כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.09.2017

    מאת:
  • בית חולים חיפה, כרמל

ד"ר גיל לביא, יחד עם עוד 11 בוגרים סיימו בהצלחה את תוכנית ענבר

"ענבר- עתודה ניהולית ברפואה" הינה תכנית משותפת של משרד הבריאות וארגון מעוז. מטרת התכנית היא לאתר רופאים מצוינים, מוכשרים וערכיים, ולהכשיר אותם, לפתח ולרשת אותם כמנהיגים ממלכתיים ומובילי-שינוי במערכת הבריאות בישראל.

הטובים לענבר

ד"ר גיל לביא, סגן מנהל ביה"ח כרמל, יחד עם עוד 11 בוגרים סיימו בהצלחה את המחזור הראשון של תוכנית ענבר היוקרתית. האירוע המרגש נערך בבית החולים ההיסטורי הנסן שבירושלים, בנוכחות שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, מנכ"ל משרדו ובכירי משרד הבריאות, מנכ"ל הכללית נועז בר ניר, פרופ' חן שפירא, מנהלת המרחב היוצאת, ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח כרמל, בכירי קופות החולים ונציגים בכירים של כל מערכת הבריאות בישראל. במהלך האירוע בירכו המכובדים על סיום המחזור הראשון והוענקו תעודות לבוגרי התוכנית.

"ענבר- עתודה ניהולית ברפואה" הינה תכנית משותפת של משרד הבריאות וארגון מעוז, אשר נועדה לייצר דור עתידי של מנהיגות מובילה במערכת הבריאות, המבוססת על כלל מרכיבי המערכת: קופות חולים, בתי חולים, מטה ויחידות משרד הבריאות וצה''ל. מטרת התכנית היא לאתר רופאים מצוינים, מוכשרים וערכיים, ולהכשיר אותם, לפתח ולרשת אותם כמנהיגים ממלכתיים ומובילי-שינוי במערכת הבריאות בישראל.

"זאת היתה תקופה מאתגרת ומאוד מיוחדת", מסביר ד"ר לביא מכרמל. "במהלך השנתיים בהן התקיימה התוכנית נחשפתי לעושר אדיר של חוויות לימודיות ומעצבות מעולמות התוכן של החברה הישראלית, ממלכתיות, הובלת שינוי, היכרות עם תהליכים בציבוריות הישראלית והדובדבן שבקצפת - היכרות עמוקה ויצירת קבוצת עמיתים שהם חברים אמיתיים לדרך המשותפת".

לדברי ד"ר לביא "לשירותי בריאות כללית כקופה המובילה בישראל בכלל, ולמרחב חיפה וגליל מערבי בפרט, יש חשיבות רבה בקיום נציגות משמעותית בתוכניות ליבה שכאלו ובשותפות פעילה בהובלת תהליכים עתידיים במערכת הבריאות הישראלית הציבורית".
 תוכנית ענבר הייחודית נבנתה על גבי 3 נדבכים. הנדבך המקצועי, הכולל התמחות-על במנהל רפואי, הנדבך האקדמי, הכולל לימודים לתואר MBA באוניברסיטת ת"א והנדבך הערכי מנהיגותי, המובל ע"י ארגון מעוז, הכולל תכני וסדנאות מנהיגות, ערכים וזהות, במסגרתו מתקיים שיתוף פעולה עם אוניברסיטת הרווארד שבבוסטון, כולל סיור לימודי בארה"ב.

ערב סיום המחזור הראשון של התוכנית שנמשכת שנתיים, הוא גם ערב פתיחת המחזור השלישי, אליו התקבלו ותתחלנה במסלול היוקרתי ד"ר שרון אלרעי פרייס, מנהלת מערך האיכות והבטיחות של ביה"ח כרמל וד"ר רחל לוצאטי, מנהלת מינהלת חיפה במרחב חיפה וג"מ.

 

בצילום – ד"ר גולדברג במרכז עם ד"ר לביא וד"ר שרון אלרעי - צילום – אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית