כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 15.02.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

מצדיעים לרופאים ביום הרופא בכרמל

בכרמל אומרים תודה לרופאים ולרופאות. מאות פרחי שוקולד צבעוניים ומתוקים חילקה הנהלת בית חולים כרמל לרופאי בית החולים לרגל "יום הרופא" שחל השבוע.

ד"ר גולדברג עם צוות מחלקת קורונה. צילום - אלי דדון

מצדיעים לרופאי כרמל 

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג, הסגנים ד"ר שני ברוש, ד"ר בני רביב יחד עם מנהלת מערך האיכות ד"ר תמר עציוני עברו בין מחלקות ומכוני בית החולים ואמרו תודה אישית לרופאים ולרופאות יחד עם פרח מתוק וברכה אישית חמה.

יותר מ- 500 רופאים ורופאות עובדים בכרמל והם מהווים את עמוד השדרה המרכזי והאיכותי של ביית החולים. בכרמל עשרות פרופסורים במינויים אקדמים בכירים, 65 סטז'רים וכמעט 240 מתמחים הנותנים את הגב החזק למחלקות ולמטופלים.

רופאי ההנהלה עם ד"ר סלים חלבי וצוות חדר המיון. צילום - אלי דדון

גם אהובה טל מנהלת הסיעוד יחד עם עשרות אחיות בכל מחלקות בית החולים אמרו תודה מיוחדת לרופאים ולקולגות במחלקות. בכל מחלקה בחרו האחיות את השי והמתנה המיוחדת והעניקו אותם לרופאי המחלקה. האחיות בחדר המיון בניהולה של דניאלה בן נחום מנהלת הסיעוד במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה) העניקו לכל רופא במחלקה כרטיסיית קפה מפנקת כדי שיוכלו להירגע בסוף יום עבודה עמוס בחדר המיון, במחלקות השונות קנו האחיות ממתקים וחבילות שי מיוחדות ואמרו תודה כל מחלקה בדרכה לרופאי המחלקה ביום הרופא. 

ד"ר בני רביב עם צוות חדר ניתוח. צילום - אלי דדון

ד"ר אריה ביטרמן יו"ר ועד הרופאים בכרמל ויו"ר ועד רופאי בתי החולים בכללית  ברך את הרופאים ביום חגם  ואמר להם: "אתם רופאי כרמל הנמצאים בחזית המלחמה בקורונה, כולנו גאים בכם, מעריכים אתכם ואומרים לכם תודה.

היום אנו מציינים בפעם השלישית את יום הרופא הישראלי. יום חגיגי בו כולנו מצדיעים לרופאים ולרופאות בישראל ובכרמל שעמלים יום יום למען הבריאות תושבי חיפה והצפון.  
לרגל יום זה, אנו בכרמל ובכללית רוצים לומר תודה לכל הרופאים שלנו. תודה על הדאגה, על האכפתיות, על הטיפול המסור, על המאמץ וההשקעה, על הסבלנות ועל המקצועיות. הרופאים והרופאות שלנו בכרמל הם חוד החנית והלוחמים בחזית מול נגיף הקורונה.

אנו אומרים תודה לרופאים המסורים שלנו על הטיפול המקצועי ללא פשרות, על הזמן שכל אחד ואחת מהם מקדיש למטופלים שלנו על מנת להעניק להם את הטיפול המסור ביותר, והנכון ביתר עבור צרכיהם האישיים".

ד"ר שני ברוש וד"ר תמר עציוני עם צוות מיון ילדים. צילום - אלי דדון

מנהל בית החולים ד"ר אבי גולדברג ברך את רופאי כרמל במילים חמות ואמר:
"יום הרופא השנה שונה מיום הרופא אותו הכרנו בשנים האחרונות. מגפת הקורונה שבה וחידדה מהי משמעותה של רפואה, מהי משמעותו של צוות רפואי ובוודאי מהי חשיבותו של המקצוע הרפואי כמוביל, מעצב ומנהיג התמודדות רפואית כדוגמת המגיפה עימה אנו מתמודדים מזה כשנה.

אנו נכנסים היום לעידן של רפואה היברידית, רפואה מתקדמת ורפואה ממוחשבת, כולם כלים חדשניים כדי לאפשר לנו טיפול מהיר ואיכותי יותר לחולים שלנו. אבל כל הכלים הטכנולוגים לא יכולים להחליף את האנושיות ומגע ידו של הרופא. עם כל החדשנות והטכנולוגיה אין תחליף לשיקול הדעת של הרופא ולאמפטיה שהוא מעניק למטופליו".

"המציאות כיום, אמר ד"ר גולדברג. אינה רק מציאות של מגיפה. אתם מתמודדים  כל אחת ואחד מכם יום-יום, שעה-שעה, עם מגוון אדיר של בעיות רפואיות מורכבות, אשר מחייבות אתכם להיות חדים, עירניים, מקצועיים ומעל הכל מלאי חמלה ואנושיות, כפי שמתחייב ממי שמטפל ביקר מכל - באדם.

"ביום הרופאה והרופא, אני מבקש לברך אתכם, ולהודות לכם מראשון הרופאים, שזה עתה נכנסו בשערינו, ועד לאחרון הפרופסורים הנכבדים. אתם הכוח המניע ואתם אלו המחזירים לאדם ברגעיו הקשים את כבודו, מצב רוחו, אמונתו ואת חיוכו. 

"אני גאה בכם ואומר לכם תודה, בשמי ובשם מאות ואלפי המטופלים החבים לכם את חייהם היום ביום הרופא, ובכל יום ויום לאורך כל השנה, המשיכו כך".

 

בתמונות:
ד"ר גולדברג עם צוות מחלקת קורונה
ד"ר בני רביב עם צוות חדר ניתוח
ד"ר שני ברוש וד"ר תמר עציוני עם צוות מיון ילדים
רופאי ההנהלה עם ד"ר סלים חלבי וצוות חדר המיון
קרדיט צילום – צילום אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!