כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 09.07.2017

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

מרפאה חדשה וייחודית למחלות ריאה נפתחה בבית החולים כרמל

המרפאה מיועדת לטיפול בחולים הסובלים ממחלות האינרסטיציאליות ומנוהלת ע"י ד"ר סוניה שנייר ביחד עם פרופ' יוחאי אדיר מנהל מכון הריאות בבית החולים כרמל.

חדש בכרמל

מרפאה חדשה וייחודית למחלות ריאה נפתחה בבית החולים כרמל.

המרפאה מיועדת לטיפול בחולים הסובלים ממחלות האינרסטיציאליות והיא מנוהלת ע"י  ד"ר סוניה שנייר רופאה בכירה במכון ביחד עם פרופ' יוחאי אדיר מנהל מכון הריאות בבית החולים כרמל.

מחלות ריאה אינטרסטיציאליות הן מחלות הגורמות לצלקות ברקמת הריאה וישנה גם תת קבוצה של המחלות ללא סיבה ידועה. למחלה בעברית קוראים "לייפת ריאתית מסיבה לא ידועה" (IPF) היא נחשבת מחלה עם שיעור תמותה מאוד גבוה. "50% מהחולים במחלה ימותו תוך 3 שנים וזה הרבה יותר תמותה מהרבה סוגי סרטן מסבירה ד"ר שנייר. המחלה נדירה יחסית ברחבי הארץ, ובאוכלוסיית אזור הצפון שנחקרה במחקר בלעדי אותו הובילה ד"ר שנייר נמצאו 15 חולים לכל 100,000תושבים.

ד"ר שנייר מעדכנת כי המחלה מופיעה יותר בגברים בגיל מבוגר מעל גיל 50 והיא מופיעה יותר במעשנים אבל לא רק. בשנים האחרונות נמצאו תרופות חדשות המאטות את ההתקדמות המחלה אבל עדיין לא נמצאה תרופה שתוכל לעצור או לרפא לחלוטין את המחלה.

מנהל מכון הריאות בכרמל פרופ' אדיר מציין כי למרפאה הייחודית והחדשה בכרמל מופנים חולים מכל הצפון ומכל רחבי הארץ בגלל נדירות המומחים לטיפול במחלה.

במרפאה מתקיימות ישיבות משותפות עם ראומטולוגים כירורגים ורדיולוגים על מנת להגיש טיפול רב תחומי בחולים האלו. כחלק מהטיפול המערכתי במרפאה מוצעים לחולים תרופות חדשות ומותאמות ובנוסף הם מופנים לשיקום ריאתי על פי הצורך. שיקום באמצעות תרגילים ופיזיותרפיסטים מקצועיים מהווה את אחד מכלי הטיפול הטובים במחלה.

לאחרונה  נערך כנס גדול בביה"ח כרמל ביוזמתה של ד"ר שנייר יחד עם עמותת חוף - העמותה לסיוע לחולי IPF . לכנס שיועד לחולים ולמשפחות הגיעו מעל 150 איש מכל רחבי הארץ. במסגרת הכנס הרצה פרופ' אדיר ונתן הסברים על המחלה, על גורמי המחלה ודרכי  האבחון. וד"ר שנייר הסבירה על התרופות והטיפולים החדשים.

בעקבות יום העיון והכנס המוצלח הגיעו לביה"ח עשרות מכתבי תודה ממשפחות חולים מכל רחבי הארץ.

מנהלת המרפאה החדשה ד"ר שנייר הגיע לביה"ח כרמל מביה"ח בלינסון בפתח תקווה שם התמחתה ברפואת ריאות. בכרמל היא מנהלת את המרפאה החדשה ועובדת לצידו של ד"ר אמיר אברמוביץ בתחום הברונכולוגיה פולשנית. ד"ר שנייר נשואה + 4 ילדים וגרה בקיבוץ נחשולים.

 

בצילום – ד"ר סוניה שנייר – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית