כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 31.01.2021

  מאת:
 • מרכז רפואי כרמל, חיפה

ד"ר קרן לביא-נבו מונתה למנהלת פגיית כרמל

ד"ר לביא-נבו בעלת התמחות ברפואת ילדים ו"התמחות-על" בנאונטולוגיה. היא סיימה השתלמות באקו-קרדיוגרפיה תפקודית בפגים בבית החולים האוניברסיטאי לילדים בוונקובר קנדה, וחברה בצוות ההיגוי הארצי של מניעת זיהומים בפגייה ("לגעת באפס").

ד"ר קרן לביא נבו המנהלת החדשה של הפגייה בכרמל. צילום - אלי דדון

קרן אור חדשה בפגיית כרמל

יש לה חגורה שחורה בקרטה והיא רצה למרחקים ארוכים. במקביל היא חברה בצוות המייסד של הפורום לאקו-קרדיוגרפיה תפקודית בפגים בישראל וחברה בצוות ההיגוי הארצי של מניעת זיהומים בפגיות, ואת "התמחות העל" שלה בנאונטולוגיה, היא עשתה בבית החולים האוניברסיטאי לילדים בוונקובר שבקנדה.

תגידו מזל טוב לד"ר קרן לביא-נבו המנהלת החדשה של הפגייה במרכז הרפואי כרמל כבר שש שנים ברציפות מחזיקה פגיית בכרמל בתואר המכובד כפגייה הטובה בישראל על פי מדדי משרד הבריאות. מי שהיתה שותפה בכירה לזכיות בתארים ושתצטרך מעכשיו להמשיך ולהוביל את נס המצוינות היא ד"ר קרן לביא-נבו שנכנסה לתפקידה החדש כמנהלת מחלקת ילודים ופגים במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית.

"המצוינות הזו היא תולדה בראש ובראשונה של טיפול מקצועי ברמה הכי גבוהה שיש" אומרת ד"ר לביא-נבו. "יחד עם יחס אישי למטופלים ולמשפחותיהם, יחסי עבודה מעולים בין הצוות הרפואי, סיעודי ופרא-רפואי, ועבודת צוות הדוקה עם המחלקות המשיקות לנו מחלקת נשים וילדים. הפגייה מהווה בית משלים לפגים, להורים שלהם ולצוות". אין ספק שמגיע קרדיט גדול לקודמי בתפקיד אשר השכילו לבנות מחלקה מצוינת, ובמיוחד לפרופ' אבי רוטשילד".

ד"ר לביא-נבו בוגרת הפקולטה לרפואה בטכניון בחיפה ובעלת התמחות ברפואת ילדים ו"התמחות-על" בנאונטולוגיה. היא סיימה השתלמות באקו-קרדיוגרפיה תפקודית בפגים בבית החולים האוניברסיטאי לילדים בוונקובר קנדה. אחראית על תוכנית התמחות מבוססת יכולות למתמחים מילדים בכרמל, וחברה בצוות ההיגוי הארצי של מניעת זיהומים בפגייה ("לגעת באפס").

        ד"ר קרן לביא נבו יחד עם ליאור שקד מנהלת הסיעוד בפגיה. צילום - אלי דדון

"המטרה שלי היא להוביל רפואה איכותית ויוזמת הכוללת הכנסת טכנולוגיות חדשות ומתקדמות"  אומרת ד"ר לביא-נבו. "כמו לדוגמא מצלמת הרשתית שהוכנסה לשימוש בפגייה ומאפשרת תיעוד של בדיקות עיניים של פגים, היכולת להשוות בין בדיקות שונות ולעזור בקבלת החלטה לגבי טיפול במידת הצורך. בנוסף אני שואפת לקדם שימוש חדשני בטכנולוגיות קיימות, דוגמת ביצוע אקו תפקודי בפגים המאפשר הערכות חוזרות בזמן אמת של התפקוד הלבבי על ידי נאונטולוג  ואני חברה בצוות המייסד של הפורום לאקו-קרדיוגרפיה תפקודית בפגים בישראל"

בית חולים כרמל הוא בית חולים קהילתי וד"ר לביא-נבו רואה חשיבות גדולה בהידוק הקשר עם הקהילה.
"אנחנו נמצאים בעידן של קשר חזק בין בית חולים לקהילה, כאשר הקהילה מהווה המשך ישיר של האשפוז בבית החולים, אני רוצה לקדם שירות שבו נאונטולוג יעבוד בקופת חולים ויראה פגים לשעבר על כל המורכבות הרפואית שלהם" אומרת ד"ר לביא-נבו.

פגיית בית חולים כרמל המצטיינת היא פגיית בוטיק בדגש על יחס אישי לכל מטופל ולבני משפחתו. הפגייה מטפלת בכ- 400 פגים בשנה כאשר מחציתם פגים מתחת לשבוע 37.

בהתייחס לתקופת הקורונה מציינת ד"ר לביא-נבו כי על פי מחקר שפורסם לאחרונה על ידי פרופ' ציפי שטראוס, מנהלת פגיית תל-השומר, ישנה ירידה של כ- 10% ברמה הארצית והבינלאומית בלידות פגים לעומת תקופה מקבילה בשנים קודמות.

"הסיבות שככל הנראה אחראיות לירידה זו "מציינת ד"ר לביא-נבו, הן פחות עבודה מאומצת, שינויים בהרגלי התזונה, פחות זיהום אויר וירידה במחלות זיהומיות כתוצאה מהיגיינת הקורונה. אם נוכל ללמוד את היתרונות שהובילו לירידה זו נוכל למנוע לידת כ- 1000 פגים בשנה". אומרת ד"ר לביא- נבו.

היתרון הבולט של פגיית כרמל הוא כמובן הצוות הרב מקצועי העובד בה. הצוות  כולל רופאים, אחים ואחיות, רוקח, דיאטנית, מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסטית, קלינאית תקשורת, פסיכולוגית ועובדת סוציאלית.

        צוות פגיית כרמל המצטיינת במשרד הבריאות 2018

ד"ר לביא-נבו מדגישה כי מדובר באנשי מקצוע מעולים העובדים יחד בשיתוף פעולה עם דגש חזק של שילוב ההורים בטיפול בתינוק שלהם תוך כדי יצירת סביבה המתאימה לפג לצורך השלמת התפתחותו באופן מיטבי.

בפגיית כרמל מעודדים שימוש בשיטתNIDCAP = Newborn Individualized Developmental Care and assessment Program

בפגייה קיים צוות התפתחותי שמוביל את התהליך ומתמקד בהתאמת הפגייה ליכולות וליעדים ההתפתחותיים הייחודיים לכל פג. לדוגמא התאמת המנח של התינוק, הגנה מפני אור חזק ורעש, עידוד החזקת התינוק "עור לעור", תמיכה לפג בעת ביצוע הליכים רפואיים ועוד.

"אנחנו נותנים חשיבות עליונה למתן חלב אם כהזנה הטובה ביותר לפג", אומרת ד"ר לביא-נבו. בפגיית כרמל היינו הראשונים בישראל להשתמש בבנק חלב אם הארצי שהחל לפעול לאחרונה, ופעמים רבות הוא מהווה גשר עד לייצור כמות מספקת של חלב אצל האם. בפגייה קיים צוות של 7 יועצות הנקה מוסמכות ואחוז מאוד גבוה של פגים משתחררים הביתה על הזנה בלעדית של חלב אם".

כשיש לה קצת זמן אוהבת ד"ר לביא-נבו לטייל עם המשפחה כשהיא אחראית על הטיולים בעולם ובעלה אמיתי שהוא מורה לשל"ח בבית ספר בחיפה, אחראי על הטיולים ברחבי הארץ. כחובבת ספורט היא שחקנית קבועה בנבחרת כדור רשת של בית החולים כרמל ואם במקרה אתם נקלעים איתה לסמטה חשוכה אתם יכולים להיות רגועים היא גם בעלת חגורה שחורה בקרטה. 

"אחת מגולות הכותרת שלנו בפגיה היא מרפאת מעקב פגים ייחודית שקיימת בבית החולים", אומרת ד"ר לביא-נבו. זו מרפאה רב תחומית הכוללת רופאה התפתחותית, מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסטית ודיאטנית ובה אנחנו ממשיכים לעקוב אחר הפגים לאחר שחרורם. המקצועיות והמצוינות זה בדנ"א שלנו, אנחנו כאן כדי להיות בית חם מקצועי ואוהב לפגים ולהורים שלהם". מסכמת ד"ר קרן לביא-נבו המנהלת החדשה של מחלקת ילודים ופגים בכרמל.

ד"ר לביא-נבו בת 46 תושבת חיפה נשואה לאמיתי ואימא גאה לאיתמר ועופרי תאומים בני 14 ולאלה בת ה- 10.

 

 

בתמונות:
ד"ר קרן לביא נבו המנהלת החדשה של הפגייה בכרמל
ד"ר קרן לביא נבו יחד עם ליאור שקד מנהלת הסיעוד בפגיה
צוות פגיית כרמל המצטיינת במשרד הבריאות 2018
קרדיט – צילומים אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!