כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 18.04.2022

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

גנטיקת כרמל מתגבשת

הם עובדים במסירות כל השנה כדי להעניק את הייעוץ הגנטי הטוב ביותר לתושבי חיפה והצפון ולרגל בוא האביב הם יצאו ליום גיבוש מחבר ומחזק.

צוות המכון הגנטי של כרמל ביום הגיבוש. צילום - בית חולים כרמל

גנטיקת כרמל מתגבשת

עובדי מכון הגנטיקה של מרכז רפואי כרמל בניהולו של ד"ר אמיר פלג יצאו ליום סיור וגיבוש בעיר נצרת.

הסיור החל באתר הר הקפיצה שם קיבל הצוות הגנטי תמונה מרחבית של העיר באספקט גיאוגרפי היסטורי ודתי. משם המשיכו למפעל "פאח'ורת מסמאר" שהוא המפעל העתיק ביותר בארץ לכלי חרס וקרמיקה וכלל התנסות מדליקה ומעשית של הצוות בעבודה עם חימר. כדי להמתיק את היום המשיך הצוות למפעל החלווה והטחינה שנכנס לספר השיאים של גיניס בכך שייצר את החלווה הגדולה בעולם.

הם ביקרו גם במעיין מרים, בכנסיית הבשורה האורתודוכסית. המשיכו בהליכה  בדרך הצליינים, בסמטאות העיר העתיקה והשוק, במסגד הלבן, בכנסיית בית הכנסת ובבזיליקה של כנסיית הבשורה הקתולית.

מנהל המכון הגנטי ד"ר אמיר פלג אמר כי "צוות המכון שלנו מקפיד על כבוד והערכה הדדים לבני כל הדתות ויום הגיבוש היה הזדמנות מצוינת להגיד לכולם תודה על שנה של עבודה קשה ומלאת אתגרים".

צוות המכון הגנטי של כרמל ביום הגיבוש, צילום - בית חולים כרמל

הסיור הסתיים בארוחת צהריים נצרתית אותנטית ב"בית סיף" שם שמעו מבעלת הבית על סיפור המבנה וההיסטוריה המיוחדת של המבנה.

אירית איטח מזכירת המכון הגנטי הותיקה והמסורה ציינה כי "הדגש בסיור היה על המגוון התרבותי, דתי ואתני של העיר נצרת ועל מסגרת החיים המשותפת של כלל הדתות והמגזרים – נוצרים מוסלמים יהודים ואחרים כפי שהם באים לידי ביטוי במכון הגנטי שלנו בפרט ובבית החולים כרמל בכלל".  

 

 

בתמונות:
צוות המכון הגנטי של כרמל ביום הגיבוש
קרדיט צילום – בית חולים כרמל  
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!