כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 24.10.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

פנימיות בית חולים כרמל מובילות בסקר שביעות רצון

95% ממאות מטופלים במחלקות הפנימיות בבתי החולים ברחבי הארץ הביעו שביעות רצון גבוה מהיחס שניתן להם על ידי הצוות הרפואי והסיעודי בכרמל.

כרמל מוביל בפנימיות

כל המחלקות הפנימיות של ביה"ח כרמל נבחרו כמובילות בסקר שביעות רצון שנערך בין מאות מטופלים במחלקות הפנימיות בבתי החולים ברחבי הארץ.

95% הביעו שביעות רצון גבוה מהיחס שניתן להם ע"י הצוות הרפואי והסיעודי בכרמל.

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג - "זאת תרבות המבוססת על מסירות ועבודה עם נשמה, זהו הישג יוצא מן הכלל, אנו גאים בפנימיות שלנו".

ביה"ח כרמל לא מפסיק להוביל במדדים. בסקר שביעות רצון מטופלים שנערך בכל בתי החולים של הכללית ברחבי הארץ נמצא כי כל המחלקות הפנימיות של כרמל נמצאות ומובילות את העשיריה הראשונה בשביעות רצון המטופלים.
מתוך 35 מחלקות פנימיות שנבדקו בכל בתי החולים של כללית בארץ ובהן נשאלו מאות מטופלים מה דעתם ושביעות רצונם מהטיפול שקיבלו במחלקה. עלו 4 המחלקות הפנימיות של כרמל והתמקמו במקומות מובילים בעשיריה הראשונה עם ציונים גבוהים במיוחד.

בסקר שנערך נשאלו המטופלים על היחס והמידע הניתן להם ע"י הצוות ואף על יעילות תהליכים לקידום הטיפול בהם. בין הממצאים: 95% מהמטופלים שהשיבו לסקר הביעו שביעות רצון גבוהה מהיחס שניתן להם ע"י הצוות הרפואי והסיעודי במחלקות הפנימיות בכרמל. 92% הרגישו שהצוות פועל לשמור על בטיחות הטיפול בהם.

מעל 90% מהמטופלים העידו כי קיבלו הסברים ברורים בעת שחרורם מבית החולים, כך שהבינו כיצד להמשיך את הטיפול בבית ואל מול רופא המשפחה שלהם. נתון חשוב לא פחות, 90% מהמשיבים הביעו שביעות רצון גבוהה מההיענות והזמינות של הצוות עבורם.
את המחלקות הפנימיות של כרמל מובילים ד"ר סמיר קאסם מנהל את פנימית א'. ד"ר שי כהן מנהל את פנימית ב' וד"ר אירנה ברגמן מנהלת את המחלקה פנימית ג'.
החטיבה הפנימית בכרמל הינה מהחטיבות הגדולות והמרכזיות ביותר בביה"ח והיא מכילה מעל 110 מיטות אשפוז ואותה משרתים עשרות רופאים מומחים וצוות סיעודי איכותי ומיוחד.

מנהלת הפנימית ג' ד"ר אירינה ברגמן אומרת כי "ייחודיות המחלקה שלנו נמצאת בהענקת טיפול מקצועי ומותאם אישית לכל מטופל תוך דאגה לצרכים נוספים של המטופל, יחס וצוות רב מקצועי שמעורב בטיפולו. המחלקה מצטיינת גם בהיבט ניהול וארגון העבודה והיא דואגת למטופל גם לאחר השחרור. מבחינתי אומרת ד"ר ברגמן מחלקה מצטיינת היא מחלקה שדואגת לצרכים האקדמיים והאישים של המתמחים, להידוק הקשר בין הרופאים לאחיות ולנושא זה חשיבות עצומה בקביעת הסטנדרטים הגבוהים של טיפול מקצועי ויצירת אווירה ההופכת את העבודה לתענוג. לתפיסתי לנהל מחלקה פנימית זה להוות דוגמה אישית למקצוענות, יחסי אנוש, מסוגלות להבין את סבלו של אחר לגלות אמפתיה  ולראות לא רק את מחלתו של המטופל אלא גם את האדם מאחורי המחלה". ד"ר סמיר קאסם מנהל פנימית א' אומר כי "המצפן של המחלקה הפנימית הינו טובתו ורווחתו של המטופל שנמצא במרכז העשייה שלנו. כל ההתנהלות שלנו ממוקדת לשמירה על בריאות המטופלים ושיפור איכות חייהם תוך מתן מענה למשפחה ולסביבה התומכת".

את המהלכים לקידום שביעות רצון המטופלים הובילה יחידת השירות בכרמל בניהולה המוצלח של קרן מרום.
"ההישג המרשים הזה הוא תוצאה של עבודת קודש יום יומית של הצוותים מתוך תחושת שליחות אמיתית למען המטופלים, מסבירה קרן מרום. בימים בהם מקרי האלימות נגד צוותים רפואיים לא פוסקים, כיף גדול לראות שהמטופלים שלנו כן מעריכים ומוקירים את הטיפול שהם מקבלים. אנו ביחידה משקפים לצוות איך הדברים נראים מנקודת המבט של המטופל ושל המשפחה, ובהחלט יש רצון ומחויבות של המחלקות לשפר ולהשתפר".

 ד"ר שי כהן מנהל פנימית ב' אומר כי "אצלנו במחלקה אנו דוגלים בתקשורת טובה ומיטיבה בין אנשי הסגל, ובין הסגל למטופלים ומשפחותיהם. אנו עובדים בשיטת "הדלת הפתוחה" - תמיד זמינים לשיח ומקפידים על שקיפות. אנו רואים את תהליך ההחלמה כתהליך של שיתוף פעולה, כשבמרכז עומד המטופל על כל מורכבותו הרפואית הפסיכולוגית והסוציאלית ומסביבו המערכת התומכת הכוללת את בני המשפחה והצוות הרפואי והפרא-רפואי. אנו מקפידים על רמת רפואה וסיעוד גבוהים ביותר אומר ד"ר כהן. המחלקה מבוססת על צוות סעודי ומתמחים מצטיינים - מהשורה הראשונה, הרואים ברפואה הפנימית ייעוד של ממש ונהנים מהעשייה המשותפת".

לרשות מערך הפנימיות בכרמל עומד מערך שלם של מכונים ויחידות מקצועיות תומכות ויועצות בהם: מכון הכבד, מכון הגסטרו, מכון ריאות, מערך דימות מלא הכולל בדיקות CT בדיקות MRI מגוון רחב של בדיקות אולטרה-סאונד מתקדמות. מעבדות משוכללות, שירותי דיאטה, פיזיותרפיה ריפוי בעיסוק ועוד ועוד.

חלק בלתי נפרד מעבודת והצלחת הפנימיות קשורה בעבודתן המסורה של העובדות הסוציאליות במחלקות.

הדס בן שלמה מנהל השירות הסוציאלי בכרמל אומרת כי שפור איכות הטיפול וחוויית המטופל מותנית בשיתוף פעולה רב מקצועי, כאשר לעובדת הסוציאלית יש תרומה חשובה בראייה ההוליסטית של המטופל, משפחתו והמערכות התומכות  בקהילה.

מנהלי הסיעוד במחלקה הפנימית אורלי גטניו-הפלינג, אינה לוין, זיאד אבו סאלח, ושבאט שבאט, הם הכוח המניע את הסיעוד במחלקות הפנימיות בכרמל. הם ששמים את המטופל במרכז  והם חלק מוביל ומרכזי ביותר בהצטיינות הפנימיות.
מפקחת הסיעוד של הפנימיות בכרמל מיתי אשכנזי מדגישה כי "האחים והאחיות בארבעת הפנימיות אצלנו בכרמל הינם מקצועיים, מחויבים, ורובם עובדים בהתמדה שנים רבות במחלקה הפנימית. עבודת הצוות מאופיינת בחתירה למצוינות, מיצוב האחות כמרכזת טיפול, העמדת המטופל ומשפחתו במרכז, בשילוב עבודה עם לב רחב, נשמה גדולה, חמלה ואהבת האדם. האתגרים המקצועיים העומדים בפני הצוות הסיעודי במחלקות הפנימיות הינם מגוונים ונוגעים בתחומי רפואה רבים ושונים, על כן נדרש עדכון ידע רציף בו הם עומדים בכבוד רב. הבחירה במחלקות הפנימיות של כרמל הינה תעודת כבוד אישית לכל אחד ואחת ואני גאה בהם על הישג זה".

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג אמר כי, "מאחורי המספרים והמדדים נמצאת עשייה רבה באנושיות וחמלה שהמטופלים שלנו בהחלט מרגישים אותה. מיקום הפנימיות של כרמל בעשיריה הראשונה הוא הישג יוצא מן הכלל. זאת בהחלט תרבות המבוססת על מסירות ועבודה עם נשמה, אני מאוד גאה בפנימיות שלנו ומודה לכולכם על העבודה המסורה. כל הכבוד".

 

בצילום –  צוות מנהלי המחלקות והסיעוד של המחלקות הפנימיות בבית החולים כרמל

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית