כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 23.02.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

פגיית כרמל קיבלה תעודת הפגייה המצטיינת בישראל

באירוע מכובד ורב משתתפים בלשכת שר הבריאות בירושלים העניק שר הבריאות הרב ח"כ יעקב ליצמן לפגיית ביה"ח כרמל את תעודת הפגייה המצטיינת בישראל.

צוות פגיית כרמל מקבל את ההצטיינות במשרד הבריאות. צילום - אלי דדון

משרד הבריאות קבע - פגיית כרמל המצטיינת בישראל

באירוע השתתפו מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בכירי משרד הבריאות, מנהל בית חולים כרמל ד"ר אבי גולדברג, מנהלת הסיעוד אהובה טל מנהל הפגייה פרופ' אבי רוטשילד נציגי הנהלת ביה"ח וצוות הפגייה הזוכה.

"ההתקדמות באיכות הפגיות בישראל בהחלט יוצאת דופן, אמר בטכס השר ליצמן, אנו גאים להעניק לתינוקות ולילדי ישראל את הטיפול הרפואי מהטובים ביותר בעולם".

פגיית כרמל הינה כמעט היחידה בישראל שזוכה זו השנה השישית ברציפות כפגייה מצטיינת. השנה קיבלת פגיית כרמל גם את הציון המושלם 100 במודל תמרוץ הפגיות של משרד הבריאות.

ד"ר אבי גולדברג מנהל מרכז רפואי כרמל מקבוצת הכללית "משמח להיווכח פעם נוספת שמשרד הבריאות מכיר במצוינות של הפגייה שלנו בכרמל. הציון 100 מבטא את ההשקעה הרבה והמקצועיות ללא פשרות של כלל צוותי הרופאים ואחיות שלנו בכרמל בטיפול בפגים. זו בהחלט גאווה גדולה לכולנו וזה לא מובן מאליו ". 

מודל תמרוץ הפגיות של משרד הבריאות מדרג את הפגיות בכל הארץ לפי קריטריונים מחמירים הכוללים: תקינה ואיכות אנשי המקצוע המועסקים בפגיות, מדדי איכות כמו מניעת זיהומים נרכשים ודימומים למוח, הנגשת ההזנה בחלב אם, הכשרות מקצועיות לצוותים, הימצאות חדרי הורים, מכשיר רנטגן מופחת קרינה ותשתיות נוספות, מכשור רפואי חדש ועוד.

פגיית כרמל, מרכז רפואי כרמל

פרופ' אבי רוטשילד מנהל מחלקת ילודים ופגים מתייחס לזכייה השישית ברציפות: "השליחות שלנו בכרמל היא לאפשר לפג הקטן להשלים את התפתחותו התקינה, ובה בעת לסייע להורים, שעוברים תקופה מאד מאתגרת. היום הכי שמח שלנו בפגייה הוא יום שבו פג ששהה כמה חודשים משתחרר הביתה עם הוריו כשהוא במשקל תקין, והוריו מרגישים בטוחים ביכולת שלהם להתמודד עם הטיפול בו בבית. אנו תמיד רואים את הפג ומשפחתו כיחידה שלמה אחת ומעניקים להם יחד את הטיפול המסור והמקצועי ביותר".

פגיית כרמל השתדרגה משמעותית לפני מספר שנים כשעברה למשכנה החדש בקומה 7. הפגייה היא חלק מקומת האימהות שנבנתה מחדש בבית חולים כרמל בהשקעה של 30 מיליון ₪. בקומת האימהות החדשה של בית חולים כרמל נמצאת הפגייה החדשה, חדרי לידה חדשים ומודרניים חדר ניתוח ייעודי ומתקדם  עבור נשים ויולדות, אפשרות לביות מלא ועוד. בשל העלייה הרצופה במספר הלידות הכללי בכרמל, בשנים האחרונות, כל מערך היולדות וילודים עובר השנה שדרוג שיאפשר מענה לצרכים ורווחה ליולדות ולילודים. בפגיה החדשה 20 עמדות מתקדמות ואיכותיות לטיפול נמרץ בפגים והיא מטפלת ב- 400 ילודים ופגים בשנה.

מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ' עופר לביא ציין בסיפוק רב וסיכם את זכיית פגיית כרמל כפגייה מצטיינת בפעם השישית ברציפות. "אין לי ספק כי השילוב המצוין של מחלקת יולדות מעולה עם פגייה איכותית ומצטיינת נותנים יחד את השקט הנפשי לכל יולדות שיודעת שכשהיא מגיעה לכרמל היא נמצאת בידיים הכי טובות שיש".

ליאור שקד מנהלת הסיעוד בפגיה: "אנו גאים בצוות הרפואי, הסיעודי והפארא רפואי שלנו בכרמל המבצע בכל יום עבודת קודש שכולה נתינה אינסופית למען הפגים והמשפחות. המאמצים היומיומיים הללו מקבלים היום עוד הערכה וחיזוק ממשרד הבריאות ואין לי ספק כי אנו נמשיך להעניק ולתת לכל פג ופג את מלוא תשומת הלב והטיפול המסור והאוהב במסורת שלנו כרמל מכל הלב".

 

 

בתמונות – צוות פגיית כרמל מקבל את ההצטיינות במשרד הבריאות
פגיית כרמל
קרדיט צילומים – אלי דדון  
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​