כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 02.03.2021

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

ד"ר איווטה מינצמן מונתה כמנהלת בנק הדם

במסגרת תפקידה תהיה אחראית ד"ר מינצמן על הצד הקליני של בנק הדם. באחריותה ובאחריות בנק הדם לבדוק ולעקוב אחר מוצרי דם, לבדוק ולהתאים מנות דם לנשים בהיריון, לשפר את המצב בניתוחים הכירורגיים בהתאמת מוצרי הדם וללמד את הרופאים להקפיד בדרישות בנק הדם.

ד"ר מינצמן עם דר מאיר פרייס מנהל המכון ההמטולוגי. צילום - אלי דדון

דם חדש בכרמל

ד"ר איווטה מינצמן מונתה כמנהלת בנק הדם החדשה של מרכז רפואי כרמל.
באירוע מרגש בהנהלת בית החולים הפתיעו מנהל בית חולים ד"ר אבי גולדברג וחברי ההנהלה יחד עם מנהל המכון ההמטולוגי ד"ר מאיר פרייס את ד"ר מינצמן והעניקו לה את כתב המינוי.
להפתעה הצטרפה גם ביתה של ד"ר מינצמן טליה יחד עם הנכדים החמודים יובל ואריאל שקפצו על סבתא והעניקו לה זר פרחים ענק יחד עם נשיקות חמות.

ד"ר מינצמן תכנס לתפקידה כמנהלת בנק הדם של מרכז רפואי כרמל מקבוצת כללית בכפיפות למנהל המכון ההמטולוגי של בית החולים ד"ר מאיר פרייס. 

ד"ר מינצמן עם הנהלת ביה"ח בקבלת המינוי. צילום - אלי דדון

"הכרתי את ד"ר מינצמן לפני מספר שנים ופגשתי אישה מאוד חרוצה, ישרה שעובדת קשה". אמר באירוע ד"ר פרייס. "ראיתי את הרצינות שלה, ראיתי כי אצלה המטופלים והחולים נמצאים תמיד במקום הראשון, ואני משוכנע שהיא תעשה את תפקידה כמנהלת בנק הדם בצורה טובה ביותר".

ד"ר מינצמן למדה רפואה בגיאורגיה והתמחתה ברפואה פנימית. בשנת 1996 עלתה לישראל התמחתה בהמטולוגיה, עבדה במחקר בבית חולים בני ציון וכרופאה פנימאית בכירה בביה"ח בנהריה

בשנת 2012 היא הגיעה לבית חולים כרמל עבדה בחדר המיון כרופאה פנימאית בכירה, ובהמשך הצטרפה לצוות המכון ההמטולוגי של בית החולים.
במסגרת תפקידה תהיה אחראית ד"ר מינצמן על הצד הקליני של בנק הדם. באחריותה ובאחריות בנק הדם לבדוק ולעקוב אחר מוצרי דם, לבדוק ולהתאים מנות דם לנשים בהיריון, לשפר את המצב בניתוחים הכירורגיים בהתאמת מוצרי הדם. לעזור בחינוך הדור החדש של הרופאים בהכרת בנק הדם כולל הסיבוכים שיכולים להיות, וללמד את הרופאים להקפיד בדרישות בנק הדם.

ד"ר מינצמן תעבוד בצמוד עם מעבדת בנק הדם בניהולה של ד"ר מעיין שיינר. המעבדה מקבלת דגימות דם מכל המחלקות מעבדת אותם ומכינה את המנות לצרכי בית החולים. בכרמל נצרכים מאות מנות דם בשנה והמעבדה ערוכה ומוכנה 24/7.

ד"ר איווטה מינצמן מנהלת בנק הדם החדשה. צילום - אלי דדון

"אני מאמינה ורוצה לקדם את בנק הדם לטובת כלל צוותי בית החולים", אמרה ד"ר מינצמן ובמיוחד במחלקות הפנימיות. אני רוצה להגביר את המודעות להכיר את בנק הדם לדור הצעיר והוותיק בית החולים ולתת את השירות הכי מהיר והכי טוב לטובת כלל צרכי הדם של בית החולים.

ד"ר אריה ביטרמן יו"ר ועד הרופאים ומנהל המחלקה הכירורגית א' ברך גם הוא את ד"ר מינצמן על המינוי החדש ואמר "אני בטוח כי את ראויה ביותר למינוי, אח אחראית רצינית ובשם וועד הרופאים אני מאחל לך הצלחה רבה".

מנהל בית החולים ד"ר גולדברג ברך את ד"ר מינצמן על המינוי ואמר כי ד"ר מינצמן עשתה מסלול קריירה נחוש וכי יש בה את הדחף להתקדם. "מנהלת בנק הדם הוא תפקיד מאתגר וחשוב ביותר לכולנו, ואני בטוח שיחד עם ד"ר מעיין שיינר מנהלת מעבדת בנק הדם תובילו את בנק הדם למקומות טובים ומוצלחים עבור כלל בית החולים.

באירוע נכחו גם סגן מנהל בית החולים ד"ר בני רביב ומנהל משאבי אנוש מר אהוד פקלר. שהעניק לד"ר מינצמן את כרטיס העובד החדש שלה הנושא את התואר ותפקידה החדש כמנהלת בנק הדם יחד עם ספר ניהול מתנה, מתנת הנהלת בית החולים.

 

 

בתמונות:
ד"ר איווטה מינצמן מנהלת בנק הדם החדשה
ד"ר מינצמן עם הנהלת ביה"ח (בית החולים) בקבלת המינוי
ד"ר מינצמן עם דר מאיר פרייס מנהל המכון ההמטולוגי
קרדיט צילום – צילום אלי דדון

* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!