כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 22.11.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

משדרגים את הטיפול בבלוטות הרוק בכרמל

עוד שדרוג מתקדם לטובת מטופלי מרכז רפואי כרמל. יחידת פה ולסת של בית החולים התחדשה במנהל חדש ד"ר יהונתן גוטליב שישדרג את כל הטיפול בתחום בלוטות הרוק בצפון הארץ.

ד"ר גוסטבו מאיגר וד"ר יהונתן גוטליב. צילום - אלי דדון

שירות משודרג לבלוטות רוק בכרמל

ד"ר גוסטבו מואיגר מנהל יחידת פה ולסת של כרמל אומר כי מדובר בבשורה לתושבי חיפה והצפון. "מדובר בשדרוג של שירות חשוב ומאוד משמעותי, שיקל על סבלם של מטופלים רבים ואנו שמחים להעניק את השירות לתושבי האזור".

מספיק שרק נחשוב על סטייק טוב או על אוכל אחר שאנחנו אוהבים, וכבר בלוטות הרוק שלנו מתחילות לעבוד ולהפריש רוק.

אדם ממוצע מפריש כליטר וחצי רוק ביום, ובלוטות הרוק שלנו עובדות מסביב לשעון כדי לעזור לנו בלעיסה בעיכול המזון שלנו, הרוק חשוב במלחמה בזיהומים ואפילו עוזר לנו בדיבור. אבל כשהעניינים עם הרוק מסתבכים זה כבר ממש לא נעים. 

"בן 15-20 אחוז מהאוכלוסייה סובלים מבעיה בבלוטות הרוק ומתוכם כ-10 אחוז יסבלו מבעיה חסימתית בבלוטות הרוק", מסביר ד"ר יהונתן גוטליב מנהלו החדש של שירות בלוטות הרוק שנכנס החודש לתפקידו בכרמל.

ד"ר יהונתן גוטליב. צילום - אלי דדון

ד"ר גוטליב ניהל עד לאחרונה את היחידה לבלוטות הרוק בבית חולים פוריה בטבריה. יחידה אותה הקים לפני מספר שנים והחודש הוא מצטרף ליחידת הפה והלסת בבית חולים כרמל בניהולו של ד"ר גוסטבו מואיגר.

"הבעיות הנפוצות, מסביר ד"ר גוטליב "הן בעיה חסימתית בבלוטת הרוק שיכולה להיות על רקע אבנים או על רקע מחלה אוטואימונית, או כתוצאה מבעיות אנטומיות של המטופל. מדובר בפגיעה מאוד משמעותית באיכות החיים, מדובר בבעיות באכילה הגורמות גם לבעיות חברתיות כתוצאה מאי יציאת המטופלים מחוץ לבית, כי בכל פעם שהם אוכלים הפנים שלהן מתנפחות ונגרמת להם אי נוחות ובושה גדולה".  

"אפשרויות הטיפול הן קודם כל אבחון מדויק באולטרסאונד שלאחריו במידת הצורך טיפול כירורגי זעיר פולשני ואם צריך אז גם ניתוח פתוח וגדול", מעדכן ד"ר גוטליב. יש מטופלים שאנו מוציאים להם אבני רוק בגדלים של 2- 4 ס"מ שגורמות להם כאבים וסבל רב ובאמצעות ניתוח קטן וטיפול מדויק אנחנו גואלים מייסורים וכאבים קשים אותם סבלו וסחבו תקופה ארוכה". 

ד"ר גוטליב שנכנס החודש לתפקידו כמנהל השירות לבלוטות רוק מציין כי מטרת השירות היא להעניק שירות איכותי ומתקדם לתושבי הצפון. ולהימנע מהוצאות בלוטות הרוק על ידי מתן פתרונות מגוונים ולשמר את תפקודם המלא של הבלוטות בחלל הפה. 

ד"ר גוטליב במהלך ניתוח. צילום - אלי דדון

ד"ר יהונתן גוטליב  בן 42 חיפאי במקור שגדל בהרצליה. ד"ר גוטליב שירת בצנחנים ונפצע במהלך שירותו הצבאי. את לימודי רפואת השיניים בבודפשט הוא סיים בהצטיינות וגם עבר בהצלחה את מבחני הרישוי בארה"ב. ב-2014 סיים ד"ר גוטליב התמחות בפה ולסת בפוריה ואת התמחות העל שלו בנושא כירורגיה זעיר פולשנית וכירורגיה של בלוטות הרוק הוא עשה בבית חולים בלונדון. לאחר מספר חודשים הוא קיבל את ניהול היחידה בבית חולים בלונדון וניהל את היחידה בהצלחה רבה מספר שנים.

כשיש לו קצת זמן פנוי ד"ר גוטליב אוהב לצלול ברחבי העולם תמצאו אותו צולל בעמקי הים בחופי זנזיבר באיי הבאהמאס וגם באתרי צלילה מרתקים בסיני ובטורקיה.
בצעירותו היא שיחק בנבחרת הנערים של ישראל בכדורגל והיה שחקן גם בקבוצת הנערים של הפועל חיפה. 

כששאלנו את ד"ר גוטליב למה דווקא בית חולים כרמל הוא ענה, "מצאתי כאן בית חולים שהוא סוג של משפחה חמה. כרמל הוא בית חולים בוטיק ואיכותי ויש כאן צוותים נהדרים והנהלה תומכת מאוד. אני מאמין בלעשות כמה שפחות נזק לחולה, לטפל נכון בבעיה ובצורה הכי טובה שאפשר". 

מנהל יחידת פה ולסת של כרמל ד"ר גוסטבו מואיגר מברך את ד"ר גוטליב עם כניסתו לתפקיד החדש ואומר: "שירות בלוטות הרוק שאנו משדרגים כרגע הינו שירות חשוב המצטרף למגוון רחב של שירותים וטיפולים במחלקה שאנו מעניקים למטופלים שלנו בכרמל.

אנו מציעים לחולים שלנו אפשרויות של ניתוחים גדולים, הזזת לסתות ועיוותי פנים, טיפול בסרטן בחלל הפה, טיפול בטראומה בשברים בחלל הפה כתוצאה מתקיפות ותאונות. טיפול בבעיות במפרקי הלסת טיפול בנגעים בחלל הפה ובלוטות הרוק ועוד. בקרוב נתחיל להציע גם שירות חדש לטיפול בדום נשימה בשינה". 
לשירות בלוטות הרוק בכרמל ניתן להגיע באמצעות הפניה מרופאי אף אוזן גרון (א.א.ג) או מרופא המשפחה.

מנהל היחידה ד"ר מואיגר מסכם ואומר "אני חושב שיש לנו כאן בשורה חשובה לתושבי הצפון שיוכלו ליהנות משירות משודרג ואיכותי לבלוטות הרוק. שירות משודרג עם נגישות וזמינות גבוהים וברמה הגבוה ביותר שאפשר לקבל".

 

בתמונות:
ד"ר גוסטבו מאיגר וד"ר יהונתן גוטליב
ד"ר יהונתן גוטליב
ד"ר גוטליב במהלך ניתוח
קרדיט צילום – צילום אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!