כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 27.10.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

פרופ' יוחאי אדיר מנהל מכון הריאות בביה"ח כרמל נבחר ומונה כיו״ר האיגוד הישראלי למחלות ריאה

האיגוד למחלות ריאה מונה כ- 150 רופאי ריאות מכל בתי החולים בישראל ובקהילה, ומאגד תחתיו תחת ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) גם את העובדים פראה-רפואיים ,טכנאי תפקוד נשימה והצוות הסיעודי.

פרופ יוחאי אדיר

פרופ' יוחאי אדיר מנהל מכון הריאות בביה"ח כרמל ובמרחב חיפה של הכללית נבחר ומונה  כיו״ר האיגוד הישראלי למחלות ריאה.

פרופ' אדיר משרת בביה"ח כרמל ובמחוז חיפה של הכללית כבר כ 26 שנה. כיום הוא מנהל את מכון הריאות בכרמל ו את המרפאה למניעת מחלות ריאה של הכללית במחוז חיפה וגליל מערבי.

במכון הריאות בכרמל בניהולו של פרופ' אדיר שעבר לאחרונה למתחם חדש ומודרני בבית החולים, פועלים כיום 6 רופאים מומחים המטפלים במגוון רחב של מחלות ובעיות בתחום הנשימה והריאות . כמו התמחות ביתר לחץ דם ריאתי, הנשמה לא פולשנית, ברונכיאקטיזיות, CF  במבוגרים , מחלות ריאה אינטרסטיטיאליות ובנוסף משמש מכון הריאות בכרמל  כמרכז לברונוכוסקופיה פולשנית מתקדמת בניהול של מנהל היחידה ד"ר אמיר אברמוביץ.

יחידת הברונכוסקופיה בכרמל מקבלת מטופלים מכל רחבי הארץ לבדיקות מיוחדות אבחון וטיפול, והיא נחשבת לאחת היחידות הגדולות והמובילות בארץ בתחום עם למעלה מ 700 ברונכוסקופיות מתקדמות בשנה.

לאחרונה נחנך המכון במקומו החדש בקומת הקרקע בכרמל והוא מעניק שירות בתנאים וברווחה גדולים טובים ומשודרגים יותר לאלפי מטופלים ונבדקים בכל שנה.

פרופ' אדיר בוגר רפואה בטכניון, ובתפקידו הצבאי האחרון היה מפקד מר"י - המכון לרפואה ימית של חיל הים והשתחרר בדרגת סגן אלוף. פרופ' אדיר תושב חיפה אב ל 3 ילדים ונשוי לד"ר איילת שני מומחית ברפואת עור בילדים.

פרופ' אדיר  נבחר במסגרת האיגוד למחלות ריאה לקדנציה של 3 שנים והוא מחליף בתפקידו את ד"ר אמנון אריאל מנהל מחלקת ריאות בביה"ח העמק בעפולה.

" המטרה שלי כיו"ר האיגוד היא להוביל קדימה את רפואת הריאות ולהביא להכרת בחשיבות המקצוע בעיני הרופאים והקהילה הרפואית, מסביר פרופ' אדיר. כיום רפואת הריאות אינה נמצאת לצערי בסדר העדיפויות של הרופאים המתמחים ואחת המטרות העיקריות שלי היא להעלות את המודעות למקצוע בקרב המתמחים, למשוך רופאים מתמחים ולשפר את מעמד כלל הצוותים הפארה-רפואיים העוסקים בתחום הריאות . בנוסף ננסה לשפר את שיתופי הפעולה עם איגודים מקצועיים בארץ ובעולם כמו האיגודים לניתוחי חזה אלרגיה ריאות ילדים ועוד . מדובר בעבודת צוות  והמטרה של כולנו היא לקדם את מטרות האיגוד"  מסכם היו"ר החדש של האיגוד הישראלי למחלות ריאה פרופ' יוחאי אדיר מכרמל.

 

בצילום – פרופ' יוחאי אדיר – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!