כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 24.06.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

ד"ר סיגלר אפרים אורח כבוד של האיגוד האוסטרי לגינקולוגיה

ד"ר סיגלר הציג בכנס תוצאות מחקר רב שנים שנערך בכרמל ובדק לאורך שנים את הסיכונים וההשפעות על בדיקות וטיפולים בהריון. תוצאות המחקר שנערך בכרמל הראו כי טיפול ניתוחי בנגעים טרום סרטניים בהריון הוא בטוח, ועשוי לגלות ממצאים סרטניים בצוואר הרחם.

בצילומים – ד"ר סיגלר בכנס בכנס השנתי האוסטרי על טיפול בנגעים טרום סרטניים בצוואר הרחם במהלך ההיריון – צילומים בית חולים כרמל

צוואר הרחם

ד"ר סיגלר אפרים מנהל יחידת מחלות צוואר הרחם ודרכי מין תחתונות, במחלקת נשים ויולדות בבית החולים כרמל הוזמן כאורח כבוד של האיגוד האוסטרי  לגינקולוגיה. ד"ר סיגלר מכרמל שנחשב כמומחה עולמי בתחום סרטן צוואר הרחם, הוזמן להרצות בכנס השנתי האוסטרי על טיפול בנגעים טרום סרטניים בצוואר הרחם במהלך ההיריון.

ד"ר סיגלר הציג בכנס תוצאות מחקר רב שנים שנערך בכרמל ובדק לאורך שנים את הסיכונים וההשפעות על בדיקות וטיפולים בהריון. תוצאות המחקר שנערך בכרמל הראו כי טיפול ניתוחי בנגעים טרום סרטניים בהריון הוא בטוח, ועשוי לגלות ממצאים סרטניים בצוואר הרחם.

סרטן צוואר הרחם נגרם על ידי וירוס הפפילומה, מסביר ד"ר סיגלר. הפגיעה יכולה להתבטא ביבלות וירליות על איברי המין אצל גברים ונשים או על ידי פגיעה עדינה אשר נראית רק בעזרת מיקרוסקופ או במשטחי פאפ. ד"ר סיגלר מעדכן כי הגישה בעולם ובישראל לנגעים טרום סרטניים בצוואר הרחם בדרגה 3 היא  מעקב משך ההיריון מתוך אמונה שנגעים אלו לא מתקדמים לסרטן במשך ההיריון, ושהטיפול של ניתוח כריתת לולאה הוא מסוכן וגורם דימומים קשים, הפלות ולידות מוקדמות. במרכז רפואי כרמל אומר ד"ר סיגלר אנו מרכזים טיפול  בנשים אלו ומצאנו שסרטן צוואר הרחם מתגלה ב- 6% מהנשים. מאידך סיכמנו כ- 50 ניתוחי כריתת לולאה ב- 15 שבועות ראשונים להריון ללא סיבוכים שונים מאוכלוסייה כללית. זהו מחקר חלוצי ואנו ממשיכים אותו על מנת להגדיל  את מספר המשתתפות ולהגדיל את תקפות המחקר עם מספר רב יותר של נשים.

ד"ר סיגלר מוסיף כי מכיוון שתהליך התפתחות הנגעים הטרום סרטניים הוא איטי ונמשך שנים רבות. גילוי מוקדם מאפשר ברוב המקרים ריפוי מלא. במסגרת הטיפול בבית חולים כרמל מטפלים בלייזר - מכשיר המרכז אלומת אור בעל עוצמה גבוהה - לצריבה ואידוי של נגעי קונדילומה.

ד"ר סיגלר יחד עם בנו וגביע הטניס – צילומים בית חולים כרמל

הטיפול נועד הן לגברים והן לנשים הסובלים מנגעים אלו. כמו כן מעדכן ד"ר סיגלר כי בכרמל מבצעים ניתוח של כריתת חלק מצוואר הרחם במקרים בהם יש פגיעה טרום סרטנית בצוואר הרחם, וכרמל בהחלט אלופים בתחום. אפרופו אלופים, מיד עם נחיתתו של ד"ר סיגלר מהכנס באוסטריה הוא נסע לטורניר הטניס של איגוד הטניס של הרופאים בישראל שהתקיים בתל אביב. במשחקי הזוגות בטניס קטף ד"ר סיגלר את הגביע הארצי כשזכה במקום השלישי המכובד, מי ששיחק לצידו כבן זוג במשחק ועזר לו בהנפת הגביע, הוא לא אחר מאשר בנו שגם הוא רופא ד"ר יואב סיגלר.

 

בצילומים – ד"ר סיגלר בכנס ויחד עם בנו וגביע הטניס – צילומים בית חולים כרמל.
*התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית