כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.03.2022

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

כרמל מוביל באיכות ברפואה

בית חולים כרמל ממשיך להוביל באיכות הרפואית. בכנס השנתי של החברה הישראלית לאיכות ברפואה שנערך בתל אביב הציגו רופאים ובכירים מכרמל עבודות נבחרות וייחודיות אשר זכו להערכה רבה.

ד"ר שרון קמה מנהלת יחידת האיכות והבטיחות בכרמל. צילום - אלי דדון

כרמל מוביל באיכות

ד"ר שרון קמה מנהלת יחידת האיכות והבטיחות בבית החולים: "אנו בכרמל ממשיכים ליזום, לחדש ולהיות מודל והשראה תוך הקפדה על מתן טיפול ושירות מיטבי לכל מטופל, בכל זמן ובכל מצב".

מאות עבודות מכל רחבי הארץ נשלחו לכנס השנתי של החברה הישראלית לאיכות ברפואה שנערך בתל אביב.

הכנס, בהשתתפות צוותים רב מקצועיים מכל ארגוני הבריאות בישראל, מהווה את הבמה המרכזית בישראל להתעדכנות ולהצגת עבודות איכות ומחקרים והוא דן בסוגיות המרכזיות של איכות  ובטיחות הטיפול הרפואי בישראל.

השנה נבחרו 5 עבודות מרכזיות של צוותי המרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית, שהוצגו באופן מעורר השראה וזכו לתגובות ומשובים מצוינים מכל משתתפי הכנס.

ד"ר סמיר קאסם מציג בכנס. צילום - אלי דדון 

ד"ר סמיר קאסם מנהל המחלקה פנימית א'1 ו- א'2 בכרמל הציג עבודה ייחודית המציגה טיפול מונע שחיקה ייחודי ברפואה אינטגרטיבית בצוותים שטיפלו במחלקות הקורונה, עבודה משותפת עם היחידה האינטגרטיבית של מחוז חיפה וגליל מערבי.

במסגרת זו, קיבלו צוותים רפואיים שעבדו במחלקות הקורונה הערכה וטיפול של צוות היחידה האינטגרטיבית כדי למנוע שחיקה ולשפר את החוסן, בסביבת העבודה שלהם.

ד"ר ניר קוגלמן בכנס. צילום - אלי דדון

ד"ר ניר קוגלמן ממחלקת נשים הציג שתי עבודות מצוינות בנוגע לשינוי בדפוסי פניות, אשפוז ופרופיל מיילדותי של נשים מערך המיילדותי בבית החולים .

שתי העבודות מציגות כיצד בבית החולים כרמל התאימו הצוותים את מסגרות הטיפול והאשפוז למציאות החדשה במהלך גלי הקורונה, וידאו מעקב רפואי מיטבי מחד והתאימו את מסגרת האשפוז במהלך ולאחר לידה למציאות, תוך וידוא איכות ובטיחות רפואית מלאה למטופלות ולילודים.

 הגב' ליאת דיזנגוף בכנס. צילום - אלי דדון

ליאת דיזנגוף מתאמת מחקר של המכון ההמטו-אונקולוגי בכרמל בניהולו של ד"ר מאיר פרייס הציגה עבודה חדשנית ופורצת דרך בנושא מרפאת טרום ניתוח באמצעי טלה-רפואה. בית החולים כרמל הוא חלוץ והראשון בישראל בהנגשת שירות מרפאות טרום ניתוח למטופלים.ות מבית המטופל, זמין ותוך הערכה רפואית מלאה ומתאימה. שירות זה זוכה לשביעות רצון מצוינת ולהערכות רבות הן של המטופלים והן של הצוותים המטפלים.

בנוסף הוצגו מבית חולים כרמל בכנס עוד שני פוסטרים שתיארו תוצאות משמעותיות של עבודות של מחלקות נפרולוגיה ונשים שזכו אף הם למשוב מצוין ועניין רב מהקהל שביקר בתערוכה. 

החברה הישראלית לאיכות ברפואה מאגדת בתוכה צוותים רב מערכתיים והיא נוסדה במטרה לקדם איכות ובטיחות במערכת הבריאות בישראל.

ייעוד החברה הוא הובלה והנחייה של קידום איכות הטיפול במערכת הבריאות בישראל בכל רבדיה, תוך עידוד תהליך מתמיד ושקוף של מדידה ושיפור.

הטמעת ההכרה במרכזיות העיסוק באיכות בעשייה השוטפת, בניהול ובחינוך הרפואי, תוך חתירה לטיפול שהינו בטוח, אפקטיבי, יעיל, שוויוני וממוקד בצרכיו והעדפותיו של המטופל.

ד"ר שרון קמה מנהלת יחידת האיכות והבטיחות בכרמל שריכזה את הגשת העבודות לכנס אמרה כי "הכנס, שהתקיים באופן פרונטלי לאחר שנתיים בהן לא נפגשו הצוותים, היה מאורגן למופת, מקצועי ואפשר סיעור מוחות, יוזמות חדשות ורקימת שיתופי פעולה להמשך קידום איכות ובטיחות טיפול במטופלים במערכת הבריאות. אני חשה גאווה גדולה בצוותים שלנו שהציעו עשייה מקצועית, יצירתית חדשנית ומשמעותית מאוד על במה מכובדת זו.

בכרמל ממשיכים ליזום, לחדש ולהיות מודל והשראה תוך הקפדה על מתן טיפול ושירות מיטבי לכל מטופל, בכל זמן ובכל מצב".

 

בתמונות:
ד"ר שרון קמה מנהלת יחידת האיכות והבטיחות בכרמל
ד"ר סמיר קאסם מציג בכנס
ד"ר ניר קוגלמן בכנס
הגב' לאה דיזנגוף בכנס
קרדיט צילום – צילום אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!