כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 13.08.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

עמותת מתגייסים למען חולי לוקמיה שהוקמה ע"י שתי עובדות כרמל הצליחה לאסוף כחצי מיליון ש"ח

את העמותה פתחו שתי עובדות מצוות משרד הקבלה רינה דהן ומרינה לויש לפני כשנה והשבוע הם גם תרמו למחלקת הילדים של בית החולים בובת החייאה מיוחדת.

עמותת מתגייסים למען חולי לוקמיה

בכרמל נותנים את הלב

במשרד הקבלה של כרמל שם מקבלים את אלפי הפונים לחדרי המיון, רגילים לקבל המון מחמאות ומכתבי תודה אבל הם גם יודעים לתת ובגדול.

שתי עובדות ותיקות מצוות משרד הקבלה של כרמל רינה דהן ומרינה לויש הקימו עמותת מתגייסים למען חולי לוקמיה ועד היום הם הצליחו לאסוף לטובת העמותה כחצי מיליון ₪.

השבוע הם גם תרמו למחלקת הילדים של בית החולים בובת החייאה מיוחדת.

את העמותה פתחו רק לפני כשנה רינה ומרינה כשרצו לעזור לאשתו של חבר שלקתה בזן נדיר של לוקמיה. הן עברו מדלת לדלת וגייסו בציפורניים כחצי מיליון ₪.

"אחרי שאספנו את הכסף הבנו שאנחנו צריכות  לפתח את העמותה עוד יותר, כדי לעזור ליותר אנשים" מספרת רינה. בעמותת "מתגייסים למען חולי לוקמיה "יש 7 חברים. יו"ר היא רינה דהן 17 שנה עובדת בכרמל ומרינה לויש שעובדת 13 שנה בכרמל ומשמשת כסגניתה. בהנהלת העמותה עוד 5 תושבי חיפה  המחויבים לרעיון. את העמותה מלוות רואת חשבון ועורכת דין בהתנדבות וגם כל הפעילים בעמותה כולל היו"ר והסגנית פועלים בהתנדבות מלאה.

עוד אחת שמתנדבת ופעילה בעמותה היא ישראלה איזק ממשרד הקבלה של כרמל. ישראלה היא אומנית המייצרת חמסות צבעוניות ומיוחדות בעבודת יד הנמכרות לכל דורש כדי לייצר הכנסות לעמותה. כל עבודתה של ישראלה היא כמובן בהתנדבות.

כחלק מהחיפושים אחר תורמים הגיע רינה לקהילת נוצרים שומרי שבת (אדבנטיסטים) כשמרכז הקהילה הוא בשדרות בן גוריון במושבה הגרמנית. בין יתר התרומות של הקהילה הם תרמו את המרכז שלהם ליריד מכירות יד שניה לטובת העמותה. בעקבות הצלחת יריד המכירות עלה רעיון של פתיחת חנות קבועה וזאת נפתחה תוך זמן קצר. החנות נמצאת במרכז הדר בחיפה ברחוב נורדאו 7 והיא פתוחה במהלך כל השבוע. החנות בנויה בסגנון יריד וינטג' והיא מתקיימת ממוצרים הנתרמים ע"י אנשים בעלי לב רחב כשכל ההכנסות ממכירות המוצרים הם קודש לעמותה. את החנות מפעילים בהתנדבות רינה מרינה ושאר מתנדבי העמותה בסבבים לאורך כל השבוע.

בחנות ישנם דברים יקרי ערך ואוספים מיוחדים של בובות פורצלן, אוספי בולים, אוספי אומנות, אוסף ספרים נדירים  ועוד. כחלק מהתרומות המיוחדות ובובות הפורצלן קיבלו רינה ומרינה בובה מיוחדת. מדובר בבובת החייאה שהתאימה נהדר לבית החולים.

בעצה אחת עם ד"ר מיוריאל קונופניקי מנהלת מיון הילדים בכרמל הוחלט לתרום את הבובה למחלקת ילדים. שם מתרגלים הורי ילדים וגם הצוותים על הבובה החייאות והדרכות רבות.

ד"ר מיוריאל – "זאת תרומה מאוד חשובה למחלקה. אנחנו משתמשים בבובה כדי להדריך הורים בהחייאה בסיסית שהיא קריטית להצלת תינוקות וגם החייאה והנשמות לצוותים הרפואיים שלנו. זאת בהחלט תרומה מיוחדת שעוזרת ותורמת למחלקה.

רינה יו"רית העמותה מעדכנת כי בכוונת העמותה לפתוח חנויות צדקה נוספות בסגנון החנות המצליחה בהדר ולהגיע לכמה שיותר קהלים מכל גווני העם.

לתרומות לעמותה ניתן להיכנס לדף הפייסבוק "מתגייסים למען פטרה", העמותה רשומה ברשם העמותות והיא מוכרת כמלכ"ר. תרומות חפצים מעניינים ניתן להפנות לחנות, העמותה עוזרת גם בפינוי דירות וניתן לתרום לחשבון הבנק של העמותה שמספרו: בבנק המזרחי, סניף 492 נווה שאנן, חשבון 171354
או להתקשר לרינה או מרינה בטלפון 052-8540091


בצילום – רינה ומרינה עם ד"ר מיוריאל מכרמל ובובת התרומה – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית