כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 21.06.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

לאחר שדרוג מבני וטכנולוגי נפתחו מחדש מרפאות העיניים של כרמל

תחת קורת גג אחת ולאחר השקעה ושדרוג מסיביים נפתחו מחדש מרפאות העיניים של מרכז רפואי כרמל במגוון תחומים מקצועיים וברמה הגבוה ביותר במשכנם המקורי והמשופץ, בבנין בית החולים ההסטורי ברחוב חורב 2, בחיפה.

מנהל מחלקת עיניים ד"ר אורן טומקינס וצוות המחלקה במרפאות המחודשות בכרמל. צילום - אלי דדון

העיניים החדשות של כרמל

לאחר שדרוג מבני וטכנולוגי מתקדם, ובהשקעה של מאות אלפי ש"ח נפתחו מחדש מרפאות העיניים של מרכז רפואי כרמל.

ד"ר אורן טומקינס נצר מנהל מחלקת עיניים - "אנחנו כאן עבורכם תושבי חיפה והצפון עם כל האיכות הרפואית הידע והטכנולוגיה המתקדמים ביותר, כדי לספק לכם את רפואת העיניים הטובה והאיכותית ביותר".

תחת קורת גג אחת ולאחר השקעה ושדרוג מסיביים נפתחו מחדש מרפאות העיניים של מרכז רפואי כרמל במגוון תחומים מקצועיים וברמה הגבוה ביותר במשכנם המקורי והמשופץ, בבנין בית החולים ההסטורי ברחוב חורב 2, בחיפה.

"אנחנו שמחים לחזור לפעילות מלאה עם כל המומחים והצוות הרפואי המעולה שלנו ולהעניק לתושבי האזור את כל מגוון השירותים המתקדמים בתחום רפואת העיניים" אומר מנהל המחלקה ד"ר טומקינס נצר.

מרפאות העיניים המשודרגות שנפתחו החודש מחדש לטובת מטופלי חיפה והצפון רואות ומטפלות בכ- 40,000 מטופלים בשנה ומספרי המבקרים והדרישה לרופאי המחלקה רק עולים כל הזמן.

במסגרת השדרוג חזרה מרפאת העיניים לילדים היחודית לכרמל למקומה והוטמעה במתחם המחודש, והיא מטפלת בילדים ובתינוקות מגיל ינקות בבעיות של עין עצלה ופזילה. את המרפאה מובילות ד"ר עלוית וולף וד"ר אלינה מלמוד בליווי בדיקות מקצועיות של אורטופטיסט.

ד"ר טומקינס ליד מכשיר האופטוס המתקדם. צילום - אלי דדון

גם מכשיר "האופטוס" החדשני לצילומי רשתית מתקדמים נכנס למרפאות העיניים המחודשות. המכשיר הייחודי בצפון רק למרפאות בית חולים כרמל משמש את מרפאת הרישתית והוא משתמש בטכנולוגייה מתקדמת המאפשרת צילומי הרישתית באיכות גבוה כולל אנגיוגרפיה מפורטת בצילום כל כלי הדם ברישתית.

את מרפאת הרשתית של כרמל על מגוון הטיפולים והניתוחים שהיא מעניקה, מובילה מנהלת יחידת הרישתית ד"ר נורית מטלון יחד עם ד"ר מוטי שלם, ד"ר אלוירה לאוטמן, ד"ר וויסאם ברהום וד"ר תגיל ערב.

את הטיפול בחולי הגלאוקומה במרפאה כולל בדיקות מעקב, שדה ראיה, טיפולי לייזר יחודיים וניתוחים מובילים ד"ר איתן שגב וד"ר זויה רבקין .

לטובת חולים הסובלים מבעיות בעצבי הראיה, עצבוב העיניים והפרעות בתפקוד עצב הראיה, פועלת במתחם החדש המרפאה לנוירואפטומולוגיה בהובלתם של ד"ר יוספה הורוביץ וד"ר ענת ארודי המעניקה מגוון רחב של טיפולים וניתוחים בתחום.

המרפאה לאוקולופלסטיקה מטפלת ומנתחת מטופלים הסובלים מבעיות בארובת העין ובעפעפיים ומובילה אותה ד"ר יוספה הורוביץ.

את תחום קרנית העין הכולל ניתוחים מורכבים והשתלות קרנית בשיטות מתקדמות וחדשניות תוך שימוש בטכנולוגיות לייזר, מובילים ד"ר דוד ישראלי, ד"ר מיקי היימס וד"ר אור בן שאול.

לאחרונה התחדשה ונוספה במרפאות שירות חדש ובלעדי באיזור הצפון מרפאת אובאיטיס, מרפאה בלעדית ויחודית מהבודדות בישראל. המרפאה מטפלת בדלקות תוך עיניות מיוחדות ואותה מוביל מנהל המחלקה ד"ר אורן טומקינס נצר יחד עם ד"ר שאול שר. 

סיגל זומר המנהלת האדמניסטרטיבית של כרמל מציינת כי מערך מרפאות העיניים בכרמל על מכלול תחומיו המקצועיים לרבות ציוד הדימות המתקדם, מעניק את השירות האמבולטורי הגדול ביותר בצפון למבוטחי הכללית.

"לקראת חזרת המרפאות למקומן המקורי רכשנו ושדרגנו טכנולוגיות רבות במאות אלפי ש"ח בתמיכת תרומות יעודיות לטובת המטופלים שלנו, אומרת גב' זומר. נרכשו ושודרגו ציודים לטיפולי לייזר מתקדמים למחלות הרשתית הגלאוקומה והקטרקט, נרכש ציוד מתקדם למיפוי קרנית, מכשיר OCT אנגיוגרפיה לצילומי דימות של הרשתית וכלי הדם ועוד ציודים מתקדמים.

גם שטחה הפיזי של המרפאה הוגדל ושודרגו התנאים הפיסיים במרפאות השונות כך שנוכל להעניק שירות ברווחה ובתנאים טובים יותר למטופלים שלנו.
בהזדמנות זו אני מבקשת להודות לכל צוותי ההנדסה בינוי ואחזקה ולצוותי הלוגיסטיקה של בית החולים שעמלו לילות כימים כדי לשדרג ולהעמיד בזמן קצר את המרפאות ברמה הגבוה ביותר לטובת המטופלים שלנו". הודתה לצוותים גב' זומר. 

מנהל מחלקת עיניים בכרמל ד"ר אורן טומקינס סיכם את מעבר ושדרוג המרפאות ואמר, "אני שמח על השדרוג והפתיחה המחודשת של מרפאות העיניים שלנו לטובת כל תושבי חיפה והצפון. אני יודע ובטוח כי כל צוות הרופאים שלנו על מגוון השירותים הרחב והמרפאות המתקדמות שאנו מציעים יעמוד כאן לטובת כלל המטופלים בשירותים איכותיים יותר, במרפאות נוחות מרווחות בכל מגוון המקצועות וההתמחויות במחלות העיניים. אני, יחד עם כל צוות הרופאים, האחיות ומזכירות המחלקה שמחים לעמוד כאן לשירותכם בכל שאלה ובכל בעיית עיניים כדי להעניק לכם את השירות הרפואי האיכותי והטוב ביות המגיע לכם".

 

לצורך לקבלת שירות במרפאות העיניים של כרמל נדרש להגיע עם הפניה מרופא עיניים בקהילה.

לשאלות ובירורים ניתן להתעדכן דרך אתר בית החולים כרמל או בטלפון ל 04-8250432.

 

 

בתמונות:
מנהל מחלקת עיניים ד"ר אורן טומקינס וצוות המחלקה במרפאות המחודשות בכרמל. הערה – המסכות הורדו לצורך הצילום בלבד
ד"ר טומקינס ליד מכשיר האופטוס המתקדם
קרדיט – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!