כל הבדיקות יתבצעו בצמוד למיטת הילד הנבדק ובתוך מיון הילדים.

במיון הילדים של בית חולים כרמל עוברים ונבדקים כ- 1,000 ילדים ותינוקות בכל חודש והוא נחשב לאחד המיונים הטובים והמצטיינים בישראל.

"המערכת החדשה קומפקטית וניידת ובנויה למעברים בין החדרים ומיטות הנבדקים, מסבירה ד"ר מיוריאל. מדובר במכשיר חשוב ביותר בתוך חדר המיון שלנו, והוא עוזר לנו מאוד בהערכה ראשונית ובסיסית של כל חשד או צורך לדימות".

עלות מכשיר האולטרסאונד החדש כ- 80 אלף דולר הוא בעל רזולוציה גבוה במיוחד ברמת פרימיום ועם יכולות מתקדמות לביצוע כל סוגי בדיקות האולטרסאונד הנדרשות.

"המכשיר החדש יאפשר לנו בדיקה ואבחון שאיפה או בליעה של גופים זרים תופעה מאוד נפוצה בתינוקות ובילדים, דימות של אברי הבטן כמו קיבה כבד וטחול, דימות של בלוטות וכלי דם וגם יאפשר לנו הכנסת ליין לכלי הדם",  מסבירה ד"ר מיוריאל.

למכשיר החדש יכולות ארכוב דיגיטליות חיבור למערכות הפאקס יכולות צריבה של תוצאות הבדיקה  ועוד.

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל מעדכנת כי רכישת האולטרסאונד החדש היא חלק מרכישות והצטיידות לשנת 2018 של ציוד רפואי מתקדם לטובת בית החולים. "אנו פועלים כל העת כדי לשמור על רמת איכות הציוד הרפואי הגבוה ביותר לטובת איכות ורמת טיפול הגבוהה אותה אנו רגילים להעניק למטופלים שלנו בכרמל", אמרה גב' זומר.

כדי להתמחות בהפעלת מכשיר האולטרסאונד החדיש עברה והתמחתה ד"ר מיוריאל בקורס מיוחד בביה"ח לילדים בטורונטו קנדה.

"אין ספק כי מדובר בהתקדמות באיכות הטיפול ציינה ד"ר מיוריאל, מבחינתנו השירות עד היום היה שירות טוב מאוד, אבל מעכשיו הוא יהיה שירות מצוין".בצילום – ד"ר מיוריאל מנהלת מיון ילדים בכרמל עם המכשיר החדש – צילום אלי דדון
* כל התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית