כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 21.07.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

בכרמל מקדמים חדשנות דיגיטלית

עיריית חיפה חידשה החודש את האמנה לשיתוף פעולה בין המרכזים הרפואיים לחברות הזנק שנועדה לקדם את תחום הבריאות הדיגיטלית והמכשור הרפואי בעיר חיפה וסביבותיה.

ד"ר גולדברג מנהל כרמל ומנהלי בתי החולים החיפאים באירוע החתימה – צילומים אלי דדון

בכרמל מחויבים לשיתופי פעולה בחדשנות ובתחום הבריאות הדיגיטלית

"בית החולים כרמל פועל בשיתוף גורמים רבים ביניהם הרשות לחדשנות, Be
Well Haifa והחברה הכלכלית חיפה כדי לקדם חדשנות דיגיטלית. בית חולים כרמל והכללית כארגון הבריאות הגדול והמוביל במדינה פועלים בדגש על רצף הטיפול הכולל, בין בית החולים והקהילה ושימוש במידע הדיגיטאלי הרב כדי לשפר את איכות הטיפול והשירות שמקבלים המטופלים". כך אמר מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג במפגש ייחודי לחידוש אמנת הבריאות עם ראש העיר חיפה ד"ר קליש רותם ומנהלי בתי החולים בעיר, עוד אמר ד"ר גולדברג כי "אנו בכרמל שמחים לשתף פעולה בעבודה, במחקר ובפרויקטים משותפים עם חברינו מבתי החולים רמב"ם ובני ציון בעיר כדי לחזק את מערכת הבריאות במרחב חיפה והסביבה".

עיריית חיפה חידשה החודש את האמנה לשיתוף פעולה בין המרכזים הרפואיים לחברות הזנק שנועדה לקדם את תחום הבריאות הדיגיטלית והמכשור הרפואי בעיר חיפה וסביבותיה. האמנה שנועדה לקדם את תחום הבריאות הדיגיטלית והמכשור הרפואי, נחתמה ביוזמת עיריית חיפה ובשיתוף המכון הישראלי לחדשנות Be Well Haifa והחברה הכלכלית לחיפה.

ד"ר גולדברג מנהל כרמל ומנהלי בתי החולים החיפאים באירוע החתימה – צילומים אלי דדון

על האמנה חתמו בשם עיריית חיפה ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם, מנהל בית חולים כרמל ד"ר אבי גולדברג, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם ד"ר מיכאל הלברטל ומנהל בית חולים בני ציון ד"ר אוהד הוכמן מתוך כוונה לצרף אליה בעתיד הקרוב גורמים נוספים בתחום הרפואה ובהם קופות החולים הפועלות בעיר. באמנה מתחייבים הצדדים השותפים: לטפח שיתופי פעולה בין קהילת יזמים למרכזים, למכוני המחקר הרפואיים ולעיריית חיפה. להוביל מהלכים עירוניים וארגוניים לקידום הרפואה הדיגיטלית והמכשור הרפואי בעיר. ליצור את התנאים לשגשוגן של חברות סטארט-אפ באופן שתהיה בו תועלת הדדית לסייע בהנגשת מידע על פי קריטריונים שיקבעו על ידי המרכזים הרפואיים להעניק הכרה לאופייה הייחודי של העיר חיפה בפעילות בתחום הבריאות הדיגיטלית.

האמנה נחתמה במהלך מפגש אותו קיים פורום הבריאות הדיגיטליתHaifa Health Talk ביוזמת המכון הישראלי לחדשנות בשיתוף קהילת Be Well Haifa  והחברה הכלכלית לחיפה במסגרת סדרת מפגשים בתחום זה המתקיימים בחיפה.
ד"ר גלית רנד מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי ומחקר בעיריית חיפה אמרה כי הטקס הינו צעד הצהרתי מבורך וחשוב בביסוס מעמדה של חיפה כעיר ידידותית ליזמים מתחומי הבריאות, וכי היא מקווה שמהלך זה יקל על פניות היזמים למרכזים הרפואיים וששני הצדדים ייהנו משותפות הדדית. לגבי ההמשך עדכנה עוד ד"ר רנד כי כבר כיום קיימת הפלטפורמה של המכון הישראלי לחדשנות, Be Well, המציגה אתגרים ייחודיים של מרכזים רפואיים ברחבי הארץ ויזמים מוזמנים להציע פתרונות לאתגרים שעלו. והפניה מתבצעת באמצעות טופס מקוון ייעודי לכל מרכז רפואי כולל בית חולים כרמל כמובן בקישור: https://www.bewellil.org/challenges-website).

וכי בימים אלו עובדים על חשיפת הפלטפורמה גם באתר היזמות העירוני Haifa UP לצורך פרסום אפיק ההתקשרות בקרב היזמים.

 

 

בצילומים – ד"ר גולדברג מנהל כרמל ומנהלי בתי החולים החיפאים באירוע החתימה.
צילומים אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית