כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 21.04.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

המצטיינים של כרמל לשנת 2018

ד"ר אלכסנדר יוסיפופיץ הוא הזוכה כמצטיין מנכ"ל הכללית ובפרס מנהל בית החולים. האחות מרינה גנדלמן, הפיזיותרפיסטית נעמה יערי וצוות מטבח בית החולים זכו בפרס מנהל המרכז הרפואי. סרגיי שובין והצוות הסיעודי של היחידה לטיפול נמרץ לב זכו בפרסי הוקרה מיוחדים.

מצטייני טיפול נמרץ כרמל, צילום: אלי דדון

באירוע מרשים ששילב בתוכו גם הרמת כוסית חגיגית לחג הפסח. התכבדו לבימת הכבוד מצטייני מרכז רפואי כרמל לשנת 2018.
"אתם הנבחרת המובילה המצטרפים למשפחת המצטיינים המעולה של כרמל. אתם מביאים כבוד וגאווה גדולה לכולנו", ברך את המצטיינים מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג.

מול אודיטוריום חגיגי ומקושט, כשהם מלויים בבני המשפחה, בצוותי המחלקות ובחברים רבים הגיעו מצטייני בית חולים כרמל לאירוע השנתי המכובד שנערך לכבודם בנוכחות ההנהלה ועובדי כרמל רבים באודיטוריום בית החולים.

ד"ר אלכסנדר יוסיפופיץ מומחה בבית החולים ברפואה פליאטיבית הוא הזוכה כמצטיין מנכ"ל הכללית ובפרס מנהל בית החולים. האחות מרינה גנדלמן ראש צוות חדר ניתוח, נעמה יערי פיזיותרפיסטית ממכון הפיזיותרפיה של כרמל וצוות מטבח בית החולים בניהולו של חביב בנאי זכו בפרס מנהל המרכז הרפואי. סרגיי שובין מנהל מחסן לבנים מהמערך הלוגיסטי והצוות הסיעודי של היחידה לטיפול נמרץ לב בניהולו של האח סוהיל כיאל זכו בפרסי הוקרה מיוחדים.

מנהלת הסיעוד של כרמל הגב' אהובה טל ברכה את המצטיינים ואמרה "מאות עובדיו של המוסד הזה, עוסקים בתפקידם בכל שעות היממה ובכל השנה בלי להפסיק לרגע, ועל כן פרסי ההצטיינות המחולקים היום למתי מעט, הם, הם המעידים על הרבים, על כלל העובדים של כרמל, ובעיקר על יכולתו של בית החולים לתת הוקרה והערכה לאלה שהתעלו, לאלה שרואים מעבר. תודה לכם המצטיינים ושימרו על התואר, הוא אישי אבל הוא של כולנו".

ד"ר אלכסנדר יוסיפופיץ - זוכה כמצטיין מנכ"ל ראשון העולים לבמת הכבוד היה זוכה פרס מנכ"ל ופרס מנהל בית החולים ד"ר אלכסנדר יוסיפוביץ.
ד"ר יוסיפוביץ סיים את לימודי הרפואה ברומניה בשנת 1981, עלה ארצה ב- 1988 ובשנת 90' החל לעסוק ברפואה בארץ. הוא נקלט בכרמל כרופא במחלקה הגריאטרית, ועסק בטיפול פליאטיבי. ד"ר יוסיפוביץ הקים וניהל את הפעילות הפליאטיבית בכרמל, משנת 2009 ועד היום, וממשיך להפעיל אותה בהצלחה כיום מול כל מחלקות ביה"ח. מנהל כרמל ד"ר גולדברג אמר על מצטיין המנכ"ל, "ד"ר יוסיפוביץ נותן מענה בתחום הפליאטיבי לכל בית החולים, נמצא בקשר גם עם הצוותים הרפואים וגם עם המטופלים ומשפחותיהם. ד"ר יוסיפוביץ זמין לכל אנשי צוות אשר זקוקים להתייעצות באיזון כאבים או בהחלטות הקשורות לסוף החיים, מנהל שיחות רגישות עם מטופלים ומשפחותיהם על בסיס יום יומי. בשיחות אלו, ד"ר יוסיפוביץ מתגלה כמלא חמלה, אמפטיה, רגישות וסבלנות נדירה, והוא ראוי להצטיינות בה זכה ולכל שבח".

האחות מרינה גנדלמן

לאחר ד"ר יוסיפוביץ עלתה לבמה לחצה ידיים לכל חברי ההנהלה והתכבדה בתעודת ההצטיינות ראש צוות חדר ניתוח בכרמל האחות מרינה גנדלמן.
מרינה עובדת בחדרי הניתוח של בית החולים כבר 24 שנים. היא החלה את עבודתה בבית החולים בשנת 95', כאחות חדר ניתוח, בשנת 2009 מונתה לראש צוות. מתוך אחת ההמלצות שכתב עליה, מנהל המחלקה האורולוגית ד"ר יורם דקל: "מרינה היא ראש צוות אורולוגיה אשר משקיעה ימים ולילות לקידום המחלקה. תמיד מציעה את עצמה לקידום המחלקה על חשבון זמנה הפרטי, בחיוך ובתובנות המחכימות ומקדמות את המחלקה".

את המצטיינים ברכו גם יו"ר ועד הרופאים וועד העובדים. ד"ר אריה ביטרמן יו"ר ועד הרופאים ברך ואמר, "אני גאה לברך אתכם אתם המצטיינים שבחבורה ואתם התשתית שלנו לחברת מופת ובי"ח איכותי ומצטיין".

האחות אירנה ברייב יו"ר וועד העובדים החדשה ברכה ואמרה "בית החולים שלנו מצטיין לא רק בגלל הטכנולוגיה המתקדמת שלו אלה ובעיקר בגלל ההון האנשוי המצויין שלנו. תמשיכו להיות מודל לחיקוי וגאווה עבור כולנו".

נעמה יערי - מכון פיזיותרפיה מרכז רפואי כרמל

פרס מנהל בית החולים הבא הוענק לנעמה יערי פיזיותרפיסטית במכון הפיזיותרפיה של כרמל.
נעמה סיימה את לימודיה בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב בהצטיינות בשנת 2008. ומשנת 2011, היא עובדת במכון לפיזיותרפיה של ביה"ח. ורד מועלם מנהלת מכון הפיזיותרפיה בכרמל ספרה על נעמה המצטיינת. "נעמה משמשת כפיזיותרפיסטית של מחלקת טיפול נמרץ, קרדיולוגיה ו- CCU. והיא הקימה שרות יחודי של הדרכה למטופלים נשימתיים תוך שילוב עם הקהילה. נעמה מקפידה על מתן טיפול איכותי ומקצועי ללא פשרות, עושה כל שביכולתה במטרה לקדם ולשקם מטופלים הנמצאים בנקודת זמן קשה ושברירית מבחינה רפואית ורגשית. נעמה אמפטית רגישה ומלאת חום לכל המטופלים שלה".

סרגיי שובין, מנהל מחסן כביסה - מרכז רפואי כרמל

תעודת הוקרה מיוחדת נתנה לסרגיי שובין, מנהל מחסן כביסה של כרמל. סרגיי החל את עבודתו כמנהל מחסן הכביסה כעובד תל בר ב- 2017, ולאור שביעות הרצון הרבה מתפקודו, הוא נקלט במהירות כעובד הכללית. עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי סיפר על סרגיי. "מאז שסרגיי נכנס לתפקידו הוא גרם למהפך בשרות הכביסה למחלקות, הביא רוח חדשה למקום. הגישה שלו הביאה את הצוותים להעריכו בצורה יוצאת מן הכלל. סבר פנים נעימות, נימוס, כבוד והערכה לזולת. תמיד מאיר פנים ונכון לעזור. גרם למתן שרות יעיל ומהיר למחלקות תוך הבנת תפיסת התפקיד הניהולי בו הוא מקדם את איכות השרות".

צוות הסיעודמחלקת טיפול נמרץ לב

תעודת הוקרה נוספת הוענקה לצוות הסיעוד של המחלקה לטיפול נמרץ לב (CCU) בניהולו המוצלח של מנהל הסיעוד סוהיל כיאל. אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל ברכה אותם בטקס ואמרה "צוות הסיעוד המיוחד של היחידה, מעניק טיפול איכותי ומתקדם בסטנדרט בינלאומי, עם מחויבות לשירות ברמה גבוהה. הצוות פועל בהרמוניה, תיאום ושיתוף עם הצוות הרפואי, דבר המניב טיפול איכותי ואנושי. הצוות מצליח לשמור על מקצועיות מהולה בהומניות, רגישות וכבוד הן למטופלים והן לבני משפחה כל זאת באוירה טובה ותומכת. למרות התנאים הפיזיים והתשתיות ביחידה, ציוני שביעות הרצון של המטופלים ובני המשפחה גבוהים ביותר, ומעידים כי הנכנסים בשערי היחידה, מיד מרגישים שהם בידיים טובות".

צוות עובדי מטבח בית החולים  - מרכז רפואי כרמל

אחרונים חביבים שזכו בפרס הוקרה מיוחד הם צוות עובדי מטבח בית החולים  בניהולו המוצלח של חביב בנאי. סיגל זומר המנהלת האדמניסטרטיבית של כרמל ברכה את הצוות ואמרה "המטבח עשה את המיטב לשמור על רמת שירות גבוהה, בטיחות המזון ותהליכי איכות נוספים, למרות התנאים הלא פשוטים בהם פעל במסגרת שיפוץ המטבח וחדר האוכל. הצוות פעל ביצירתיות, ראיה מערכתית ופרגמטיות לטובת התפעול השוטף, העובדים והמטופלים. בנוסף, הצליח צוות המטבח לשדרג משמעותית את איכות ורמת ההסעדה לעובדים ולמטופלים, בהינתן התנאים שאפשרו זאת. המטבח אף פעל להטמיע וליישם את מערכת ה"מנה" החדשנית. ועל כך מגיע להם יישר כח!

את אירוע המצטיינים כיבד בנוכחותו גם מנהל מרחב חיפה וגליל מערבי מר רונן נודלמן שהגיע עם כל הנהלת המחוז וברך את המצטיינים ואת כלל עובדי כרמל לרגל חג הפסח ואמר, "כרמל זה הבית שלנו ושל כולנו יש כאן התחדשות וצמיחה ותחושה של מצויינות תמידית. יש לנו מרחבים משותפים שעובדים בצורה יוצרת מן הכלל וכולם באים ללמוד מאיתנו. השנה זכינו כמחוז מצטיין של הכללית ואתם בהחלט שותפים שלנו לזכיה. אני שמח להיות כאן ומאחל לכל המצטיינים ולכל עובדי כרמל חג פסח מצטיין ושמח".

את הטקס הנחתה והפיקה בכישרון רב חוה גולדנברג בעזרתם האדיבה של חן גבעול אדלר מנהלת פמ"א במשאבי אנוש, נילי טורם, צוות צילום רפואי, צוות המשק וכמובן צוות המטבח אשר על האירוח והכיבוד המשובח לכל האירוע.

מנהל כרמל ד"ר גולדברג הודה לכל המצטיינים סיכם את הטקס ואמר, "החתירה המתמדת למצוינות היא מערכי היסוד העומדים בבסיס חזון בית החולים שלנו, והיא חלק בלתי נפרד מן העשייה היום-יומית של כולנו. הצטיינות היא דרך חיים המחייבת אותנו להמשיך, להתמיד ולהשקיע. בפרוס חג האביב אני שמח לברך את המצטיינים שלנו ואת כל עובדי כרמל בברכת חג פסח אביבי ושמח".

 

                 
בצילום – מצטייני כרמל
קרדיט – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית