כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.02.2022

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

אורולוגיה מתחדשת בכרמל

המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית התחדשה במנהלת סיעוד חדשה ומוכשרת האחות נטלי קוגן.

האחות נטליה עם אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל. צילום - אלי דדון

אורולוגיה מתחדשת בכרמל

היא מרצה בכירה בחוג לסיעוד, מרכזת הדרכת מטופלים בחטיבה כירורגית, יש לה תואר שני במדעי הבריאות והיא גם אימא גאה ל- 3 ילדים. תכירו את האחות נטלי קוגן שהתחדשה בתפקיד מנהלת הסיעוד במחלקה האורולוגית בכרמל.

בשנה האחרונה שמשה נטלי כסגנית מנהל הסיעוד במחלקה האורולוגית, כהאח אופיר ניסים ששימש כמנהל הסיעוד במחלקה עבר תפקיד בבית החולים לאח מומחה בגריאטריה היא נבחרה ומונתה כמנהלת הסיעוד של המחלקה.

האחות נטליה קוגן. צילום - אלי דדון

עם כניסתה לתפקיד החדש אמרה מנהלת הסיעוד נטלי:
"גדלתי כאן במחלקה האורולוגית ואני אוהבת אותה מאוד, אני באה לתפקיד עם אנרגיות טובות ואני רוצה לקדם ולהוביל את המחלקה מאופקים הכי גבוהים גם מבחינת טיפול איכותי ומקצועי במטופל, גם מבחינת פיתוח מקצועי של הצוות וגם מבחינת מחקרים ופרויקטים חדשים".

רק לאחרונה זכתה נטלי בפרס מחקר מיוחד על עבודתה המצטיינת בכנס האורולוגי השנתי שנערך באילת.

מטרה המחקר שערכה נטלי היתה בדיקת בטיחות ויעילות המוצר Tillacatch  בלקיחת תרבית שתן בצורה סטרילית ולא פולשנית אשר אינה מכילה על ידי החיידקים הנמצאים באזור הגניטלי, מטרה משנית של המחקר היתה בדיקת נוחות השימוש במוצר ושביעות רצון הצוות המטפל .

מסקנות המחקר של נטליה שזיכה אותה בפרס העבודה הטובה בכנס היו כי, המוצר הינו בטוח ויעיל בלקיחת תרבית שתן בצורה חיצונית ולא פולשנית תוך הקפדה על סטריליות הבדיקה ואחוז גבוה כ- (96.65%) מהחיידקים אשר הנמצאים באופן טבעי באזור הגניטלי אינם נכללים בתוך הזרם ודגימת השתן. הדבר עשוי לשפר את איכות הטיפול ולהוריד משמעותית את מספר הכנסות קטטר שתן ואחוז דלקת בדרכי השתן הקשורים לקטטר.

נטליה למדה בביה"ס לגבוה לסיעוד סאמסקו שבמוסקבה היא בוגרת תואר ראשון בסיעוד מאוניברסיטת חיפה וסיימה תואר שני במדעי הרווחה והבריאות בחוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה.

נטליה השתלמה וסיימה קורס "על בסיסי" לטיפול נמרץ משולב בכרמל, קורס מודולה בהדרכה קלינית במכללת עמק יזרעאל. קורס טיפול בכאב וקורס הדרכת מטופלים.

האחות נטליה עם צוות הסיעוד ורופאי המחלקה. צילום - אלי דדון

כמו כן נטליה היתה שותפה במחקרים קליניים ביניהם מחקר על השפעת כאב רציפה, ומחקר על הטיפול בחסימה חריפה של הכליה והשוואת נושאי קטטר לעומת מטופלים נושאי נפרוסטום.

"אני מאמינה כי אנו צריכים להציב את המטופל במרכז", אומרת נטלי, היתרון שלנו במחלקה האורולוגית הוא שמחלקתנו היא מאוד דינאמית ומתקדמת, אנו ממשיכים פרויקטים מחלקתיים, כמו שיחה יזומה ומשוב בזמן אמת כדי לשפר באופן משמעותי את חוות המטופל ולהעניק לו ולמשפחתו את טיפול אישי והייחודי".

מנהלת הסיעוד אהובה טל ומנהל המחלקה ד"ר יורם דקל ברכו אותה ואיחלו לה איחולי הצלחה רבים בתפקידה החדש.


בתמונות:
האחות נטליה קוגן
האחות נטליה עם אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל
האחות נטליה עם צוות הסיעוד ורופאי המחלקה
קרדיט צילום – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש


מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!