כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 04.04.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

עובדי בית חולים כרמל תורמים ביום מעשים טובים

עשרות רבות של עובדי בית חולים כרמל, פשטו את מדי בית החולים ויצאו לשטח ולקהילה כדי לתרום ולתת. עובדי כרמל התמקדו במספר אתרים מרכזיים: אגף לנפגעי שואה בביה"ח הפסיכיאטרי שער מנשה, מעון לבעלי צרכים מיוחדים בהוד שבחיפה ובמרכז השיקומי גריאטרי "בית בלב" בנשר.

צוותי כרמל ביום המעשים הטובים – קרדיט צילום אלי דדון וירון חזן

כרמל המעשים הטובים

"הרעיון המרכזי העומד מאחורי יום המעשים הטובים, הוא שכל אחד יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, ולהוות דוגמא לאופן שבו העולם יכול להיראות בכל יום בשנה". כך אמר אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש של בית חולים כרמל, ביום המעשים הטובים של ביה"ח כרמל.

עשרות רבות של עובדי בית חולים כרמל מכל המגזרים, רופאים אחיות, עובדי מנהל ומשק, טכנאים וצוות פרא-רפואי עובדים סוציאליים ועוד עובדים רבים, פשטו את מדי בית החולים הלבנים ויצאו לשטח ולקהילה כדי לתרום ולתת.

ביום המעשים הטובים התמקדו עובדי כרמל במספר אתרים מרכזיים. מנהל בית החולים ד"ר אבי גולדברג יחד עם צוות עובדי ההנהלה התנדבו והתרגשו באגף לנפגעי שואה בביה"ח הפסיכיאטרי שער מנשה. צוותים של עובדות סוציאליות אחים ואחיות ועובדי המערך הלוגיסטי שהו ליוו ושמחו בעלי צרכים מיוחדים במעון הוד שבחיפה. לימור דיסני עובדת סוציאלית של כרמל אומרת כי מעון הוד הוא בית מיוחד בו שוהים צעירים בעלי מוגבלויות ונכויות התפתחותיות. "אנו בקשר עם המעון מזה מספר שנים, אנו מגיעים אליהם כדרך קבע וגם ביום המיוחד הזה. והם מגיעים לבקר בבית החולים ולחלק מתנות ומטעמים לצוות ולמטופלים בחגים. עם הזמן נוצר עימם קשר מיוחד, וזהו שילוב אמיתי ומחמם הלב של הקהילה המיוחדת של דיירי המעון ושל בית החולים". עובדי מחלקת או"ש ומחשוב בהובלת המנהלת יהודית שוורץ היו במרכז השיקומי גריאטרי "בית בלב" בנשר, שם הם עזרו בפעילות ספורטיבית במחלקת השיקום ובפעילות מיוחדת במחלקת סיעודי המורכב. נציגי מחלקת משאבי אנוש יצאו לביקורי בית אישיים ומרגשים בביתם של גימלאי בית החולים הוותיקים כשמלווים אותם נציגות מוועד הגמלאים זאת בנוף לעוד פעילויות התנדבותיות רבות. ניצולי השואה המבוגרים המאושפזים בבית חולים שער מנשה לא האמינו למראה עיניהם, עובדי בית חולים כרמל בסיוע ותרומת צוות מטבח בית החולים פתחו להם בפעם הראשונה בביה"ח בו הם נמצאים, בית קפה אמיתי. המלצרים והמגישים היו כל חברי ההנהלה כולל מנהל בית החולים כשהם משרתים את ניצולי השואה המאושפזים בחיוך אוהב ומגישים להם קפה חם ומפנק מבחר עוגות, מוסי שוקולד וחלבה ומאפים חמים מקונדיטוריית מטבח בית החולים.

פרופ' אלכסנדר גרינשפן מנהל המרכז הרפואי שער מנשה הודה במילים חמות לכל צוות בית חולים כרמל על הביקור והעידוד ואמר, "פתחתם כאן בית קפה של אהבה  ורואים שיש לכם נשמה יתרה של נתינה מאהבה. ניצולי השואה שכאן סבלו ונתקלו בחייהם באנשים לא טובים. אתם האנשים הטובים שבאתם לעשות טוב וכולנו מודים לכם על רוחב לבכם".

חן גבעול מרכזת פיתוח משאבי אנוש ולימור דיסני מהשירות הסוציאלי סיכמו את יום המעשים הטובים בכרמל ואמרו כי, "יום המעשים הטובים בכרמל הפך למסורת שאנחנו מקפידים לקיים, כ"יום שיא", לצד הפעילויות האחרות הנערכות על ידי סגל כרמל למען הקהילה לאורך כל השנה. יום זה מעלה למודעות את הפשטות שבעשיית הטוב, ובכך מעלה את כמות האנשים המבקשים להתנדב בכל השנה. אנחנו מעודדים את צוותי בית החולים להמשך פעילות התנדבותית, בהתאם לתפיסה הקהילתית של כרמל, וגאים להמשיך במסורת הנהדרת הזו".

בצוות יום המעשים הטובים של כרמל שותפים אילי דומיניק, אהוד פקלר, לימור דיסני וחן גבעול.

 

 

בצילומים – צוותי כרמל ביום המעשים הטובים
קרדיט צילום - אלי דדון וירון חזן
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית